Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Simon1982

New member
Dzień dobry,

Posiadam telewizor PUS7303/12. Ostatnio kupiłem soundbar PHILIPS TAB8805/1 w celu cieszenia się dźwiękiem Dolby Atmos jednak Netflix nic nie wykrywa.
1.Czy na tym TV jest możliwość uzyskania takiego dźwięku? (w instrukcji widnieje że, Dolby Atmos jest wspierane).
2.Czy jest spodziewana jakaś aktualizacja Androida 9/10?

Pozdrawiam,
 

misiuzeb

New member
Dzień dobry,

Posiadam telewizor PUS7303/12. Ostatnio kupiłem soundbar PHILIPS TAB8805/1 w celu cieszenia się dźwiękiem Dolby Atmos jednak Netflix nic nie wykrywa.
1.Czy na tym TV jest możliwość uzyskania takiego dźwięku? (w instrukcji widnieje że, Dolby Atmos jest wspierane).
2.Czy jest spodziewana jakaś aktualizacja Androida 9/10?

Pozdrawiam,

1. Niestety w 7303 nie da rady Atmosa uzyskać (a przynajmniej mi się nie udało), trzeba mieć 7304 tam już ponoć jest.
Ja na szczęście mam xboxa one s i tam można pięknie włączyć Atmos w grach i na Netflixie, ale musisz mieć belkę z wejściem HDMI.

2. Znając Philipsa to wątpię by do tego modelu był android 9 o google tv nawet nie ma co marzyć.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
W instrukcji na stronie 55 przy konfiguracji formatu wyjścia cyfrowego jest zapis:
„Dolby Digital Plus: Wybierz, aby przesyłać dźwięk
Dolby Digital Plus lub DTS do urządzeń audio lub
zestawu kina domowego.
- Upewnij się, że Twoje urządzenia audio obsługują
funkcję Dolby Atmos.

Czyli może przepuszcza?
 

misiuzeb

New member
W instrukcji na stronie 55 przy konfiguracji formatu wyjścia cyfrowego jest zapis:
„Dolby Digital Plus: Wybierz, aby przesyłać dźwięk
Dolby Digital Plus lub DTS do urządzeń audio lub
zestawu kina domowego.
- Upewnij się, że Twoje urządzenia audio obsługują
funkcję Dolby Atmos.

Czyli może przepuszcza?

W TV w Netflixie brak ikony Atmos, w ustawieniach dźwięku TV można wybrać wielokanałowy lub DD+. Dolby dizął i jest wykrywane przez soundbar, wielokanałowy wykrywa dolby lub pcm zależnie co włączymy w tv. Skoro netflix nie udostępnia ścieżki Atmos znaczy brak jest odbiornika dźwięku w tym standardzie (mimo podłączenia do HDMI ARC soundbara z atmosem). Po za tym jak podłączę xbox z Atmos pod HDMI w TV to od razu wyłącza się mi opcja dźwięku przestrzennego i nie mogę jej włączyć bo pisze, że brak odbiornika, jak podłączę xboxa bezpośrednio do soundbara to mogę ustawić dźwięk wielokanałowy i na soundbarze pisze Atmos a w netflixie jest opcja wyboru dźwięku Atmos przy wybranych produkcjach.
 

medivh29

Member
Dzień dobry,
Model TV jaki posiadam to 543PUS7303 któregoś razu pobrałem dziecku bajkę w jakości 4K, nagrałem na Pena i włączyłem w TV.
Dzieciak kilka razy oglądał bez problemu, Pen cały czas siedział w TV.
Dzisiaj po kilku miesiącach ponownie uruchomiłem bajkę, idzie tylko początek który się przycina i po chwili całkiem wyłącza.
Wyciągnąłem pena, zrzuciłem na laptopa i ponownie zapodałem na 3 różne pendrivy.
Ta sama sytuacja, nie wiem czy pliki by się jakoś uszkodziły czy coś z TV jest nie tak.
Jeśli można to proszę o poradę.
 

medivh29

Member
@kiki wszystko inne działa normalnie czy to z netflixa czy z hbo go,
będę musiał pobrać jakiś w 4K i nagrać na pena,
coś mi się wydaje że za długo pen był wpięty w TV i pliki się uszkodziły.
dam znać jak będę miał sprawdzone.
pozdrawiam
 

bumtarara

Member
i otóż to, żaden napęd nie może być dłużej wpięty jak na tydzień ale i to też nie daje gwarancji że coś się zepsuje w plikach, może też tak być że sam pendrive ulegnie uszkodzeniu
 

medivh29

Member
Pobrałem bajkę Kurdowie 4K i jest ok, tzn głos jest przesunięty, ale to wina pobranej wersji. Poza tym wszystko działa więc wina tego że pen był długo wpięty w TV.
@bumtarara prośba do Ciebie o zapodanie Twoich ustawień kolorów tak jak to kiedyś nam tu wrzucałeś, no chyba że już od roku nic nie kombinowałeś z ustawieniami to przepraszam za zawracanie.
 

trupek2009

New member
@bumtarara, czy mógłbym również poprosić o ustawienia do tv? Korzystam z Twoich ostatnich co tu wrzucałeś kiedyś i robisz dobrą robotę, a jeśli masz jakieś nowe to bym był wdzięczny za podrzucenie.
 
Do góry