Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

Gavdos

New member
To ja jeszcze dorzucę swoje "pięć groszy" na temat tej kalibracji, a w zasadzie rezultatu.

Otóż w moim tv - zakupionym u Kikiego - są takie ustawienia po kalibracji :

Gniazdo: Hdmi 2
Tryb: Prawdziwe kino
Podświetlenie: 29
Kontrast: 82
Jasność: +1
Kolor: 56
Odcień: 0
Ostrość: 57

Natomiast w pliku .pdf z kalibracją którą dostałem na maila a która rozumiem miała zostać u mnie w tv zrobiona, są takie parametry :

Gniazdo: Hdmi 2
Tryb: Prawdziwe kino
Podświetlenie: 13
Kontrast: 77
Jasność: 1
Kolor: 54
Odcień: 1
Ostrość: 54

I teraz pytanie do Kikiego bądź osoby z jego sklepu która orientuję się w temacie - dostałem nie tą kalibrację na maila która jest zrobiona u mnie w tv czy też tą którą dostałem na maila mam sobie sam wprowadzić do telewizora?


Odpowiem Ci tak - mam inny telewizor (przekątna), zakupiony jeszcze w tamtym roku i ustawienia w pliku pdf mam takie same - wnioski z "kalibracji" wyciągnij sam. Podpowiem Ci, że nie ma znaczenia, których ustawień użyjesz, bo żadne nie sa kalibrowane, skoro jest wysyłany/kopiowany ten sam plik z tymi samymi ustawieniami dla każdego klienta. Polecam ustawić samemu pod siebie, może na jakimś cz-białym filmie (Kill Bill 1, scena ślubu w kościele).
 

zitom

Member
Odpowiem Ci tak - mam inny telewizor (przekątna), zakupiony jeszcze w tamtym roku i ustawienia w pliku pdf mam takie same - wnioski z "kalibracji" wyciągnij sam. Podpowiem Ci, że nie ma znaczenia, których ustawień użyjesz, bo żadne nie sa kalibrowane, skoro jest wysyłany/kopiowany ten sam plik z tymi samymi ustawieniami dla każdego klienta. Polecam ustawić samemu pod siebie, może na jakimś cz-białym filmie (Kill Bill 1, scena ślubu w kościele).

Czyli co - każdy ma tak samo "skalibrowany" tv?
Gavdos - wysłałem Ci - wiadomość (PM)
 

pawelwik

New member
Odpowiem Ci tak - mam inny telewizor (przekątna), zakupiony jeszcze w tamtym roku i ustawienia w pliku pdf mam takie same - wnioski z "kalibracji" wyciągnij sam. Podpowiem Ci, że nie ma znaczenia, których ustawień użyjesz, bo żadne nie sa kalibrowane, skoro jest wysyłany/kopiowany ten sam plik z tymi samymi ustawieniami dla każdego klienta. Polecam ustawić samemu pod siebie, może na jakimś cz-białym filmie (Kill Bill 1, scena ślubu w kościele).


:hmm:

czyli chyba mamy identyczne tv - mam identyczne ustawienia od kikiego... przykro trochę... :-? :(
 

Grisza HD

New member
Jest jedna kalibracja pod dany model 640 ma taki 650 ma inny. Każdy dostaje te same ustawienia przy zakupie 640 jak widać.

Gniazdo: Hdmi 2
Tryb: Prawdziwe kino
Podświetlenie: 29
Kontrast: 82
Jasność: +1
Kolor: 56
Odcień: 0
Ostrość: 57
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Tak się spytam.Czy Wy wszyscy oczekujecie,ze dostaniecie kalibrację wartą kilkaset złotych(dokładnie 300 jeśli 2D i 3D) gratis w cenie TV za 2000 zł ?;-)
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Panowie,kalibracja jest wtedy jak gość z profesjonalnym sprzętem pomiarowym wpada do nas na chatę i kalibruje telewizor w warunkach w jakich będzie oglądany.To co proponuje Kiki to jak myślę ustawienia telewizora skalibrowanego w sklepie i stąd takie same ustawienia u Was wszystkich.
 

lucanx

New member
Tak się spytam.Czy Wy wszyscy oczekujecie,ze dostaniecie kalibrację wartą kilkaset złotych(dokładnie 300 jeśli 2D i 3D) gratis w cenie TV za 2000 zł ?;-)

Nie wiem o cenie którego tv mówisz ale mój kosztował mnie blisko 3000...

Panowie,kalibracja jest wtedy jak gość z profesjonalnym sprzętem pomiarowym wpada do nas na chatę i kalibruje telewizor w warunkach w jakich będzie oglądany.To co proponuje Kiki to jak myślę ustawienia telewizora skalibrowanego w sklepie i stąd takie same ustawienia u Was wszystkich.

Więc tutaj sam sobie jestem winien że z mojej nie wiedzy dałem się i ja nabrać na tą "kalibrację gratis" która jak widać nie wiele (nic?) nie jest warta.

