LCD 55-60 cali za 5 - 6 - 7 - 8 - 9 tys. warto dopłacać ?

tades

New member
może napiszcie największe wady tych tv ?

1. PHILIPS 55PFL 6007 - jakość ?
2. SONY KDL-55HX750
3.SHARP LC-60LE830E
4. SHARP LC-60LE730E
5. SHARP LC-60LE635E - cena ?
6. PANASONIC TX-L55ET5E
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dzięki marciniozo ! ale to raczej jednostkowy przypadek.
W miarę zgłębiania tematu cena rośnie a przekątna maleje.

Powiem Ci z własnego doświadczenia (wiem, wiem, łatwo gdybać), ale postaraj się odwrócić proporcję i powstrzymaj malejącą matrycę!!! Będziesz później żałował!
Z podanych to może w takim układzie SHARP LC-60LE830E...
 

tades

New member
marcinozo masz 100% rację, mam plazmę Panasonica 42pv70 hd ready, (nie było mnie stać na większy
) mogę siedzieć od tv na długość nosa a i tak obraz jest wspaniały. Ale kupienie dużego z gó..nianym obrazem mija się z celem.
I gdyby nie moje zakręcenie w stronę eco to w moim przedziale wielkość/cena żadne Led by nie miało szans do Plazmy.
Przeczytałem właśnie że Lg przyjmuje zamówienia na Tv OLED 55 cali za ponad 10tys. zielonych. ...może poczekać ze 2 lata?
Jutro jadę pooglądać ale klaruje mi się i dwa modele przewodzą:
1. Philips 55PFL 6007
2. Sharp 55LE830
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie czekaj za długo z zakupem bo Ci życia braknie na cieszenie się z zakupu nowego, dużego TV:grin:!
Oczywiście życzę Ci co najmniej 100 lat życia w dobrym zdrowiu:-D.
 

tades

New member
Niestety jestem osobą mało zdecydowaną, a i przyjemność przebierania w różnych tv jest nie do pogardzenia.
Po zakupie trzeba kilka lat żyć z tym co się ma.
Plazma ? hmm.. ile by to było więcej za prąd przy 8 godzinach dziennie ? w 55 60 calach w odniesieniu do bardzo oszczędnego SHARPA 60le 830 ?
A jakby starszą plazmę: PANASONIC TX-P55VT30E ?
 
Ostatnia edycja:

octopus1975

New member
To ja sie podepne pod temat. Do soboty w jednym sklepie jest promocja i sharp 60LE740 kosztuje 5049 a 60LE830 kosztuje 6289 a 60LE840 za 8149.Pomijam 840 ze wzgledu na cene i to, ze chce z czarna ramka.
A wiec pytanie brzmi czy warto dodawac 1240 zl do 830? Z tego co wyczytalem ma lepsza matryce (albo mi sie wydaje, ze jest lepsza), subwoofer, 200Hz i kilka innych gadzetow programowych.
Przyznam sie, ze gdy w kilku sklepach mialem podlaczony 830 i 740 to 830 bil na glowe 740 nasyceniem kolorow i ogolnym zadowoleniem z obrazu. Boje sie tylko czy w 830 sprzedawcy czegos nie podkrecili (albo w 740 zanizyli) aby sprzedac wiecej 830. Poza tym podobno 830 juz odchodzi z rynku?

Tv bede używał poza ogladaniem tv (telewizja cyfrowa w tym HD) takze do ogladania filmow z pendriva (ewentualnie inne podlaczenie) oraz bardzo chcialbym ogladac np Youtuba lub podobne gdzie mozna wlaczyc filmy. Po wlaczeniu internetu w 740 jakosc nie powalala. Na kompie jest duzo lepiej ale wp i inne odpalilo nawet ipla. Bez problemow.

Czy mozecie mi doradzic czy warto dodac 1240 do 830? A moze cos innego 60"? Mniejsze odpadaja. Do tv mam ok 5,5m. Poza tym mam duzo miejsca na tv ale tez nie chce szalec z cena.

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi.

Na zakonczenie dodam, ze zlece kalibracje, podobno daje dobre wyniki.
 
Ostatnia edycja:

tades

New member
Taka cena wyszła = promocja w sklepie saturn 50zł za 500zł do 5 stycznia + cashback 5% z aliorsync.
Jednak będzie bez kalibracji, a boję się obrazu z Lcd. Nie mam też wielkiego parcia na nowy tv, a czas gra na moją korzyść.
Czy jakikolwiek lcd można porównać jeślichodzi o wyświetlanie obrazu do plazmy ?
Ja swoją plazmę mam ustawioną na tryb film i tylko tak oglądam 100%.
Wiem że marudzę ale gubię się w tych tv a w sklepie żaden mnie nie zadowolił ani Sharp, ani Sony. Bardziej wierzę np, kikiemu niż obrazowi w sklepie i gdyby nie to że plazma pobiera dwa razy więcej energi od lcd to brałbym Panasonica 55st50.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Taka cena wyszła = promocja w sklepie saturn 50zł za 500zł do 5 stycznia + cashback 5% z aliorsync.
Jednak będzie bez kalibracji, a boję się obrazu z Lcd. Nie mam też wielkiego parcia na nowy tv, a czas gra na moją korzyść.
Czy jakikolwiek lcd można porównać jeślichodzi o wyświetlanie obrazu do plazmy ?
Ja swoją plazmę mam ustawioną na tryb film i tylko tak oglądam 100%.
Wiem że marudzę ale gubię się w tych tv a w sklepie żaden mnie nie zadowolił ani Sharp, ani Sony. Bardziej wierzę np, kikiemu niż obrazowi w sklepie i gdyby nie to że plazma pobiera dwa razy więcej energi od lcd to brałbym Panasonica 55st50.

