Microsoft HoloLens - okulary rozszerzonej rzeczywistości

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie mogę dodawać w nowościach,więc piszę tu :)
Często czytamy na tym forum o nowych telewizorach,sprzętach audio,smartfonach...
Mi już się nie chce czytać większości nowinek,gdyż jest to praktycznie to samo...Zostają dodane tylko jakieś "drobnostki"...

Bardziej ciekawią mnie takie projekty :

Na wczorajszej konferencji dotyczącej platformy Windows 10 firma Microsoft zaprezentowała okulary rozszerzonej rzeczywistości HoloLens. Dzięki tej konstrukcji użytkownik gogli widzi wirtualne modele przedmiotów nałożone na rzeczywiste elementy środowiska, które go otaczają. Co ważne, może z nimi wchodzić w interakcję, o ile oczywiście twórca konkretnego programu na to pozwoli.
Okulary rozszerzonej rzeczywistości Microsoft HoloLens były chyba największym zaskoczeniem wczorajszej konferencji poświęconej Windows 10. Produkt powstał w pełnej tajemnicy i przed prezentacją właściwie nikt poza samymi twórcami nie miał pojęcia o jego istnieniu. Firma postanowiła zbudować własną, holograficzną platformę, na którą bez problemu będzie można tworzyć aplikacje.
Microsoft HoloLens wyświetlają przezroczysty obraz trójwymiarowy. Wszystkie wirtualne modele nakładane są na istniejące naprawdę elementy otoczenia, dzięki czemu możemy np. „postawić” na swojej prawdziwej półce stworzony przez program przedmiot widoczny tylko po założeniu gogli. Firma z Redmond mówi także o graniu w gry przy wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości, ale HoloLens mogą przydać się w wielu innych dziedzinach jak choćby w projektowaniu konstrukcji trójwymiarowych, nauce, czy komunikacji.
HoloLens obsługujemy za pomocą gestów i głosu. Okulary rozpoznają także nasze położenie, dzięki czemu są w stanie dostosować wyświetlane hologramy względem naszej aktualnej pozycji. Co więcej, wirtualne elementy rozpoznajemy nie tylko przy pomocy wzroku, ale także słuchu. Microsoft przygotował zestaw narzędzi, dzięki którym emitowane przez hologramy dźwięki pozwolą nam rozpoznać, gdzie konkretnie się one znajdują.
W odróżnieniu od gogli wirtualnej rzeczywistości takich jak Oculus Rift, Microsoft HoloLens nie wymaga podpinania dodatkowych urządzeń. Sprzęt wyposażony jest we wszystkie niezbędne czujniki oraz własny system operacyjny. Producent chce wprowadzić swój produkt na rynek najszybciej, jak to tylko będzie możliwe. Mówi się nawet, że Microsoft zdecyduje się na wspólną premierę okularów i systemu Windows 10, choć to raczej mało prawdopodobne.


[youtube]aThCr0PsyuA[/youtube]
[youtube]RCCXZ8ErVag[/youtube]




Ostatnio było także okulary Google Glass,jednak chyba nie do końca je dopracowali...

Tutaj obraz z "Google Glass" :
https://www.youtube.com/watch?v=d-y3bEjEVV8


"Microsoft HoloLens" to jednak co innego :)
Ciekawy jestem jak to się przyjmie i mam nadzieję że pójdą tą drogą i dopracują to tak aby nałożony obraz był bardzo realistyczny :D;-)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mi się podobają takie gadżety, podobają na filmikach reklamowych, itp. Ciekawe jaka jest rzeczywistość, ta prawdziwa, niewirtualna ;)
Choć domyślam się ,ze zarówno Ty i ja wykorzystalibyśmy to do innych celów :D
 
Do góry