Nowa seria EX720

Michalangello

New member
Witajcie,

Zakupiłem telewizor KDL-40EX720.

Jako laik technologii 3D w wersji domowej mam jednak pytania i obawy. Oglądałem kilka materiałów w 3D gdzie źródłem był laptop podpięty do telewizora, jak również Tron: Dziedzictwo na Blu-ray 3D odtwarzany z Playstation 3.

I tak: drażni mnie rozjeżdżanie się fragmentów obrazu lub całych kadrów w wybranych ujęciach, przez co zamiast trójwymiaru mimo założonych okularów widzę rozmazany obraz w dwóch płaszczyznach. Weźmy taki Tron. Jest jedno ujęcie gdzie głębia jest idealna, kolejne też, a w następnym gdzie akurat widać zbliżenie na czyjąś twarz jest ona podwójna. Co ciekawe, w tych momentach kiedy występuje takie wyświetlanie problem widać również na napisach - one również są rozjechane na dwie "płaszczyzny". Albo w Autach 2 - w scenie wyścigu w Tokio w pewnym momencie samochody są wyraźne i mają głębię, ale już kolorowe, pełne neonów budynki w ich tle są rozjechane, rozmazane, tam 3D sobie nie radzi.

Na te problemy częściowo pomaga jedna z opcji w telewizorze - stopień głębi (w skali od -2 do +2). Kiedy ją reguluję na stopklatce to wspomniane wyżej ujęcie twarzy z Tronu staje się idealne, natomiast po chwili kiedy ujęcie się zmieni analogicznie to co wcześniej wyświetlało się poprawnie jest rozmazane, rozjechane.

W grach 3D podobnie, jeśli pierwszy plan z bronią jest idealny to już budynki w tle mają większy problem z uzyskaniem głębi.

Oczywiście, reasumując ogólnie to 3D w przeważającej większości jest zadowalające, ale jednak co chwilę jakieś pojedyncze ujęcie przypomina mi, że coś jest nie do końca tak. I teraz mam pytanie do posiadaczy telewizorów 3D. Czy to jest normalna niedoskonałość technologii i cena, jaką trzeba zapłacić za oglądanie materiału 3D czy może defekt telewizora Sony / okularów Sony / jakichś innych czynników zewnętrznych, ustawień. Będę wdzięczny za każdą opinię i radę, szczególnie aktywnych użytkowników tej technologii.
 

Mylagos

New member
Model EX720 jest jedynym z serii EX posiadającym 3D, a zarazem jest najwyższym modelem z tejże serii. 3D może nie jest najwyższej jakości, ale jak napisałeś, jest zadowalające. Chcąc mieć naprawdę dobry obraz 3D, trzeba trochę głębiej sięgnąć do portfela.
 

Michalangello

New member
Ok, tylko z drugiej strony ten sam rozjeżdżający się, rozmazany, potrójny na drugich planach materiał 3D puszczony na Samsungu 6750 dostępnym w podobnej cenie działał już idealnie :neutral:
 

Tolek100

New member
Michalangello moje spostrzeżenia na temat 3D w tym TV całkowicie pokrywają się z tym co napisałeś. Niektóre gry wyglądają fatalnie np Call of Duty ale inne z kolei wyglądają wręcz rewelacyjnie np. GT5 czy Mortal Combat. W przypadku filmów jestem raczej zadowolony czasami coś się rozjedzie ale generalnie nie jest źle. Przed chwilą obejrzałem fragment Auta 2 i u mnie jest tak samo jak napisałeś a wcześniej jak oglądałem ten film to nie zwiróciłem na to uwagi nie wiedząc o tym nie zauważyłem rozjechanych budynków :).
3D nie jest najmocniejszą stroną ex720 ale ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony.
Pozdrawiam
 

jonasson

New member
Witam wszystkich dzisiaj zakupiłem ten wspaniały tv ;) no i mam kilka problemów mam nadzieje ze ktoś mi pomoże.
A wiec gdy podłączam tv do ps3 nie mogę ustawić obrazu 1080p na ps3 (dokładnie to wybieram 1080p i nagle pojawia się czarny obraz i nic a wiem z doświadczenia ze w tym momecie jest pytanie czy chce ta rozdzielczość )
pytanie drugie okulary czy musza to byc okulary sony ? jesli mogą być inne to jakie ?
Z góry dziękuje
 

jonasson

New member
Kabel to oczywiście HDMI sprawdzałem u taty i wszystko gra a u mnie nie ;/
Jeśli ktoś ma jakieś porady dla początkującego to proszę pisać z góry dziękuje
i Wesołych Świat!
 