Jasne - moja Tośka zl1 gra nawet lepiej niż 99% plazm na rynku - w sumie jedynie vt50 ma szansą z tym rywalizować, lub starszy już KURO. Czerń jest genialna :)
W Twoim budżecie (do 9tyś) to choćby Panasonic 55WT50, Toshiba 55WL863, Philips 55PFL7007, Sharp 60LE840. Te telewizory są w stanie na równi rywalizować z większością plazm, a nawet wygrywaja jeśli chodzi np. o płynność czy skalowanie.
 

octopus1975

New member
Co do 830 kontra 840 to poza 200Hz do 400Hz nie ma zadnych roznic. Przynajmniej ja nie widze po danych z katalogu. I za to nie warto moim zdaniem przeplacac ok 2 tys. Lepiej to wydac na prezent dla zony. Wdziecznosc gwarntowana )))
Ok 840 zuzywa 87w a 830 chyba 112. Ale w skali roku to grosze.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
840 świeci trochę inaczej. Głębia czerni, poziom kolorów czy skalowanie - to wszystkie na plus nowszego. Niestety rzadko gdzie można je zobaczyć obok siebie.
 

octopus1975

New member
Z tego co widac w sklepach lepsze tv maja 3D ale np na eurortvagd mozesz wpisac bez 3D i cos tam wyskoczy.

Z innej beczki od polnocy do teraz Saturn znowu zmienil ceny.
Teraz 60le740 kosztuje 4649 pln !!!! a 60le830 6339!! ceny sie zmieniaja jak w kalejdoskopie! Ciekawe co bedzie jutro!
O polnocy roznica wynsila 1240 zl a teraz 1690! Glowa boli! Po co te zmiany!
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Możliwe - w warunkach sklepowych jednak różnica jest zauważalna. Ale to bez kalibracji, w zabójczym oświetleniu, bez własnych materiałów. Jedyne co - to wiem że ustawienia 830 nie były zbite w dół, bo sprawdzałem pilotem.
 

octopus1975

New member
tades bez 3D masz samsunga 60 cali model 6500.
a z drugiej strony jezeli mozesz dolozyc to jest cos innego


Pojawil sie nowy telewizor Sharp o przekatnej 90 cali !

Cena brutto / netto:44900.00 / 36504.07 PLN (w USA ok 26tys pln!)

Specyfikacja:
Gwarancja: Polskiego Dystrybutora 2 lata
Dostępne kolory: Czarny
LC-90LE745 jest największym na świecie telewizorem LED 3D Full HD. Olbrzymi ekan 3D AQUOS® LED okala czarna ramka z szczotkowanego aluminium. Telewizor oferuje obraz w rozdzielczości Full HD 1080p 3D, który charakteryzuje się niesamowitą naturalnością barw, przy czym kolory są bardzo żywe. Model posiada wbudowane Wi-Fi i umożliwia dostęp do najpopularniejszych aplikacji internetowych, a także serfowanie po stronach www za pomocą zintegrowanej przeglądarki internetowej.
Dane techniczne:
Ekran:
Przekątna obrazu cm / cale: 229/90
Rozdzielczość panelu: 1920 x 1080
Technologia panelu 3D: TAK
AQUOMOTION: 240
Kupuj w AudioPLAZA.pl
Częstotliwość odświeżania: 120 Hz
Kontrasst dynamiczny: 8 000 000 : 1
Kąty widzenia: 176º H / 176º V
Aspect Ratio: 16:9
System odbioru:
Tuner SDTV / HDTV (MPEG4, H.264): TAK / TAK
Tuner DVB-S / DVB-S2: TAK / TAK
Tuner DVB-C / DVB-C2: TAK / NIE
Tuner DVB-T / DVB-T2: TAK / NIE
Tuner analogowy: TAK
System NTSC (przez wejście AV) / PAL / SECAM: TAK / TAK / TAK
System audio:
Wzmacniacz cyfrowy / 1-bitowy: TAK / NIE
System automatycznego sterowania głośnością (AVC): TAK
System Virtual / Dolby Surround: TAK / TAK
Liczba głośników (bez subwoofera): 2
Głośniki: moc wyjściowa (W): 10 + 10
Liczba subwooferów: 1
Subwoofery: moc wyjściowa (W): 15
System dźwięku B/G, D/K, I, L/L': TAK
Kompatybilnośc z systemem dźwięku HD: MPEG4 AVC /
MPEG4 AAC: TAK / TAK
Multimedia:
Odtwarzacz multimedialny (DLNA) filmów / zdjęć / muzyki:
TAK / TAK / TAK
Odtwarzacz multimedialny (USB) filmów / zdjęć / muzyki:
TAK / TAK / TAK
Odtwarzacz plików Divx HD / DivX: TAK / TAK
Skype / Skype ready: NIE / TAK
Gniazda podłączeniowe:
HDMI V1.4 / HDMI V1.3: 4 / NIE
Funkcje HDMI: kanal Ethernet / zwrotny kanal audio (ARC):
NIE / TAK
Funkcje HDMI: 3D / 4K: TAK / NIE
AQUOS Link / standard CEC: TAK / NIE
SCART: 1
Wejścia AV / S-Video / Component: TAK / NIE / TAK
Wyjście: słuchawkowe / analogowe audio: TAK / TAK
Gniazdo cyfrowe: koncentryczne / optyczne: NIE / TAK
Gniazdo CI+ / CI: TAK / NIE
VGA / DVI / RS-232C: TAK / NIE / TAK
WLAN / LAN / USB: TAK / TAK / TAK
Gniazdo kart SD (tylko nagrywanie wideo, funkcja niedostepna w Polsce): TAK
Ekologia/Energia:
Pobór mocy AC (W): 381 W
Źródło zasilania: AC 120V
Ogólne:
Inne funkcje: Okulary 3D w zestawie x 2 + podstawka + pilot
Przyciski standardowe / dotykowe: NIE / TAK
Typ pilota: brak danych
Mocowanie VESA (mm): brak danych
Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł w mm): 2054 x 1243 x 434 mm
Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł w mm): 2054 x 1211 x 116 mm
Ciężar z podstawą (kg): 64 kg
 
