LE40C650 i podłączenie do laptopa.

Pawlacz

New member
Witam, mam pewien problem. Nie wiem jak połączyć telewizor z laptopem.
Mam wyżej wymieniony telewizor i tego lapka:
http://us.toshiba.com/computers/laptops/satellite/C650/C655-S5049/
Jestem zielony w tych sprawach. Chciałbym, żeby można było używać TV jako ekranu, wyświetlać filmy z laptopa i słuchać muzyki. Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ śpieszy mi się z zakupem, bo cała rodzinka truje mi na ten temat, a to jest nie do zniesienia. ;)
Na allegro znalazłem takie coś:
http://allegro.pl/bk414b-kabel-hdmi-na-vga-3m-gold-oplot-nowosc-i1832457635.html
Nada się?
Oto zdjęcie portów w laptopie:
2aiplz7.jpg

Wiem, że na pewno są miliony tematów o tym, ale sie nie znam, więc proszę jakoś ogólnikowo, łatwo tłumaczyć i nie odsyłać mnie do innych tematów, bo ja prosty chłop jestem i na czasie mi zależy. :roll:

Pozdrawiam,
Pawlacz
 

behemot

New member
W linku do specyfikacji laptopa nic nie ma na temat hdmi,zdjęcie jakie umieściłeś przedstawia natomiast wyjście monitorowe i to takiego właśnie kabla poszukujesz ( jest to standardowy kabel monitorowy powykorzystywawszy przy podłączeniu monitora ze stacjonarnym komputerem ) Może być jednak jeszcze potrzeba ustawień w karcie graficznej co do wysłania sygnału .
 

Pawlacz

New member
A zwykły kabel monitorowy obsługuje przesył dźwięku? Kabel który przedstawiłem ma z jednej strony HDMI zaś z drugiej chyba takie jak w laptopie jest. Przynajmniej liczba bolców i ich przesunięcie na to wskazuje. :???:
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
A zwykły kabel monitorowy obsługuje przesył dźwięku? :???:

Nie

dźwięk możesz wysłać gniazdem słuchawkowym z laptopa

Kabel który przedstawiłem ma z jednej strony HDMI zaś z drugiej chyba takie jak w laptopie jest. Przynajmniej liczba bolców i ich przesunięcie na to wskazuje. :???:

ten kabel nic nie daje

musi być z tak [min skrzyneczka] przetwornik analogowo-cyfrowy
 

deywies

New member
Bez reklam
co wy mu tu wykładacie?

Przecież TV ma wejście dsub. Wystarczy zwykły kabel vga (d-sub) (taki jak do monitora od komputera) i mini jack <=> mini jack do dźwięku i gotowe. Żadnej filozofii tu nie ma
 

kenny5

New member
Jak dla mnie to wystarczy kupić zwykły kabel VGA - VGA za 15 zł w pierwszym lepszym sklepie komputerowym, a nie bawić się w jakieś niby profesjonalne kable. To samo tyczy się HDMI. Kupiłem zwykły najtańszy kabel i nie widzę różnicy w jakości obrazu u kumpla, który kupił kabel HDMI za grube pieniądze.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Behemot i Mensir prawią dobrze i posłuchaj ich.
Co do jakosci to odradzam kable No Name z allegro. Owszem moze okazac sie ze trafisz dobrze i wszystko będzie OK, ale zazwyczaj są to samoróbki, co skutkuje (wiem, bo czesto mam z takimi do czynienia w pracy):

- brakiem pełnej rozdzielczosci FullHD na TV z laptopa (oczywiscie jesli karta graficzna lapka ją obsługuje)
- przeklamania, migotania lub nawet brak jedego z kolorów (R, G, B)
- migotanie białych pasów na czarnym obrazie (podobne do filmowania monitorow CRT )
- częste "przebicia" objawiające się czymś w rodzju śniegu i białego ostrego szumu.

Im dłuższy kabel i tanszy - gorzej wróży. Nawet D-sub powinien być gruby, dobrze ekranowany i mieć bezpiecznik na końcach.
 

iceman1500

New member
Ostatnio kupywałem kuzynce taki kabel VGA-VGA z allegro. Wszystko działa jak należy -> chociaż jakość w porównaniu z HDMI - różnica gigantyczna, oczywiście na + dla HDMI.
 
Do góry