Jamo s606

and3k

New member
A co polecasz w takim razie do ~1000zł?
Kolumny będą pracować na Denon PMA-560 lub PMA-510AE (nie mogę się jeszcze zdecydować, czy brać ten pierwszy używkę czy nowy 510).
 

koddi

New member
Witam forumowiczów i proszę o wyrozumiałość dla totalnego amatora "dobrej" muzyki...

Mianowicie mam możliwość kupić zestaw :

Onkyo TX-NR609
wraz z
Jambo s 606

jedynie jako komplet nowy z magazynu w cenie 2500 PLN

i tu bym prosił doświadczonych forumowiczów o pomoc w podjęciu decyzji o ewentualnym zakupie lub doborze innej jednostki grającej...
 
Ostatnia edycja:

rafi15388

New member
Jeśli chodzi o kolumny to jest to dobry wybór, ja posiadam niszy model 506 i jestem z nich naprawdę zadowolony. Seria 506 i 606 mają dobry bas i potrafią w KD nieźle uderzyć. Wszystko zależy też jaki masz duży pokój, jeśli masz do 20 m2 to spokojnie wystarczą 506. Zadaj sobie też pytanie czy będziesz słuchał muzyki, ponieważ amplitunery KD przeważnie są kiepskie w stereo. Osobiście posiadam Pioneera 818 i nie jestem super zadowolony z stereo. Teraz jak bym kupował to naprawdę szukałbym czegoś innego, co lepiej zagra w stereo.
 

Bulsky

New member
Denon, Yamaha, Onkyo, CAMBRIDGE AUDIO, Harman Kardon?
ktory wybrac


dokałdnie, jaka wielkość pokoju w którym bedziesz sobie odsłuchiwał?

Każdy gra inaczej

mam yamahę z s606 + JBl es250p i na początku bez jbla grało słabo. JAMO w ogole bra bardziej nieutralnie. Kwestia gustu co wybierzesz ale jedna rada. Cokolwiek nie kupisz, jedz do sklepu i niech Ci koleś ustawi wszytsko mozlwie konfiuguracje (kilka godzin zajmie Ci to) i odsluchaj swoje kawałki (żadnych sugestii "Pan sobei poslucha tego tego i tego!")

Jakbym dziś kupował, to kupiłbym coś co mocniej uzydatnia wysokie i średnie tony a sam bass zostawiłbym dla suba.

I nie musisz kupować wszytskiego na raz. Lepiej (mimo ze to kusi) kupować w etapach ale za to dobre sprawdzone konfigi. To ma grać zwykle latami, wiec wawrto sie nie śpieszyc.

BTW
Harman Kardon = niby mniejsza moc, a fajniejszy cieplejszy bass, miło sie slucha
Onkyo = nie słuchałęm ale ludzie chwalili bardzo 608kę
Yamaha = fajna ale sie nie wypowiadam, bo do konca mnie glosniki nie przekonują (kiedys slyszalem to na B&W i bylo o niebo lepiej a Yamaszka to byla z serii 4xx (dobre 10 lat temu)
Cambridge ..= no to jasna sprawa, stereo rulez
 

bodzio_piotr

New member
Witam.
Czy zestaw JAMO S606 HSC3 bez frontowych ale w zamian na przód S604 z zestawu JAMO S608 HSC3 tył + sub 210 lub Sub 250 dadzą radę.
W przyszłości jakby się znalazło miejsce w pokoju to bym dokupił JAMO S608 przednie a te S604 wrzucił na tył.
Ewentualnie czy opłaca się taki zestaw w porównaniu do JBL SCS 178. Do zestawu JAMO trzeba sporo dopłacić.
Ewentualnie co polecacie innego, głośniki przednie muszą byc małe wielkości takich jak na tył.
Amplituner jaki wybrałem to Denon AVR-1611.
Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam

Ja mam pytanko odnośnie Onkyo 608 i Jamo 606. Na ile hz ustawić odcięcie kolumn. Czy od dolnej granicy przenoszenia czy może trochę wyżej tzn. tylne Jamo są od 80hz i czy mam w ampli tez je tak odciać czy lepiej 90 - 100hz?
 

jfkjfk

New member
Witam

Poszukuję jakiegoś zestawu kina domowego do kwoty 4000-4500 tys.
Zauważyłem, że w promocji są kolumny ENERGY CLASSIC 300 - ZESTAW 5.0

Czy warto je zakupić czy może właśnie JAMO 606 a może jakieś inne?

Jaki amplituner i jaki subwoofer pomóżcie mi dobrać?

Pomieszczenie mam około 18 m2
 

mopamir

New member
Witam. To mój pierwszy post. Mam nadzieję, że pomożecie.
Chodzi o dobór ampli do głośników Jamo s606. Mam trzy typy: Denon AVR1912, Pioneer VSX-921 oraz Onkyo TX-NR609. Ampli głównie do filmów(50%); muzyka (30%), PS3 (20%). pomieszczenie ma ok. 16m kw. Czy do takiego pokoju sub 210 będzie potrzebny? Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
SUB210 jak nie masz wyolbrzymionego zapotrzebowania na bas to sobie poradzi. Z tych ampli co wymieniłeś pod względem brzmienia warte uwagi Onkyo i Denon.
 

Bulsky

New member
Witam. To mój pierwszy post. Mam nadzieję, że pomożecie.
Chodzi o dobór ampli do głośników Jamo s606. Mam trzy typy: Denon AVR1912, Pioneer VSX-921 oraz Onkyo TX-NR609. Ampli głównie do filmów(50%); muzyka (30%), PS3 (20%). pomieszczenie ma ok. 16m kw. Czy do takiego pokoju sub 210 będzie potrzebny? Z góry dzięki za odpowiedzi.

mialem suba 200 od jamo i niestety nie polecam. wydaje mi sie że jak dobrze ustawisz glosniki + crossover to bez suba gra lekkoo lepiej lub porownywalnie. Kup sobie jakiś sensowny sub a nie bedziesz załował. Mała uwaga, głosniki sa w ukladzie ampli-glosniki, zdcydowanie wazniejsze.

Kup sobie jakieś apli ale przede wszytskim dobre glosniki, uprzednio odsluchujac kilka godzin w jakimś salonie. Lepiej kupić na początek 2 głośniki do stereo, a pozniej dokup surroundowe + sub. Nie pożałujesz. Każdy kto kupował sprzęt lata temu, powtorzy Ci te słowa.
 

mopamir

New member
Wybór padł na Denona AVR-1912. Mam nadzieję, że nie mam za małego pokoju na ten sprzęt. Swoją drogą - suba jednak kupię, bo nie wyobrażam sobie KD bez niego. Sąsiedzi będą musieli się z tym pogodzić:smile:
 

shyha

New member
Czy jest jakaś różnica w tylnich głośnikach w modelach 606 VS 608?

Pokój 4,6m x 4,8m. Planowany zakup ampli Yamaha RX-V671.
Muzyka 45%, KD -55%.

Tyły mają prawdpodobnie wisieć w rogach pokoju i słyszałem, że przy takim ustawieniu trzeba dać więcej dB na tył bo nic nie słychać.
 
Do góry