Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Spili

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sciągasz ją ze sklepu Google Play na Shieldzie.
Potem nieco konfiguracji w appce pod swoje upodobania i śmiga jak trzeba :)
 

cinmarcin

New member
Czy ktoś odpalał w ostatnim czasie grę mini ninjas w GFN ? W grze w jej prologu jest dźwięk. Po jego zakończeniu dźwięku już nie ma i granie już nie jest przyjemne. Gra dostępna jest na steamie. Około roku temu była dostępna bezpłatnie i z dźwiękiem nie było problemu. Odpalałem ja na NVIDII, telefonie i laptopie - bez rezultatu, dźwięku nie ma. Może ktoś pomóc? Dzieciak polubił tę grę.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

giete1

New member
Na początku chciałbym się przywitać.
Mam mały, typowy lub nie typowy (tego niestety nie wiem) problem z firmą Nvidia.
Tak w skrócie. Kupiłem nowiutkiego Shielda ... przed świętami uległ awarii ... wymiana gwarancyjna. Po ok 3 tyg kurier dostarczył przesyłkę z Holandii. W przesyłce Shield z nowym SN i ...wyglądał tak jakby z kimś wcześniej walczył! Porysowany makabrycznie! Oczywiście kolejna reklamacja „o rzeczywiście porysowany” ... kolejne ok 3 tyg i ... sytuacja się powtarza. Kolejny raz w przesyłce Shield porysowany … kolejna reklamacja, przesyłanie zdjęć itd. Po tygodniu odpowiedz z Nvidia – „ Zgodnie z naszą polityką gwarancyjną, zamienniki RMA mogą być urządzeniami odnowionymi. Nie możemy udzielać żadnej gwarancji na stan urządzenia zastępczego, z wyjątkiem zapewnienia klienta, że wszystkie odnowione urządzenia są odnowione i przetestowane pod kątem działania jak nowe. mają pewne niedoskonałości kosmetyczne, ale tego należy się spodziewać.”
Doradźcie proszę co w takiej sytuacji powinienem zrobić. Jakie kolejne kroki.
Z góry dziękuję za odpowiedz.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Popełniłeś już na samym początku istotny błąd, bo skorzystałeś z gwarancji zamiast z rękojmi, która Ci daje więcej uprawnień.
Z rękojmi reklamację składasz u sprzedawcy i w przypadku kolejnej uzasadnionej reklamacji sprzedawca musi Ci zwrócić kasę jeśli sobie tego zażyczysz (reguluje to ustawa 'konsumencka"). Obecnie masz już trzecią reklamację ale niestety nie z rękojmi.
A co się w ogóle stało z Twoją Nvidią i kiedy ją kupiłeś?
 
Ostatnia edycja:

giete1

New member
Kupiony w październiku 2020. Shield po prostu przestał się włączać. Zasilacz ok. Wysłałem w stanie idealnym ... otrzymałem po masakrze.
Liczyłem, iż taka firma załatwi to sprawnie i bezproblemowo. MYLIŁEM SIĘ BARDZO!!!
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
... Po tygodniu odpowiedz z Nvidia – „ Zgodnie z naszą polityką gwarancyjną, zamienniki RMA mogą być urządzeniami odnowionymi. ...

Urządzenie "odnowione" w mojej ocenie ma co najmniej wymienioną obudowę na nową a więc nie może być porysowane. Pojęcie "odnowione" nie raz było stosowane przez różne firmy i chyba zawsze oznaczało właśnie wymianę obudowy na nową. Reszta czyli bebechy mogły być używane.

Przy okazji, aż korci zapytać Nvidię, na czym ich zdaniem ma polegać odnowienie o którym piszą, skoro wszystko oddają stare (używane). Bo nie wierzę, że środek dają nowy a obudowę, która kosztuje ich grosze biorą po czyjejś reklamacji. Już sam koszt demontażu/montażu obudowy pewnie przerastałaby koszt jej zakupu.


EDIT:
Znalazłem nawet taki art. na szybko a tam:

Przebieg procesu odnawiania sprzętu zależy od wielu czynników. Poniżej przedstawiono kilka podstawowych etapów, które nieco przybliżą temat.
...

