Philips 9636 Mini-LED - czyli pierwsze telewizory w technologii mini led Philipsa.

dastek

New member
Jest mi bardzo przykro ale wszystko wskazuje że mini led 75 cali nie są naprawialne poprzez aktualizację oprogramowania. Telewizory te zostały wycofane z oferty na oficjalnej stronie Philips TV.
 

DJ NeoN

New member
Jest update. Na szybko testy moje i moim zdaniem jest dużo, dużo lepiej. Minimalnie czasami coś tam widać ale ja wiem gdzie szukać ;) Proszę użytkowników o swoje odczucia.
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest mi bardzo przykro ale wszystko wskazuje że mini led 75 cali nie są naprawialne poprzez aktualizację oprogramowania. Telewizory te zostały wycofane z oferty na oficjalnej stronie Philips TV.


a to ciekawostka...



Jest update. Na szybko testy moje i moim zdaniem jest dużo, dużo lepiej. Minimalnie czasami coś tam widać ale ja wiem gdzie szukać ;) Proszę użytkowników o swoje odczucia.



dziś jestem poza domem, ale postaram się sprawdzić jutro. Na avforum piszą, że nie ma poprawy niestety.
 

DJ NeoN

New member
Kolejne moje subiektywne odczucia:
- obraz jest jaśniejszy, czernie mniej czarne a diody świecą mocno przez co ich bezwładność jest mniejsza a za tym odbiór "lepszy" (i tutaj ja już sam nie wiem co wolę ;) Na menu widać strefy świecące (przynajmniej na moich ustawieniach).
- obraz na youtube - dużo gorszy poniekąd przez podniesienie jasności a poniekąd mam podejrzenia że filtry typu wyostrzanie, wygładzanie kompresji itp albo nie działają albo je uproszczono przenosząc część mocy obliczeniowej gdzie indziej (diody?)
- jak sobie ściemnię obraz żeby mieć czarną czerń to bezwładność diod wraca i mamy co mieliśmy wcześniej.
- jeszcze mi się przypomniało na koniec (stąd edycja) że teraz widać białe poświaty nieraz w ciemniejszych scenach, jaśniejsze elementy mają poświatę. Jestem świadom technologi więc nie będę tutaj pedantycznym do bólu ;)

Tak dużo i tak niewiele zarazem brakuje temu tv żeby to był lcdek moich marzeń. Z oledów się wyleczyłem o czym pisałem już nieraz.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie działa lepiej.
W klasie jakości to jeden z najlepszych na rynku i najlepszy w historii Philipsa.
 

Krisu9999

New member
Witam serdecznie. Czy orientuje się ktoś czy jest możliwość modyfikacji dźwięku w 9636 do 5.1.2 np. poprzez dokupienie 2 kolumn Philips TAW6205? Poza tym czy jest możliwość słuchania muzyki np. ze spotify na głośnikach BW przy wyłączonym telewizorze?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

masakrytyczn

New member
kiki - serio? Jeśli testujecie telewizory i nie zauważacie takiego problemu, to wybacz ale cos tu jest nie tak.
W załączeniu zdjęcia sprzed chwili. Poświata jest w miejscu, gdzie chwilę wcześniej bohater miał głowę i nogi.

koszmarnie to wyglada. Czy aktualizacja cos zmieniła. Mozesz pokazc zdjecia podobnych motywów po aktualizacji prosze?
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej,
sorry za zwłokę, ale okres okołoświąteczno-noworoczny to prawdziwy armagedon w mojej pracy.
Aktualizacja coś zmieniła - na pewno smużenie nie występuje w takim stopniu. W niektórych scenach jest nadal widoczne, ale powiedzmy, że że jest to jakieś max 30% tego co było wcześniej. Bez problemu da się teraz oglądać i smużenie jest ledwie widoczne. Czasem tylko wystąpi mocniej w jakiejś scenie, ale naprawdę jest o wieeele lepiej.
Niestety, nie ma nic za darmo :( mam wrażenie, że jakość obrazu uległa pogorszeniu. To tylko szybka obserwacja po obejrzeniu jakichś 2 odcinków seriali - mam wrażenie, że zarówno na Prime jak i Netflix, obrazy HDR/DV straciły ostrość. Twarze są teraz jakieś mało wyraziste, a obrazy przejaskrawione. Być może coś namieszali z ustawieniami i muszę poprawić swoje - mam nadzieję, że to pomoże, bo jakoś nie ma tego powalającego efektu jakości obrazu jaki miałem każdorazowo wcześniej. Niestety teraz zupełnie nie mam na to czasu...
 

DJ NeoN

New member
Zdecydowanie zgadzam się z cosmo1 że coś tam namieszali z obrazem. Pisałem o tym w kontekście YT. Zdarzają się pozycje w HDR że wyglądają źle, próbuję sobie to tam kompensować trybami HDR. Ponadto moim ulubionym trybem do oglądania tv jest tryb GRA, najbardziej mi pasuje pod względem obrazu a w szczególności smużenia (najmniej widoczne). Ustawiam go wszędzie tam gdzie jest to możliwe. W trakcie wchodzenia w tryb GRA matryca w całości się rekonfiguruje i to się daje zauważyć zmieniając tryby jeden po drugim. Tylko wejście lub wyjście z tego trybu powoduje wygaszenie na chwilę matrycy.


Kolejnym bólem czterech liter w moim przypadku jest brak zgodności z player.pl Mam max 720p a tv widziany jest jako sprzęt od chińczyka za 150 zł w kontekście zgodności z DRM. Nie traktujcie tego dosłownie bo app player raportuje poprawnie nazwę tv, środowiska android tyle tylko że drm i uhdtv jest oznaczone jako false. Podejrzewam że żale z tego tytułu powinny trafić do tvn skoro pozostałe usługi typu netflix, apple tv czy też amazon działają.
 
Do góry