Lg 42le8500

hors

New member
A wiec co do odbic swietlnych, to faktycznie sa bo szklo ma juz to do siebie ze robi sie z niego lustra :) Co do uciazliwosci to zalezy wszystko od punktow swietlnych umieszczonych wzgledem tv. Ja tez mam rolety i to wystarcza, wiekszym problemem wieczorami dla mnie jest lampka na stoliku za kanapa. W momencie ciemnej sceny w tv widac odbite swiatlo. Ale ... wszystko zalezy od konfigiracji w pokoju, ja sie pozbylem swietlnych odbic i reszta mi nie przeszkadza. Co nie zmienia faktu ze jak bedziesz chcial to na upartego zobaczysz w tv oprocz obrazu emitowanego to co sie dzieje za toba ;)

Pozdrawiam
 

marekkurzyna

New member
Witam. Chiałbym dołączyć się do rozmowy o le8500. Odnośnie odtwarzania plików mkv jak i divx nie tylko jest problem z dts. Występuje również z qpel który występuje rzadko, jak i często z profilem 5.1 który występuje już częściej. Oczywiście wszystkie te rzeczy można za pomocą konwertera przerobić. Za pomocą dołączonego Nero MediaHome 4 całkiem dobrze odczytuje udostępnione filmy. Efekt tutaj nazwany "halo" zaobserwowałem raz (orócz oczywiście sytuacji gdy wyświetlane są białe napisy na czarnym tle, no ale kto ogląda napisy po filmie) i biorąc pod uwagę korzyści z naprawdę ładnej czerni nie przeszkadza mi bardzo. Bluetooth działa poprawnie z nokią c5 i 3720c, również ze słuchawkami Philips SHB9000. Zdjęcia odtwarza do około 5mb max. Kolory według mnie są bardzo dobre. Refleksy są i to trzeba brać pod uwagę. Mam nadzieję, że trochę pomogłem niezdecydowanym. Proszę także o pomoc użytkowników tego telewizora. Chodzi mi o poziome pasy które zaobserwowałem w tym tv. Są one najbardziej widoczne wieczoremna białym tle. Mój problem widziałem również na youtube co prawda dotyczy to LX9500 ale wygląda identycznie. Niestety nie mogę dodawać jeszcze linków. Być może ktoś również to zaobserwował, czy jest to wada mojego tv, czy może tej serii. Pozdrawiam.
 

Attachments

  • 5.JPG
    5.JPG
    75,3 KB · Wyś: 261

SierzantHarris

New member
Bez reklam
LG LE8500 review - FlatpanelsHD - obczaj tą recenzję - w dolnej części testu goście piszą o strefach wygaszania ledów i o efektach ubocznych związanych z małą ich ilością (dokładnie takie same "pasy"). W każdym razie u Ciebie jeśli to występuje na całkowicie jednolitym i białym tle, to coś jest jednak nie tak z twoim egzemplarzem - normalnie to powinno występować przy zmianach jasności.
 

rufus1988

New member
HORS dzięki za odp. :) Rozumiem to naturalnie, mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy wieczorem/w nocy da się oglądać tv przy włączonym oświetleniu ? Nie mówie o lapkach tylko o lampie tzw. głównej, u mnie rozkłada się to tak że tv jest na ścianie, przy przeciwnej ścianie stoi kanapa a główna lampa/żyrandol jest zawieszony po środku. Jak wtedy ma się sprawa? Pytam ponieważ często bywa tak że znajomi przychodzą wieczorem i przy pogaduszkach, przy włączonym świetle, przy okazji chcemy obejrzeć film. . .. oświetlenie w takim ustawieniu bardzo wtedy przeszkadza?
 

marekkurzyna

New member
Dzięki SierzantHarris za szybką odpowiedź. Próbowałem się czegoś dowiedzieć w LG polska, niestety na pytanie o tą przypadłość odpisali, że nie jest to poprawna forma zgłoszenia reklamacji. Oczekiwałem odpowiedzi na pytanie. No cóż. A tak wyjaśniając te zjawisko obraz puszczony z laptopa przez vga z nokiatest, żeby zrobić zdjęcie. Normalnie to widzę na każdym wej. sygnałowym. Trzeba będzie pomyśleć o reklamacji. Pozdro.