"3. Odświeżenie wyglądu sprzętu – telefon, laptop, smartwatch oraz każdy inny odnowiony produkt musi prezentować się zupełnie jak nowy. Niedopuszczalne są wszelkiego rodzaju ślady użytkowania, które mogłyby świadczyć o tym, że nie jesteśmy pierwszym właścicielem. Usunięcie zabrudzeń jest niezbędne również ze względu na higienę. Wiadomym jest, że wiele osób zwraca uwagę na design zakupionych towarów."
link: http://satelitarnecyfrowe.pl/refurbished-odnowiony-przez-producenta/
 
Ostatnia edycja:

giete1

New member
Dokładnie tak jak piszesz. Nie zgadzam się z tym, że w zamian za przesłanie do nich urządzenia w stanie idealnym otrzymuję coś takiego. W chwili obecnej czekam na "ostateczną" (kolejną) decyzję z Nvidi.
Przesłana po raz pierwszy porysowana została wymieniona, po raz drugi już nie. Naprawdę ciekawa klasyfikacja i swoiste podejście.
 

giete1

New member
Teraz doszedł jeszcze jeden problem. Za cholerę nie mogę sparować pada. Pomoc techniczna nie pomogła. Naprawdę robi się "ciekawie"!!!

Pad Shield
Poprzednie egzemplarze - wszystko działało
 
Ostatnia edycja:

MacGyverek

New member
Witam serdecznie. Czy ktoś może zrobić test szybkości wifi na 5GHz?
Nigdzie nie mogę znaleźć ile Mbps może wyciągnąć wbudowana karta wifi w trybie AC.

Ważne dla mnie by te 400mbps wyciągało.
Dzięki
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Teraz doszedł jeszcze jeden problem. Za cholerę nie mogę sparować pada. Pomoc techniczna nie pomogła. Naprawdę robi się "ciekawie"!!!

Pad Shield
Poprzednie egzemplarze - wszystko działało

A naładowałeś tego pada? Przytrzymałeś w nim klawisze parowania?
Byłoby co najmniej dziwne, żeby sprawny pad od Shileda nie działał z nim.
Jak używam tego pada także z telewizorem Android TV i nie miałem najmniejszych problemów ze sparowaniem.
 

medivh29

Member
Takie małe info znalezione w sieci:

"Posiadacze przystawki Nvidia Shield mogą już używać do grania padów od PS5 i Xbox Series X i S.

Jeśli nie planujesz zakupu konsoli, a nadal chcesz grać w wysokiej jakości produkcje, to świetnie się składa, ponieważ od teraz, będąc posiadaczem przystawki Nvidia Shield możesz korzystać z pada od PS5 i Xbox Series X i S, do grania w gry, które oferuje Android, a także przede wszystkim GeForce NOW.

W celu sparowania kontrolerów z Shield TV należy, w przypadku DualSense, przytrzymać jednocześnie przycisk „PlayStation” i „Share”, aż do momentu kiedy podświetlenie nie stanie się pulsująco niebieskie. W przypadku kontrolera Microsoftu należy rozpocząć parowanie za pomocą centralnego przycisku. Ważne, żeby przed rozpoczęciem włączyć Bluetooth Pairing na przystawce Nvidia Shield."
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Wiele różnych padów działa z Shieldem, nie tylko te od PS5 i Xbox Series X i S. Sam android TV jako system już daje taką możliwość a na bieżąco (przez aktualizację) dokładają obsługę najnowszych modeli.
 

janunio

New member
Bez reklam
" Czy Shelid TV odtworzy pliki 1:1 z Atmos , Auro 3D , DV ?
Może ktoś z Was sprawdzić ? "
Sheld nie zagra HDR Dolby Vision z pliku. Nie ma takiej aplikacji. Proste.
Jeżeli jest inaczej to proszę o nazwę takiej aplikacji do zainstalowania.

Co innego streaming np. NETFLIX. Dekodowanie wykonuje telewizor a nie sheld jako "niby" odtwarzacz multimediów.
 
Ostatnia edycja:

Spili

Klub HDTV.com.pl
VIP
" Czy Shelid TV odtworzy pliki 1:1 z Atmos , Auro 3D , DV ?
Może ktoś z Was sprawdzić ? "
Sheld nie zagra HDR Dolby Vision z pliku. Nie ma takiej aplikacji. Proste.
Jeżeli jest inaczej to proszę o nazwę takiej aplikacji do zainstalowania.

Co innego streaming np. NETFLIX. Dekodowanie wykonuje telewizor a nie sheld jako "niby" odtwarzacz multimediów.

Ściągnij appkę Kodi ze sklepu Googla na Nvidii.
I problemy masz rozwiązane...
 
Do góry