michald19

New member
Witam Wszystkih Forumowiczów
Przymierzam się do zakupu tv sony 32 kdl ex720 mam kilka pytań do Was
1.Wyświetlanie filmów z internetu np. sean...( nie będę robił kryptoreklamy:)
Czy nie wystąpią żadne problemy ?? Czy jest różnica jeśli oglądam film bezpośrednio z interntu na TV ,a puszczam film z dysku podłączonego do TV(słyszałem o poblemch z divixami )
2.Czy dysk do nagrywania z tv musi być dedykowany ?? Czy można ustawić godziny nagrywania ?
3.Oglądanie 3d na platformie N macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
4. Jeśli ściągne film w 3d na dysk następnie będę chciał oglądnąć na TV czy szystko będzie ok ? Czy nie utraci się jakości podczas pzesyłania sygnału przez USB?
5. Czy jet różnica między oglądaniem filmu 3d z dysku twardego podłączonego do TV , a płyty 3d w konsoli ps3 podłączonej przez hdmi do TV ??
6. Podłaczenie ex720 bezprzewodowo z liveboxem 2.0 czy będzie wszystko ok ?

Będę bardzo wdzięczny za udzielenie informacji

Wszystkim forumowiczom życzę Szczęśliwego Nowero Roku i Szampańskiej zabawy
 

Mylagos

New member
2. Nie ma dedykowanych dysków. Ważne jest, aby dysk był sformatowny do FAT32/exFat.
4. Przy przesyłanie przez USB nie będzie straty jakości. Ważne jest, aby film był dobrej jakości i w odpowiednim formacie ( poszukam informacji które formaty 3D działają).
5. Róznice jakie mogą być, wynikały by jedynie z formatu i jakości plików jakie odtwarzałbyś z dysku.
6. Nie powinno być problemów z bezprzewodowym połączeniem. Pamiętaj że będzie potrzebował adapteru Wi-Fi Sony - UWA-BR100
 

mgr62

New member
Przegladarka

Witam !

Jestem posiadaczem 32EX520. Po włączeniu przeglądarki internetowej ładuje mi się strona Sony i w żaden sposób nie potrafię wpisywać adresów innych stron. Pomóżcie !
 

Tolek100

New member
Mgr62 wciskasz na pilocie opcje o otwiera sie menu gdzie masz "wprowadź adres url" i po sprawie :).
Niestety posługiwanie się pilotem w tej materii jest bardzo niewygodne gdybyś przypadkiem posiadał telefon z androidem lub ios to w markecie czy appstore są aplikacje do sterowania tv sony i w takim przypadku wprowadzasz adres z telefonu za pomocą normalnej klawiatury.
Pozdrawiam
 

Tolek100

New member
Nie wiem nic o flash w tym TV podejrzewam, że nie da się zainstalować pełnego flasha ale najlepiej zapytać na stronie Sony. Tam jest formularz do pytań i bardzo szybko odpowiadają. Pytałem o kilka spraw i zawsze na drugi dzień dostawałem odpowiedź.
Pozdrawiam
 

advoco

New member
Witam Wszystkih Forumowiczów
Przymierzam się do zakupu tv sony 32 kdl ex720 mam kilka pytań do Was
1.Wyświetlanie filmów z internetu np. sean...( nie będę robił kryptoreklamy:)
Czy nie wystąpią żadne problemy ?? Czy jest różnica jeśli oglądam film bezpośrednio z interntu na TV ,a puszczam film z dysku podłączonego do TV(słyszałem o poblemch z divixami )
2.Czy dysk do nagrywania z tv musi być dedykowany ?? Czy można ustawić godziny nagrywania ?
3.Oglądanie 3d na platformie N macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
4. Jeśli ściągne film w 3d na dysk następnie będę chciał oglądnąć na TV czy szystko będzie ok ? Czy nie utraci się jakości podczas pzesyłania sygnału przez USB?
5. Czy jet różnica między oglądaniem filmu 3d z dysku twardego podłączonego do TV , a płyty 3d w konsoli ps3 podłączonej przez hdmi do TV ??
6. Podłaczenie ex720 bezprzewodowo z liveboxem 2.0 czy będzie wszystko ok ?