Do rufus1988: Podejrzewam w zależności od kąta lampy-tv-miejsce gdzie siedzisz będzie to bardziej lub mniej widoczne, ale jak dla mnie, byłoby nie do zaakceptowania. Ja ma podobne ustawienie i widzę wtedy lampę w całej okazałości.
 
Ostatnia edycja:

rufus1988

New member
heh ;/ dzięki Panowie za opinie. Muszę przyznać że jestem zawiedziony tą szybą ponieważ już BARDZO się nastawiłem na ten tv (wcześnieś myślałem o Sony EX500), ale chyba muszę zrezygnować bo ponad design stawiam jakość obrazu i komfort oglądania, a jednak w 70% oglądam tv przy "jakimś" świetle ;/ A WIELKA szkoda bo już myślałem że będzie "i wilk syty i owca cała" - narzeczona zadowolona z design'u (cienki, piękny tv) a ja z jakości obrazu (Full Led a nie krawędziówka). . .EHHHHH;///
 
Ostatnia edycja:

arekpol

New member
Witam. Chiałbym dołączyć się do rozmowy o le8500. Odnośnie odtwarzania plików mkv jak i divx nie tylko jest problem z dts. Występuje również z qpel który występuje rzadko, jak i często z profilem 5.1 który występuje już częściej. Oczywiście wszystkie te rzeczy można za pomocą konwertera przerobić. Za pomocą dołączonego Nero MediaHome 4 całkiem dobrze odczytuje udostępnione filmy. Efekt tutaj nazwany "halo" zaobserwowałem raz (orócz oczywiście sytuacji gdy wyświetlane są białe napisy na czarnym tle, no ale kto ogląda napisy po filmie) i biorąc pod uwagę korzyści z naprawdę ładnej czerni nie przeszkadza mi bardzo. Bluetooth działa poprawnie z nokią c5 i 3720c, również ze słuchawkami Philips SHB9000. Zdjęcia odtwarza do około 5mb max. Kolory według mnie są bardzo dobre. Refleksy są i to trzeba brać pod uwagę. Mam nadzieję, że trochę pomogłem niezdecydowanym. Proszę także o pomoc użytkowników tego telewizora. Chodzi mi o poziome pasy które zaobserwowałem w tym tv. Są one najbardziej widoczne wieczoremna białym tle. Mój problem widziałem również na youtube co prawda dotyczy to LX9500 ale wygląda identycznie. Niestety nie mogę dodawać jeszcze linków. Być może ktoś również to zaobserwował, czy jest to wada mojego tv, czy może tej serii. Pozdrawiam.


Ja musze powiedziec ze na swoim 42Le8500 takich pasow niemam. Sprawdzalem to z roznych zrodel i naszczescie mojego telewizora to nie dotyczy. Faktycznie wyglada to nieciekawie
 

mucha2005

New member
le 8500

Witam.czy ktoś wie jak podłączyć do tego tv amplituner(dźwięk) ale nie przez wyjście optyczne(audio out) tylko przez zwykłe rca ?
 
Ostatnia edycja:

arekpol

New member
Ostanio tez sie z tym borykałem i z tego co mi sie wydaje jedyna mozliwosc podlaczenia zewnetrzenego sprzetu jest poprzez wyjscie optyczne (cyfrowe). Dziwi mnie to ze nie ma innego wyjscia audio. Tylko nowe sprzety i nie kazde posiadaja wejscie optyczne. Moj sprzet jest chyba za stary:(
Sa przejsciowki (konwestery) z koncowki optycznej na czancz ale koszt takiego konwertera to ok 100zł :???:
 

rufus1988

New member
Nadal borykam się z wyborem :p :p :p
Ostatnio nasunęła mi się myśl, prosta i oczywista, czy szybę, ktora występuje w Le8500 można porównać do tych szyb które były montowane w kineskopach ? Konkretnie czy tak samo reaguje na światło, w ten sam sposób je odbija ? Z pewnością ktoś z Was pamięta jeszcze swoj stary kineskop i ma jakieś porównanie. . .byłbym wdzięczny za odp :)
 

