Jaki TV Full HD czy HD Ready?

Przemek_PC

New member
Cyfrowy sygnał nie oznacza od razu jakości HD !!! Pod koniec ubiegłego wieku nastąpiła cyfryzacja przekazu z satelity ale jak format był SD analogowy tak i był SD tyle że cyfrowy i w przeważającej większości jest nadal SD. Cały czas chcesz mieć blokadę dyfrów do jazdy po asfalcie :) Widzę, że już decyzję podjąłeś więc kup FullHD i po sprawie.
 

lukiasz

New member
:) Widzę, że już decyzję podjąłeś więc kup FullHD i po sprawie.

Decyzji nie ma niestety nadal, ale nie wiem czemu TY jesteś tak negatywnie na wszystko nastawiony? cyfryzacja jest, TV nie kupuje na ten tydzień czy miesiąc, w grudniu 2007 kupiłem Toschibe LCD 37C3500P, mam ją do tej pory, nie miałem z nią żadnych problemów, wysłużyła się i to bardzo, teraz idzie do pokoju gościnnego. Już wtedy było HD Ready i Nka, XBOX i był czad. Teraz mamy prawie 2012 rok, TV chce kupić taki który tak samo jak Toschiba, za 4 lata będzie nadal fajnym sprzętem.
 

Przemek_PC

New member
Próbuję ci wytłumaczyć, że bez sensu jest kupować FullHD aby oglądać TV naziemną czy platformy cyfrowe. Do Bluray jak najbardziej choć osobiście wolę projektor. Planujesz kupować czy wypożyczać płyty Bluray? Budżet masz nieduży więc może jak pisałem lepiej coś lepszego HD Ready niż byle jakiego Full HD?
 

lukiasz

New member
Blu Ray w przyszłości jak najbardziej, ale żeby kupować filmy musiały by być w cenie aktualnie DVD, kiedy to będzie ciężko powiedzieć, częściej obejrzę coś w mkv

jak dobre HD Ready to jakie w tej cenie?

ps z ciekawości, jaki koszt projektora HD pod Blu Ray?
 

hadetefał

New member
Próbuję ci wytłumaczyć, że bez sensu jest kupować FullHD aby oglądać TV naziemną czy platformy cyfrowe. Do Bluray jak najbardziej choć osobiście wolę projektor. Planujesz kupować czy wypożyczać płyty Bluray? Budżet masz nieduży więc może jak pisałem lepiej coś lepszego HD Ready niż byle jakiego Full HD?

A moim zdaniem bez sensu jest kupować starą technologię na powiedzmy 4-7 najbliższych lat. Oczywiście wszystko rozbija się o cenę czy warto dopłacać - to już należy ocenić samemu. HD jednak już raczej nie zatrzyma i będzie więcej kanałów i tańsze BR - to będzie się zmieniać szybko. Nie wiem też na jakiej podstawie stwierdzasz bezsens zakupu full dla oglądania platform cyfrowych - owszem nie ma tego wiele ale są przekazy z wysokim bitrate i wyglądają jak prawdziwe full a to tez będzię się rozwijać a nie odwrotnie. 4 lata temu jeszcze ludzie kupowali ostatnie crt - wysokie modele a jak to wygląda teraz łatwo sprawdzić. Czas leci - inwestycja na lata to wybrałbym obecną a nie "starą" technologię ale wyboru na szczęście możemy dokonać każdego. Pozdrawiam :)
 

Przemek_PC

New member
Ciekawe czy ten najtańszy z możliwych 50" FullHD bo tylko na taki wystarczy pieniędzy za 4 czy 7 lat będzie jeszcze w ogóle działał :) Osobną kwestią jest to czy różnica między 1080 a 720 będzie w ogóle zauważalna bo znakomita większość ludzi ma problem z odróżnieniem tych rozdzielczości. Tak jak większość nie słyszy różnicy między CD i mp3 czy DD i DTS nie mówiąc już o różnicy między DTS a DTS HD. Oczywiście psychologia zrobi swoje bo przecież można sobie w prosty sposób wmówić, że różnica jest kolosalna ale czy o to chodzi? Chyba nie.
Ok, kto z 4m na 50" widzi różnicę między 1080 a 720? Ręka w górę.
 

lukiasz

New member
no to wybieramy, co lepsze w podobnej cenie

1. SAMSUNG PS51D550
2.
LG 50PZ250

oba mi się podobają mają podobne funkcje i myślę że za 2-3 lata nie okaże się że już sa stare, o ile dożyją :)

