Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dziwne bo tego telewizora nie ma polskiej ani niemieckiej stronie Philipsa ,już jakiś czas temu tutaj ludzi pisali że w sklepach zostały zrzuty tzn egzemplarze ze zwrotów
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie a to nowe oprogramowanie to chyba raczej systemu android dotyczy ,ja pobrałem to z końcówką 251 jeżeli chodzi o właściwości użytkowe to jest tak samo natomiast wydaje mi się że minimalnie poprawił się obraz ,nie są to jakieś duże zmiany ale ogólnie na plus ,mam też podłączoną antenę naziemną i zaskakująco dobrze wyglądają niektóre programy jak TVP Sport czy TVP Kobieta
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdź kanał Wydarzenia24 z naziemnej, mi się wydaje że teraz jest już całkiem ok, na poprzednim oprogramowaniu jak poprawnie zaskoczyło to działał poprawnie, a jak źle to od razu nie dało się oglądać i trzeba było zmienić kanał i powrócić z powrotem na Wydarzenia24 i było ok. Teraz chyba i to już naprawi, sprawdzcie u siebie i raportujcie.

Niemieckie forum: https://toengel.net/philipsblog/sup...d-tvs-mit-android-tv-11-tpm211ea-101-1-4-105/
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kanał Wydarzenia 24 mam z satelity naziemnie odbieram z muxa Tatarska Góra a tutaj nie ma tego kanału ,reszta jest w komplecie i do tego jakieś testowe Emitela
 

Marecki456

New member
Nowych nie ma już dawno. Mogą się trafić po serwisowe.
Mój jest w 100% nowy, żaden ze zwrotu czy poserwisowy. Takie tv sprzedają na allegro pseudo sklepy rtv i zaznaczają zawsze w aukcji, że sa to telewizory powystawowe lub sklep outletowy taki jak rtv euro agd. Ogólnie rozmawiając ze sprzedawcą w sklepie, (bo ostatecznie zdecydowałem się na odbiór w sklepie stacjonarnym) dowiedziałem się, że magazyn philipsa robi czasami tzw "czyszczenie magazynów" i trafiło sie kilka min 65pus9206 jak i tez jakiś oledów czyba model 706 , produkowanych też w 2021 roku. Zanim zapłaciłem poprosiłem o wyjęcie z kartonu i sprawdzenie stanu wizualnego tv. Sprzedawca sam był ciekaw jak zachował się i będzie wyglądał model z 2021. Zaczynając od tego, że był w oryginalnym nie otwieranym i zaklejonym taśmą philipsa opakowaniu, to w środku miał wszystkie taśmy zabezpieczające zaczynając od tych ochronnych na ekranie, po te na obudowie czy te podtrzymujące z tyłu obudowy tekturę ze styropianem, jak i taśmy na diodach, nóżkach. Sprzedwca był sam w szoku, że tv sie tak dobrze zachował. Niestety nie zwróciłem, wtedy uwagi na tą delikatna szparę z boku w ramce, bo była na niej taśma ochronna, więc nie dało się tego zauważyć w sklepie. Wczoraj podjechałem do tego sklepu i powiedziałem o tym problemie, i trafiłem na człowieka, który zjadł zęby na tv i powiedział mi zanim zdecyduje się oddać tv, to w tym miejscu co troche odstaje spróbować delikatnie nacisnąc, bo dużo tv, ma w tym miejscu zatrzaski i rzeczywiście pomogło. Co do osób co kupiły Phlipsa zarówno 55 jak i 65 pus 9206 koniec 2022 i poczatek 2023 roku, radziłbym zrobić zdjęcie z tyłu tv tej naklejki z numerem seryjnym, rokiem produkcji i przesłać to do philipsa, bo ten model był produkowany w 2021. Nawet na stronie philipsa była tak informacja. Być może ze względu na psychopandemię na poczatku 2022, kiedy wróciło wszystko do normy, wyprodukowali jeszcze troche tych egzemplarzy, ale mało prawdobodobne jak ktos tu napisał, żeby jeszcze w pazdzierniku ubiegłego roku je produkowali czy jak ktos tez napisał ( co jest już kompletnie niemozliwe), że zakupił w xkom z data produkcji 2023 rok :). Dla mnie te z naklejką z tyłu z data produkcji koniec 2022 i na poczatku tego roku, to jakies wersje odnowione (bardzo często sie tak robi z telefonami), ale jestem tylko człowiekiem więc mogę sie mylić.
 