Santi

New member
Myślałem o kupnie 42LE8500 i dwa powody zdecydowały, że sobie go odpuściłem. Pierwszy to trochę wygórowana cena, 4 tysiące to trochę dużo imo za ten telewizorek. A drugi to właśnie nieszczęsna "szyba". Mam teraz kineskopowy tv i moim zdaniem na LE8500 odbicia są znacznie bardziej widoczne niż na kineskopie (wpatrywałem się w tego LG w kilku sklepach), więc dla moich warunków mieszkaniowych ten tv niestety odpada. Radzę samemu sprawdzić jak wygląda sprawa z refleksami by później nie żałować zakupu.
 

amelia25

New member
szyba, hmm - niektórzy ją lubią inni nienawidzą, cóż :/ do pokoju o dużym nasłonecznieniu raczej nie polecam, ale jeżeli chodzi o sam TV to trzeba zwrócić uwagę na dobrej jakości czerń w tym TV, zastosowanie local dimingu dało dobry efekt
 

NickSon

Member
Santi głupoty gadasz oczywiście że szybę lcd można przyrównać do kineskopu tak jak kolega wyżej napisał tu szkło i tam szkło.
W sklepie to sobie możesz porównywać... no chyba ze obok tego LG w sklepie postawileś sobie kneskopowca. Efekt odbić będzie praktycznie ten sam.Bierz pod uwagę że w sklepie jest mocne światło i Twoja postać jest mocno naświetlona więc oczywite jest że ty i tło będzie się odbijało w ekranie.

Całe wielkie halo tych nieszczęsnych odbić i czepiania się ich w różnych recenzjach/testach wziął się z tego że są tv z matową powłoką. Gdyby ich nie było to by nie było o czym pisać po przesiadce z kineskopu. Nie pamiętam żeby za czasów CRT w testach ktoś się zajmował tym problemem że jeden ekran jest nie do przyjęcia a inny cacy.Owszem są powłoki antyrefleksyjne ale i one cudów nie zdziałają. Ważne jest żeby tv miał spory kontrast wtedy odbicia można zabić kontrastem. Jak się nie ma za punktem ogladania telewizji żadnych źródeł światłą typu kinkiety czy okno i oglądamy prawie zawsze na wprost to szkło nie będzie w niczym wadziło.
 

rufus1988

New member
NickSon dzięki za podjecie tematu. Ja akurat nie mam okna, że się tak wyrażę, za sofą, być może gdzieś obok będzie stała stojąca lampa. Ale na pewno będzie lampa sufitowa po środku (między tv a sofą), na oknach będą rolety. Prawdopodobnie jak już będę kupował, ustawię się z Kikim na prezentacje w domu ponieważ wacham się między LE8500 a Sony EX500 (gdyby nie problem z ewentualnymi refleksami brałbym LG w ciemo) w 55', ewentualnie co do trzeciego tv zdam się na jego doświadczenie (z tego co wiem przyjeżdza z trzema) i wtedy podejmę decyzję. Tak czy inaczej za każde słowo w temacie/pomocne jestem i będę wdzięczny :) Najlepiej z ust samych użytkowników . . .POZDRAWIAM !
 

arspro

New member
wycofane z oferty

Może ktoś ma aktualne wiadomości dlaczego model 42le8500 w niektórych sklepach jest wycofany z oferty - czyżby lg przestało ten model produkować . pozdrawiam wszystkich
arspro:eek:k:
 

dzikus66

New member
dzwoniłem do lg i poinformowali mnie że w związku z wprowadzeniem nowych modeli produkcja tego modelu została zakończona :hmm:
 

rufus1988

New member
Witam, piszę z uprzejmą prośbą do osób które zakupiły ten tv nowy, czy po wyjęciu z kartonu, Telewizor / ekran jest w jakiś sposób obklejony ? Zabespieczony folią czy czymś podobnym ? Czy sam tv/ekran nie jest ofoliowany. . .? Czy może różnie z tym bywa ? Uprzejmie prosze o odpowiedź ponieważ zakupiłem takowy tv i nie był on obklejony i zastanawiam się czy nie jest to model powystawowy itd, itp. . ..
 
Do góry