Na marginesie, u źródła ciężko o jakieś informacje.
 

raffix

New member
Skoro szablon konfiguracji jest jeden to poproszę kolegów o podzielenie się. Chętnie sprawdzę, czy moje oczy wolą go od ustawień samodzielnych :)
 

lucanx

New member
Skoro szablon konfiguracji jest jeden to poproszę kolegów o podzielenie się. Chętnie sprawdzę, czy moje oczy wolą go od ustawień samodzielnych :)

Ja się nie podzielę, on jest wart według niektórych nawet 300 zł PLN ! :p

Ale mogę go odsprzedać po promocyjnej cenie - 50 %, a legitymacją studencką kolejne 25 % taniej ;)
 

evilblizz

New member
Tak się spytam.Czy Wy wszyscy oczekujecie,ze dostaniecie kalibrację wartą kilkaset złotych(dokładnie 300 jeśli 2D i 3D) gratis w cenie TV za 2000 zł ?;-)

no to po co to wszystko??

tak samo jak na allegro, jak Ci napiszą w aukcji ze dostaniesz gratisa to masz dostać inaczej bedziesz nie zadowolony i poczujesz sie ze zostałes nabity w butelke..

tu chodzi o zasade, jak "cos" jest reklamowane ze bedzie to i to, to tak ma być.

inaczej byla by masakra.

a takie sklepiki prywatne na internecie to robią sobie co chcą u nas w Polsce, bo co im można zrobic?

offtop: kupiłem ostatnio klawiature, miala byc nowa, przyszla uzywana, lekko porysowana, i troche styrana, numery seryjne sie nie zgadzaly, inne na pudelku, inne na klawiaturze

po 3-ch dniach otrzymalem niby nową, choc nie jestem w 100% pewny

i kup cos na internecie od prywaciarzy :p
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Ale ja tu nie widzę żadnego oszustwa.Dostaliście taką kalibrację jaka mogła się zmieścić w słowie gratis i tyle.A tu nagle oburzenie,że za darmo wszyscy dostali takie same ustawienia obrazu.Jakby nie było tej kalibracji i wyszydzanego radyjka i tak byście kupili u Kikiego bo ma super ceny.Takie typowo polskie,dostałem gratis to ponarzekam.Tak jak pisałem chcesz kalibrację zadzwoń,przyjadą,ustawią tv, wezmą kasę za usługę i OK.
 

Grisza HD

New member
Tak się spytam.Czy Wy wszyscy oczekujecie,ze dostaniecie kalibrację wartą kilkaset złotych(dokładnie 300 jeśli 2D i 3D) gratis w cenie TV za 2000 zł ?;-)

Ja tam TV kupiłem że była cena dobra i + ta kalibracja. Bo mogłem kupić w tej samej cenie gdzie indziej i bez kalibracji.

I to mnie trochę dziwi bo mówi się że każda matryca jest i inna.

No widzisz.

Tak twierdzi sprzedający.

Ponoć.
 

Grisza HD

New member
Panowie,kalibracja jest wtedy jak gość z profesjonalnym sprzętem pomiarowym wpada do nas na chatę i kalibruje telewizor w warunkach w jakich będzie oglądany.To co proponuje Kiki to jak myślę ustawienia telewizora skalibrowanego w sklepie i stąd takie same ustawienia u Was wszystkich.

Ale ja tu nie widzę żadnego oszustwa.Dostaliście taką kalibrację jaka mogła się zmieścić w słowie gratis i tyle.A tu nagle oburzenie,że za darmo wszyscy dostali takie same ustawienia obrazu.Jakby nie było tej kalibracji i wyszydzanego radyjka i tak byście kupili u Kikiego bo ma super ceny.Takie typowo polskie,dostałem gratis to ponarzekam.Tak jak pisałem chcesz kalibrację zadzwoń,przyjadą,ustawią tv, wezmą kasę za usługę i OK.

Sprzęt do kalibracji ma KIKI. I może robić pod daną sztukę. Ale to nie trwa 10 min tylko na pewno z 1h jak nie więcej. A przy większej ilości sprzedanych TV to by zajęło H. Najważniejsza jest cena, a dodatki już nie bo nic za darmo się nie dostanie.

Oprócz matczynej miłości i wierności psa do człowieka.
 

lucanx

New member
Sprzęt do kalibracji ma KIKI. I może robić pod daną sztukę. Ale to nie trwa 10 min tylko na pewno z 1h jak nie więcej. A przy większej ilości sprzedanych TV to by zajęło H. Najważniejsza jest cena, a dodatki już nie bo nic za darmo się nie dostanie.

Oprócz matczynej miłości i wierności psa do człowieka.

