Kiss Dp-600

bzyk

New member
Czesc Panowie zakupilem kilka dni temu net playera/dvd High Resolution kiss dp-600 i chcialbym podzielic sie przemysleniami ew. zarekomendowac, badz odwiezc kogos od checi zakupu. Co mi sie w nim podoba:
1) Design OK. w koncu kiss zrobil cos co ladnie wyglada i jest wymiarowe!
2) Polaczenie ( u mnie po lanie, mozna po wifi 802.11g) z PC jest znakomite
3) Jakosc filmow w divx i xvid powalajaca (resamplin do 30fps,progresiw scan itp), napisy wygladaja dobrze nie ma problemow ze strona kodowa i formatem pliku.
4) Filmy HD w 720p i 1080i powalaja (oczywiscie posiada HDMI)
5) Mp3 niezle brzmia
6) zdjecia wyswietla w 1080i
7) obsluga banalnie prosta (zona zalapala w 3 minuty :)
8) fajne aczkolwiek malo przydatne funkcje on-line
9) mozna podpiac przenosny dysk usb bezposrednio i z niego ogladac dowolne materialy
10) super pomoc techniczna ( w Dani ale na 00800...)

A teraz wady:
1) nie mam dzwieku z wmv HD ! (problem z firmwarem w trakcie rozwiazywania)
2) sypie mi sie dziek DTS z DVD Video (z cd audio dts jest !) (problem z firmwarem w trakcie rozwiazywania)
3) 2 razy juz sie zawiesil (problem z firmwarem w trakcie rozwiazywania)
4) nie suportuje plikow QT (nie moga sie z Applem dogadac)

I tyle, moze ktos z Was bedzie mial latwiejsza decyzje niz ja do podjecia, do mnie przemowilo jedno... komputer WON ! z salonu, sprzet dziala dobrze z moja plazma, moge na nim odtwarzac pliki divx i HD i do tego zaplacilem za niego 999zl na allegro, (dostalem chyba przypadkiem jest napisane ze nie na wyposazeniu kabelek HDMI ) a to jest kwota jaka trzeba wydac na sama obudowe do kompa Media Center.
 

Piopio

New member
Trochę się pośpieszyłeś chyba ...
DP-600 nigdy nie powinien wejść do sprzedaży. Fachowcy mówią, że jego problemy są nierozwiązywalne. Większość filmów HD się tnie.
Jak go projektowali nie przetestowali z filmami HD tylko z klipami ;-)

pzdr
 

bzyk

New member
dp-600

ano troszke sie pospieszylem :) aczkoliwek do ogladania filmow w HD to jeszcze dluga droga, natomiast ogladanie zwyklaych dvd i divx-ow z upscalingiem sie nadaje swietnie... i mysle ze dla wiekszosci "zjadacy" mozna go polecic jako duzo tansza alternatywe dla Media Center PC.

Pozdrawiam
 

ein

New member
1300zł

dużo tansza alternatywa??? No polemizowalbym... tu masz cos co dalekie jest od tego co zapowiadal producnet (przepraszam za 400-500zl jak juz cos od kiss-a to taki DP-1100 ktory robi dokladnie to samo co dwa i pol raza drozszy sprzet (mozna za dwie stowy wiecej kupic cos z lanem, jezeli kogos to interesuje)). Ten sprzet po prostu nie jest tym czym mial byc, wiekszosci materialu HD NIE ODTWORZYSZ NA TYM, bo nawet gdy cos poleci to po pierwsze niekoniecznie calosc, po drugie po upie firmware to co lecialo, juz nie poleci, po trzecie jakosc odtwarzania materialow SD (DVD) czasami (zalezy od fw) jest ponizej krytyki. Nie mam DP600, ma natomiast kumpel i coz - uwaza ze zostal najzwyczajniej oszukany przez Dunczykow i ja mu sie wcale nie dziwie!
A MediaCenter moze byc po pierwsze rozbudowywany, po drugie miec wieksze mozliwosci (tuner HD np), moze kosztowac takze niewiele wiecej czy zgola tyle samo co Kiss gdy ma poczatkowo byc SD playerem i bedzie w tym od Kiss-a lepszy (a ladnych obudow tez w cholere, ati wonder za 50 zl i jest pieknie).
Doskonala alternatywa dla tego niedorobionego produktu stanowi takze (oprocz natywnych HD-playerow: Snazio, Buffalo etc) XBox360 - to potencjalnie najlepsze urzadzenie HD na rynku (z mozliwosciami pierwszego klocka, z moca jaka daja nowe bebechy, z napedem... pewnie w promocyjnej cenie, HDDVD). Kiss? Hmmm... Naprawde nie warto
 

harakiri

New member
Witam na forum. Mam DP600. Dorzucę jeszcze dwie wady. 1- Napęd DVD pracuje bardzo głośno. 2- maszyne zepsuła się po 2 tygodniach pracy. Dorzucę też plusy. 1 Bardzo cierpliwy pracownik z supportu KISS-Linksys( faktycznie jest tam 2 gosci i jeden się orientuje debest). 2 U mnie na razie się nic nie wieszało ani nie zacinało
 
Ostatnia edycja:

pawel_71

New member
A jak z filmami i demami HD? Dziala to juz jakos sensownie z plyty czy koniecznie
trzeba wszystko przerzucac na peceta, zeby odtworzyc po LANie?
Pozdrawiam,
Pawel
 
Do góry