Marecki456

New member
Czy u wszystkich użytkowników pus 9206, kiedy wyłaczamy tv i przechodzi on w tryb czuwania, tez tak zarabiście mocno po oczach, daje czerwona dioda?.
Ma ktoś na to jakis sposób?
Swoją drogą tyle się mówi o oszczędzaniu prądu, a nie produkuje się, (przynajmniej w przypadku Philipsa, nie wiem jak z innymi producentami) jak to było np: w przypadku plazm, wyłącznika z boku czy pod spodem tv.
Przeciez taki android potrafi się zawiesić i pomaga wówczas wyjęcie wtyczki z kontaktu.
Taki wyłącznik/włącznik ułatwiłby życie, złaszcza jak się ma kable pochowane za szafką rtv :).
Czy ci producenci tv myślą, żeby użytkownikom ich odbiorników ułatwić życie czy utrudnić?., do ch...wafla.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Czy u wszystkich użytkowników pus 9206, kiedy wyłaczamy tv i przechodzi on w tryb czuwania, tez tak zarabiście mocno po oczach, daje czerwona dioda?.
Ma ktoś na to jakis sposób?
Zaklej taśmą, niektórzy tak robili ze sprzętem audio np w wzmacniaczach gdzie dioda też mocno biła po oczach kiedy był w trybie czuwania
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie używałem kalibratora. Ustawiałem sam ciągle coś korygujac. Zajęło mi to sporo czasu ale jestem ba zadowolony z ustawień.
 

Marecki456

New member
Nie używałem kalibratora. Ustawiałem sam ciągle coś korygujac. Zajęło mi to sporo czasu ale jestem ba zadowolony z ustawień.
Ja dużo namęczyłem sie przy moim poprzednim modelu tj. 58pus7805 i udało mi sie tylko uzyskać taki efekt jak widać na zdjęciu. Było lepiej, ale nadal widać te problemy z kolorami w ciemnych scenach. Dużo osób o tym pisało tez na stronie Philipsa i na innych forach. Sprawdziłem na moim laptopie i coś takiego występuje równiez przy niektórych filmach z youtube. Czy Tobie całkowicie udało sie usunąc po kalibracji te artefakty?. Ja sobie ustawiałem poprzednio jak i teraz w pus9206 obraz, odpalając na youtubie kawałek sobel-fiołkowe pole. W tym teledysku jest dużo kolorów ciemnych, szarych i niebieskich, z którymi poprzedni jak i obecny model, ma najwiekszy problem z wyświetlaniem. Możesz jakieś zdjęcie pokazać po swoich ustawieniach?
 

Attachments

  • plamy.jpg
    plamy.jpg
    424,2 KB · Wyś: 63

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ja też tak nieraz mam szczególnie na starszych filmach które były na nowo remasterowane ,ale to chyba normalne skoro film musiał być przeskalowany do większej rozdzielczości
 

Marecki456

New member
Zaklej taśmą, niektórzy tak robili ze sprzętem audio np w wzmacniaczach gdzie dioda też mocno biła po oczach kiedy był w trybie czuwania
Z tą taśmą nie głupi pomysł, ale ostatecznie zdecydowałem, na noc diodę zasłaniać pilotem od tv. Dla osób, które lubią zasypiać z pilotem koło głowy, mój pomysł na pewno będzie zły :).
 
Do góry