 

pierwszy

Banned
Jest temat w dziale samsunga na temat wyboru pomiędzy tymi tv.
Telewizory "możliwościami" są bardzo podobne, posiadacze samsunga narzekają na bzyczenie, ktoś pisał, że lepiej wypada materiał w 3D przez usb w samsungu...
Gdybym miał wybierać brałbym LG - bardziej leży mi dizajn i menu (bez zbędnych fajerwerków, proste, przejrzyste).
 

djar

New member
Jeśli chcesz, żeby za 4 lata dalej mieć przyzwoity sprzęt, to może uda Ci się zwiększyć budżet (do ok. 3400) i skorzystasz z promocji LG, które sprzedaje telewizory 47" i 55" z linii "Cinema 3D" z odtwarzaczem Blu-ray BD 660 w prezencie. Co prawda chyba dystrybucja odtwarzaczy trochę szwankuje, ale do Gwiazdki powinno dotrzeć:? A jeśli będziesz miał trochę szczęścia i weny to za napisanie recenzji jakiegoś filmu 3D można wygrać Audi A3.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam!

Faktycznie wymienione plazmy LG i Samsunga są bardzo zbliżone możliwościami i jakością obrazu, niestety łączy je również praktyczny brak filtra ekranowego, każda ilość światła w pomieszczeniu pogorszy czerń i będą widoczne odbicia. Osobiście stawiałbym na Samsunga 51D550 (bardzo dobra recenzja w hdtvtest.co.uk), mój Samsung 50B530 przepracował już w dobrym zdrowiu ponad 8000 h, gdyby jeszcze D550 miał filtr taki, jaki ma B530, niestety obecnie naprawdę dobre filtry ma dopiero seria D8000.

Obecnie nie ma już praktycznie sensu inwestować w sprzęt HD Ready, wybór jest coraz mniejszy - tylko najtańsze modele, podstawowy standard wideo to 1920X1080, FullHD pracują bez overscanu - HD Ready tylko niektóre modele (np. 50" LG i Samsung), telewizory FullHD zwykle bardzo dobrze usuwają przeplot (1080i do 1080p), programy satelitarne HD 1080i nie są wcale takie złe i na plazmie FullHD wyglądają świetnie, filmy 1080p z Blu-Ray i zdjęcia wypadają na FullHD znakomicie.

Jednak żeby docenić zalety obrazu 1080i/p, trzeba siedzieć w odpowiedniej odległości - podstawowa zależność to odl = 1.8Xszerokość ekranu, w przypadku telewizji HD można trochę złagodzić do 2-2.2Xszer. Trochę się dziwię, że koledzy w podobnych przypadkach (odległość 4 m - FullHD 50") nie dochodzą do jedynego sensownego wniosku - trzeba usiąść znacznie bliżej ekranu, powiedzmy 2.5 m.

Powtórzę jeszcze raz - nie było, nie ma i nigdy nie będzie czegoś takiego jak HD z odległości 4 m na telewizorze FullHD 50", niezależnie od tego, czy będzie to LCD, plazma, LED, AMOLED, czy wydamy na niego 2000 zł czy 20000 zł - chyba że zmienią się prawa fizyki, kto wie, neutrina podobno już zasuwają szybciej niż światło:).

W twoim przypadku widzę trzy możliwości:
- usiąść 2 m (BD) do 2.5 m (telewizja HD) od ekranu 50",
- kupić 103" plazmę Panasonic za... 360 tys. zł, z 4 m będzie w sam raz przy 1080p,
- kupić projektor 1080p i ekran 100-110" (niepotrzebne skreślić).
Dodam, że dwie z tych trzech opcji są warte rozważenia.

Pozdrawiam.
 

lukiasz

New member
Jeśli chcesz, żeby za 4 lata dalej mieć przyzwoity sprzęt, to może uda Ci się zwiększyć budżet (do ok. 3400) i skorzystasz z promocji LG, które sprzedaje telewizory 47" i 55" z linii "Cinema 3D" z odtwarzaczem Blu-ray BD 660 w prezencie. Co prawda chyba dystrybucja odtwarzaczy trochę szwankuje, ale do Gwiazdki powinno dotrzeć:???: A jeśli będziesz miał trochę szczęścia i weny to za napisanie recenzji jakiegoś filmu 3D można wygrać Audi A3.

gdzie taka promocja jest, gdzie o tym można poczytać? kto wie może faktycznie warto?


W twoim przypadku widzę trzy możliwości:
- usiąść 2 m (BD) do 2.5 m (telewizja HD) od ekranu 50",
- kupić 103" plazmę Panasonic za... 360 tys. zł, z 4 m będzie w sam raz przy 1080p,
- kupić projektor 1080p i ekran 100-110" (niepotrzebne skreślić).

wybieram bramkę numer 1 :razz:
 
Do góry