Ostatnia edycja:

tades

New member
Niestety za duży na moją kieszeń.
Ja zaczynałem od Sharpa 60le635 60 cali dla każdego, faktycznie za około 5tys.
taki duży tv ? super. Wziąłem się za czytanie i oglądanie no i poniżej le830 nie zejdę tylko trochę duża cena jak dla mnie a z wielkości ekranu też trudno zrezygnować.
I tak się waham...
 

octopus1975

New member
Teraz 60le740 kosztuje 4649 pln !!!! a 60le830 6339!! ceny sie zmieniaja jak w kalejdoskopie! Ciekawe co bedzie jutro!
O polnocy roznica wynsila 1240 zl a teraz 1690! Glowa boli! Po co te zmiany!

tades ja bylem dzisiaj w saturnie i jeszcze raz ogladalem sharpy, samsungi, lg i inne.
I powiem, ze od 60 cali to nie widze konkurencji w podobnej cenie. Oczywsicie byl np samsung 64" ale kosztowal kilka tys wiecej wiec odrzucilem.

Tak naprawde jezeli chcesz kupic od 830 wzwyz to masz jeszcze model 840 za ok 1900 zl wiecej. 830 jest czarny a 840 srebrny.
Jak ogladalem obraz na 60"840 i na 52"830 to nie widzialem roznicy. Nie jestem fanatykiem drobiazgu 1 na 1 000 000 aby odrzucic jakis tv (830 ma troszke mniej programowych dodatkow i 200Hz a nie 400). Jesli chodzi o obraz to dla mnie to samo! Oczywiscie kazdy z nich lepiej pokazuje obraz niz 740 czy 635. Ale za to lepiej trzeba zaplacic na dzisiaj 1690 wiecej lub nawet ok 3700 (840). Wole miec mniej czegos w 830 czego braku i tak nie odczuje (bo niby jak, musialbym miec 830 i 840 obok siebie non stop) a te 2 tys odlozyc z przeznaczeniem na nowy tv Oled za np 5 lat.

Jesli zdecydujesz sie na 830 to nie masz duzo czasu. w Saturnie w tych cenach sa tylko w sklepach w zlotych tarasach, arkadii i w szczecinie z tym, ze w arkadii na pewno maja w kartonie nieuzywane, nie wiem jak w tarasach a w szczecinie na pewno tylko uzywka z wystawy. I od jutra zapewne nowe ceny. Dzisiaj na infolini dowiedzialem sie, ze codziennie ustalane sa nowe ceny. Jak cos schodzi lepiej jak np 830 to troszke podwyzszaja, jak stoi w miejscu jak 840 to ta sama cena a jak wogole nie idzie 740 to cena idzie w dol. Przed otwarciem saturna analizuja sprzedaz z poprzedniego dnia i na nastepny dzien moga byc inne ceny.
Ja juz kupilem dzisiaj 60"830. Teraz pozostaje czekac na przesylke:)
 
Ostatnia edycja:

tades

New member
aromc z tego co wiem to nie obejmuje rat. Raty masz w siostrznym sklepie 50rat 0% tylko nie wiem czy to jest prawdziwe 0% może wmuszają ubezpieczenie ?
octopus1975 gratuluję zakupu, ja się waham bo to jest dla mnie bardzo wysoka cena taki max. Nad 60le840 nawet się nie zastanawiam.
 
Do góry