Ponieważ mam 40ex720 to mogę odpowiedzieć na parę pytań:
1. Ten TV to nie PC z przeglądarką, wątpię żebyś mógł ogladać filmy tego typu oparte na odtwarzaczach flash a już tym bardziej na technologii silverlight (te twoje seanse nie działają, stary Flash). Zresztą kupujesz TV HD (co prawda trochę mały no ale..) i chcesz ogladać filmy w tragicznej jakości? Jak bardzo Ci na tym zależy to podepnij kompa albo laptopa i puść obraz na TV - możesz wtedy ogladać co chcesz. Filmu z Internetu za bardzo nie obejrzysz (nie do końca wiem co masz na mysli). Z dysku to jak z dysku bez problemów, natomiast i o tym nikt nie mówi SONY jest pod tym względem baaardzo mało multimedialny - nie czyta wszystkich dysków HDD (muszą być w systemie FAT..), to samo z pendrivami (tutaj nawet nie czyta wszystkich), a już posiadanie formatu filmu i kodeków, który odczytuje również graniczy z cudem (najczęsciej miałem "nie można odtworzyć tego pliku"). Kupiłem zewnętrzny mediaplayer, wiec jak nie masz laptopa albo nie chcesz ciągnąc kabla od PC to przygotuj kasę na mediaplayer.
2. Musisz mieć dysk (partycja pewnie też da radę) sformatowany i zarejestrowany pod Twój TV, i będziesz mógł obejrzeć dany materiał tylko na Twoim TV. Obsługiwane dyski od 32GB do 2TB. Możesz wybrać ręczny (data) lub automatyczny (dany program) timer. Instrukcja mówi, że nagrywany może byc tylko sygnał cyfrowy.
3. Nie mam 'n' ale sygnał 3D będzie działał na tyle ile TV pozwoli (są problemy przy niektórych scenach, ale większość jest w porządku). To tylko sygnał..
4. Po pierwsze zapewne nie odtworzysz takiego filmu bezposrednio z dysku (TV nie czyta mkv, co prawda są też 3D w avi, które powinien odczytać.. ale format FAT ogranicza wielkosc pliku do 4GB). Jakim cudem możesz mieć utratę jakości?
5. Mniejsze zużycie prądu i brak kręcenia dysku przez PS3? Chociaż z tego co się chwalą znajomi obraz przez PS3 jest lepszy ze względu na pierdzyliard ulepszeń i filtrów.
6. Musisz dokupić zewnętrzny moduł Wifi - lepiej połącz kablem, zawsze jest szybciej\lepiej.

Widzę, że głównie pisałeś o filmach 3D - moim zdaniem im większy TV tym lepiej. Poza tym ma on oszukane 200Hz i filmy 3D na Samsungu (nawet 6500) wyglądają duużo lepiej :( np. Imax Dinosaurs: Giants of Patagonia - każda scena się rozmywa na tym Sony, na Samsungu nie ma problemu.
 

ckalpel

New member
Witam serdecznie :) Jest to mój pierwszy post na forum śledzonym przeze mnie od kilkudziesięciu godzin. Nosze się z zamiarem kupna telewizora, szczególnie ciekawi mnie seria EX, nie ukrywam, ze jest to mój faworyt do zakupu, lecz na horyzoncie pojawiły się także inne modele..

Otóż pod uwage biorę

EX40720 (2799zł) i to był mój faworyt lecz,

pojawiła się Toshiba 40TL838 za 2499zł

oraz 40EX500 ( 2290 zł ) .

Z wiadomych przyczyn ( nie chce czytać zapewnień o ile takowe się pojawią o jakości Samsungów, nie chce Szajsunga i koniec,) reszta firm względnie wchodzi w grę. Myślałem o Sharpie z zeszłego roku, nie pamiętam jaki model ale oglądany u znajomego obraz 40' na ence w HD zrobił na mnie duze wrażenie - świetna płynność.


Wymagania - rzadziej tv, a jeśli już to dvb-t lub w przyszłości enka ale na razie nie planuje, PS3 - na tym sygnale bedzie tv spędzał najwięcej czasu.

Bardzo prosze o pomoc gdyż jutro mam zadac decydujący cios tejże sprawie.

Pozdrawiam :)
 

Mylagos

New member
@ckalpel
Weź EX720. Jego głównym atutem jest procesor obrazu X-Reality, który dba o bardzo dobry obraz przy standardowej rozdzielczości.
 

Tolek100

New member
U mnie w domu sporo się grywa a tv spisuje się wyśmienicie w duecie z ps3. Jestem zadowolony z tego zestawu. Po chwilowych kombinacjach w menu tv i ps3 można ustawić opcje aby po włączeniu ps3 tv sam się uruchamiał i przełączał na ps3. Niby pierdoła ale wygodna i cieszy.
 

senior45

New member
Witam.Mozę nie na temat ale jak się ma ten telewizor do modelu Z5500? Warto zmieniać?Nie chodzi mi o multimedia a o obraz?Byłbym wdzięczny za fachowe porady.
 
Do góry