To powiem Ci że jak zachęcano mnie do zakupu u ów sprzedawcy to zachętą była 1. cena 2. kalibracja 3. radyjko gratis (i tak go nie dostałem ale nie ubolewam) to nie było nic w wspomniane że ta kalibracja to nie jest ta kalibracja która jest to strikte kalibracją tv bo ta trwa za długo i ble ble.
Gdyby była wzmianka o tym, ja osobiście w tej cenie kupiłbym tv gdzie indziej a już na pewno nie jechał po niego z pod Warszawy do Olsztyna...

Najważniejsza jest cena a dodatki to już nie ... wybacz ale jeśli takim mottem kierujesz się w życiu choćby na zakupach to już Twoja sprawa ale jestem daleki od takiego podejścia do sprawy :???:
 

Grisza HD

New member
To powiem Ci że jak zachęcano mnie do zakupu u ów sprzedawcy to zachętą była 1. cena 2. kalibracja 3. radyjko gratis (i tak go nie dostałem ale nie ubolewam) to nie było nic w wspomniane że ta kalibracja to nie jest ta kalibracja która jest to strikte kalibracją tv bo ta trwa za długo i ble ble.
Gdyby była wzmianka o tym, ja osobiście w tej cenie kupiłbym tv gdzie indziej a już na pewno nie jechał po niego z pod Warszawy do Olsztyna...

Najważniejsza jest cena a dodatki to już nie ... wybacz ale jeśli takim mottem kierujesz się w życiu choćby na zakupach to już Twoja sprawa ale jestem daleki od takiego podejścia do sprawy :???:

To źle zrozumiałeś MóJ post. Napisałem że ma sprzęt do kalibracji ale fizycznie każdego tv nie podaje kalibracji tylko pod dany modem daje na wszystkie. I cena jest najważniejsza zawsze. Zgadza się. Nie potrzebnie jechałeś 350 km. Wysyłka była na mini palecie ubezpieczona za 69 zł. A TY wydałeś 3 razy tyle na paliwo. Nie wiem po co. A jak już byłeś to trzeba było poprosić o tą kalibrację żeby zrobił przy tobie i ciekawe co by było.

A za darmo nic nie ma. "Oprócz matczynej miłości i wierności psa do człowieka."
 

lucanx

New member
Lubię wiedzieć co kupuję dlatego chciałem sprzęt zobaczyć a miałem to miasto po trasie, nie bawi mnie odsyłanie, reklamacje itd...
A kalibracja była dodatkowym bodźcem do zakupu tam właśnie, ale jak widać na podstawie tej dyskusji - niepotrzebnie.

W drugim już pości mówisz że ma sprzęt do kalibracji... Byłeś-widziałeś czy też uległeś sile reklamy?
 

Brabus1

New member
Co tu dużo mówić, też bym się czół oszukany!
Jeśli mam wybór TV w różnych punktach sprzedaży i różnica cenowa minimalna lub taka sama.
To normalne, że pójdę tam gdzie mam gwarancję kalibracji obrazu w cenie Tv. Na moje jeśli sprzedawca dodaje ogłoszenie "kalibracja TV gratis" to raczej sprzedawca oferuje świadomie to, by klienta przyciągnąć niż pozwolić by kupił u konkurencji. Przecież to w interesie jest sprzedającego by sprzedać a nie moim. Moim interesem jest dobry zakup.
Jeśli bym wiedział, że kalibracja to tylko kopia i nie robiona na TV który kupuję, to bym się zastanowił czy nie iść kupić w sklepie obok lub w miejscowości, której mieszkam.
pzdr
 

Lowkey

New member
Witam. Ja powiem tak.. Zamówiłem u Kikiego 2x AS 640 48' (jeden dla mnie, a po obejrzeniu u mnie kolega również się zdecydował) i na ustawienia, które zostały wprowadzone absolutnie narzekać nie ma co. Wprowadziłem je pod każe hdmi oraz w menu i YT etc. i filmy BD śmigają jak sam skurczybyk. Jedyne co zmieniłem pod siebie w tych ustawieniach, to ifc na minimum, ponieważ drażni mnie efekt teatru. Telewizor przyjechał super zabezpieczony i nie ma z nim absolutnie żadnych problemów (posiadam około 2 miechów). Porównywałem (jeden obok drugiego) z różnymi tv kumpli i im również się zrobiło niemiło, jak zobaczyli, że ich tv, które kosztowały sporo więcej nieco odstają ;-) Moim zdaniem (teraz w śmiesznej cenie), to bardzo dobry wybór, a jeżeli chodzi o Kikiego, Blacka oraz ogólnie obsługę sklepu, to dla mnie od 0-10 jest to 11 ;-) Teraz zamawiam suba od Blacka, ponieważ przy ostatnim zakupie fachowo doradził i nie naciągał jak niektórzy na niepotrzebne dodatkowe koszty, czyli coś typu " a weź Pan jeszcze kable za 200, bo te zwyczajne nie grajoo" :p Mam nadzieję, że komuś się przyda moja opinia. Pozdrawiam
 
Do góry