LCD 65 cali do 9 tyś

LukJoe

New member
Witam,
Jestem zainteresowany telewizorem LCD 65 cali do 9 tyś.
W chwili obecnej rozważam 5 modeli.
Jeden z nich sony ma pełne podświetlenie, pozostałe krawędziowe.
Który według Was model jest najlepszy?
Dzięki za wszelkie informacje.
Sony KD-65x-8505C
Philips 65PUS7120/12
Samsung UE65JU6500
Samsung UE65JU7500
Samsung UE65HU8200
 

LukJoe

New member
Czyli rozumiem, że samsungi lepiej sobie odpuścić.
Philips, o którym piszesz kosztuje ponad 10 tyś, już trochę dużo.
Gdybym miał wybierać między ty mi dwoma, który byś wybrał?
Sony KD-65x-8505C
Philips 65PUS7120/12
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Czyli rozumiem, że samsungi lepiej sobie odpuścić.
Philips, o którym piszesz kosztuje ponad 10 tyś, już trochę dużo.
Gdybym miał wybierać między ty mi dwoma, który byś wybrał?
Sony KD-65x-8505C
Philips 65PUS7120/12

Sprawdź jeszcze Samsunga JU7000 na matrycy VA 120Hz :) Philips 7120 z tego co pamiętam, to ma matrycę 60Hz, co przy przekątnej 65" niestety gwarantuje brak płynności przy dynamicznych scenach. Jeżeli koniecznie coś z Philipsów to już model 7600.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Nie sądzę żeby była tam montowana matryca 60Hz. Przy aktywnym 3D to byłby raczej strzał w kolano. O Philipsach ludzie nie piszą dobrze. Poczytaj różne opinie, nawet na tym forum.
Osobiście proponuję skupić swoją uwagę na JU7000 albo 8505c, ewentualnie Ju7500 jeżeli nie przeszkadza Ci zakrzywiona matryca.
 

LukJoe

New member
Dzięki za pomoc, rzeczywiście philipsy nie mają najlepszej opinii, więc wybór pozostaje między samsungiem ju7000 (lub 7500) a Sony KD-65x-8505C, różnica w cenie nie jest zbyt duża, więc pytanie, który z tych dwóch będzie lepszym rozwiązaniem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony ma lepsza czerń a ta daje lepszą głębię obrazu .
Sony ma tez lepsze mulitimedia . Jak wgrasz dobre wtyczki to robi sie multimedialny kombajn.
A jeszcze Sony bardzo dobrze upscaluje do 4K.
W Sony możesz jeszcze ozliwosc oryginalnej 5 letniej gwarancji .
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ja wziąłbym Samsunga 7500. Obydwa modele są bardzo dobre, na plus dla Samsunga lepszy system operacyjny i fajne rozwiązanie one connect box, Sony ma Triluminosa ale jest na Androidzie. Przed oficjalnym zakupem proponuję wziąć pena z materiałem HD i sprawdzić obydwa w sklepie na takich samych ustawieniach. 9k to nie mało, więc szkoda gdybyś nie był zadowolony z zakupu.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Tak jak kolega Seizo wspomniał, wizyta w sklepie z własnym materiałem UHD, FHD i HD jest niezbędna do tego, aby dokonać wyboru między Samsungiem JU7000 (JU7500) a Sony X8505C (X8507/08/09C). Sprawdź w sklepie również odbiór kanałów DVB-T. Wówczas podejmiesz decyzję o ewentualnym zakupie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kolega kupił i z bandingiem tak dużym wytrzymał jeden dzień. Na dniach bedą nowe modele Sony i Philipsa , czas gra na Twoją korzyść , ja bym zaczekał .
 

LukJoe

New member
Do niedzieli w media markcie jest promocja 12% zniżki na wszystkie TV w rozmiarze 65 cali i więcej i chciałbym z niej skorzystać, dlatego zależy mi na czasie. Z tego co widzę, to na chwilę obecną Samsung 7500 wydaje się najlepszą opcją
 

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja ostatnio kupiłem LG 65UF950v i uważam że dokonałem właściwego wyboru.No i cena na dziś jest bdb -niedługo nie będzie ich na półkach (nawet teraz ciężko nowego kupić nie z wystawy).
Ale teraz nie jestem obiektywny...
 

John_Lenon

New member
To zależy jak się trafi, ja w moim TV dopiero po roku dowiedziałem się że mam tzw Vertical Banding widoczny tylko przy szybkich ruchach kamery, wcześniej też to widziałem ale myślałem że w TV w rozmiarach od 55 cali taki efekt jest normą poza tym zlewało się z widocznymi wypaleniami, także czy w danym modelu będzie taki efekt to już zależy od wytrawnego oka i jest to zjawisko losowe.
 

LukJoe

New member
Kupiłem dzisiaj Samsunga UE65JU8500, po rabacie cenowo wyszło bardzo podobnie do JU7500.
Dostanę go w poniedziałek, więc później dam znać jak wrażenia
 

birut

New member
A jak to jest z tymi Sony 55x8505 ma tragiczne opinia podczas gdy wersja 65" nie ma tak niekorzystnych ocen.Wiem ,ze podswietlenie jest lepsze w wiekszym modelu.Cos jeszcze jest na plus .O co chodzi z tymi ocenami.Nawet na ceneo 65" jest wiekszosc pozytywnych opinii.
 

piteron

Active member
Bez reklam
jedyny plus to aż lub tylko obraz.Nie ma przepaści jednak 65 cali dzięki direct led są lepiej podświetlone i maja mniejszy clouding.Ale nie ma róży bez kolców w 65 większy jest efekt DSE
Poza tym to obsługowo takie same TV
 
Do góry