LCD 55-60 cali za 5 - 6 - 7 - 8 - 9 tys. warto dopłacać ?

octopus1975

New member
Nie zapomne o forum bo nie ma podstaw. Tv to tv i tyle. Co do zolkniecia to nie przesadzaj. Kazdy ma inne oko i widzi co chce. A co do pradu to na ustawieniach kiki pokazal jak co i jak ustawic aby bral sladowe ilosci pradu rzedu kilkudziesieciu Watt! A wiec kilka (kilkanascie) razy mniej od plazmy!
 

tades

New member
Jeden problem z głowy, doszedł drugi jakie źródło obrazu poza telewizją.
Stare DVD to trochę za mało, trzeba kupić odtwarzacz BLU-RAY.
Teraz pytania:
Czy na początek jakiś tani odtwarzacz z 3D ?
Czy multimedialny kombajn w rodzaju O!PLAY BDS 700 Asusa ?
Albo konsolę PS3 ?
Inne ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeden problem z głowy, doszedł drugi jakie źródło obrazu poza telewizją.
Stare DVD to trochę za mało, trzeba kupić odtwarzacz BLU-RAY.
Teraz pytania:
Czy na początek jakiś tani odtwarzacz z 3D ?
Czy multimedialny kombajn w rodzaju O!PLAY BDS 700 Asusa ?
Albo konsolę PS3 ?
Inne ?

ps3, lub jakiś wypasiony Blu-ray od Sonego / Panasia / Samsunga - bo tam masz najwięcej polskich aplikacji w smart tv.
 

octopus1975

New member
Wrazenia? Moj tv ladnie sie prezentuje w podstawie kartonu )))))
Dzisiaj przyjdzie do mnie kumpel to go wyciagniemy. Jak na jedna osobe 60" i 37 kg to za duzo. Nie zamierzam ryzykowac samemu wyjecia aby jeden dzien wczesniej cos podlaczyc. Zreszta kablowke dopiero mi podlacza wiec jeszcze nie mam sygnalu. Po podlaczeniu puszcze sobie cos na dvd z kompa lub pena. Na razie nic innego nie mam.
Ale dla Ciebie albo PS3 albo BD Sharpa. Osobiscie wybiore pomiedzy nimi. BD sharpa bedzie sterowany z jednego pilota (nie chce popelniac bledu sprzed lat aby miec 5 pilotow na stole). Poza tym mozesz np do BD sharpa podlaczyc internet i miec multimedia. Jeszcze nie za bardzo interesowalem sie tym tematem wiec inni zapewne wiedza wiecej.

Wlasnie wyczytalem, ze BD sharpa ma dodatkowa funkcje przesylania lepszego obrazu poprzez HDMI do TV sharp.

http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/3-d-blu-ray-hidden.htm
 
Ostatnia edycja:

Wojtas087

New member
podepnę się do waszego tematu, doradzając BR z funkcją 3d, funkcj, której brak w PS3, nawet jak teraz nie oglądacie nic w 3d to prawdopodobnie za rok, będzie bardzo dużo programów emitowanych w 3d w Nce czy Cyfrze
 

octopus1975

New member
Dla mnie intersujace jest to, ze BD sharpa (wraz z tv sharp) maja mozliwosc skalowania filmu DVD do 1080p poprzez HDMI. Mam wiele filmow na dvd a nie usmiecha mi sie kupowac np 100 nowych plyt z filmami HD za 50 czy 100 zl kazdy. A zmiana z 2D na 3D tej jest mozliwa. Jak odpale tv to popróbuje. Osobiscie nie gram na konsolach wiec wole BD. Poza tym poprzez neta w Tv sa dostepne gry.
 

tades

New member
Nie wiedziałem, że PS3 nie obsługuje 3D !
A do starego Tv potrzebuję jakiegoś dongla, żeby bez kabli podłączyć PC i oglądać filmy i zdjęcia, a jak się da to też pograć. Znacie jakieś niedrogie urządzenia ?
 

tades

New member
Dzisiaj dotarł Sharp, rozpakowałem i włączyłem, nie miałem czasu dużo zmienić w ustawieniach ale trochę mnie rozczarował:
Po pierwsze za mały ;)
Po drugie za żółty - szczególnie w trybie film.
Po trzecie za dużo możliwości ustawień.
I po czwarte jednak to nie to co plazma. Czy to nie dziwne, że obraz w SD bardziej mi się podoba niż w HD, które jest sztuczne a filmy wyglądają jak kręcone w studiu, istny teatr.
Mam 10 dni na testowanie i chociaż rodzina zadowolona nie wiem czy nie wymienię na plazmę Panasonica.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To ja Ci proponuje najpierw zaczac od ustawien, to co mozesz uzyskac suwakami zmienia diametralnie efekt poczatkowy. W kazdym tv tak mialem.
 

dzwiedz

New member
Witam
Podłącze się do tematu coby nie tworzyć podobnego.
Przymierzam się do zakupu telewizorka do 7 tyś.
Proszę o podpowiedzenie mi którego bo jak wiadomo że gdyby był 1 na rynku to by problemu nie było a że jest ich że tak powiem kupa to jest problem.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
pokój ok 40m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
ok5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
5/6
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Na wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Ma wisiec.
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
z prawej strony ekranu
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
LG 42LE7500

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
3D, koniecznie wifi lub LAN i DLNA, Smart TV, przeglądarka, nagrywanie usb,

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
UPC HD

10.Jakie urządzenia ?
PS3, PC, Dekoder

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
ok 8

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
raczej matowa

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
wszystkie rodzaje

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
tak, poprzez wi-fi

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
tak ok 1h dziennie

16.Preferencje co do marki ?
lg lub samsung

17.Preferencje co do wielkości ?
60

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
nieodtwarzanie niektórych filmów MKV

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
raczej wieczorem

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
do 7 tys

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
zdecydowanie pasywne

z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.
 

tades

New member
nie wiem czy tu ktoś jeszcze zagląda więc lepiej jak założysz nowy temat. Ja bym ci polecił Philipsa 55pfl7007 lub 55pfl8007.
Trochę ustawień i mój Sharp zrobił się nawe nawet przyjemny jak na LCD.
 

octopus1975

New member
Czyli ustawienia robia cuda )))))) Ja zamowie kalibracje podobno to daje czadu z jakoscia obrazu.

A kolega szukajacy bedzie musial porzucic sharpa poniewaz na nim nie nagra na USB ( w Polsce nie dziala).
 
Do góry