Jaki tani odtwarzacz CD pod kino domowe ?

marecki6

New member
Bez reklam
Cześć
Mam prośbę o pomoc w wyborze odtwarzacza CD który miałby być podpięty pod amplituner kina domowego. Potrzebuję coś możliwie najtańszego a lepiej brzmiącego niż PS3. Może być używka, nie interesują mnie historie typu mp3, usb itd. Ma to być wyłącznie pod płytki CD. Zastanawiam się czy kupować coś bieżącego typu pionek pd-107 czy warto kupić coś starszego używanego jak np. pd-s505 ? np.


http://allegro.pl/pioneer-pd-s501-markowy-odtwarzacz-cd-top-model-i3279821073.html


http://allegro.pl/nad-502-audiofilski-odtwarzacz-cd-z-anglii-okazja-i3276564637.html

http://allegro.pl/nad-521bee-audiofilski-cd-i3262239516.html

http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-zmieniarka-5-plyt-nad-523-okazja-i3275159601.html
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Każdy odtwarzacz z tych wymienionych będzie lepszy od PS3 ,bowiem funkcja konsoli jest zupełnie inna ,odradzam w ogóle zmieniarki bowiem fonicznie są gorsze od pojedynczych odtwarzaczy CD .Jeżeli chcesz lepszą jakość wybierz NAD jeżeli chcesz "tylko posłuchać" może być Pioneer .Musisz jeszcze być świadomym jednej rzeczy - to są urządzenia używane
 

marecki6

New member
Bez reklam
zdaję sobie sprawę, że kupując używkę zawsze jest ryzyko, że sprzęt szybko trafi do serwisu ... swoją drogą otrzymałem pewną ofertę od jednego z forumowiczów na NAD 512 z małą wadą : "co jakis czase zamyka sam tacke nie wiem dlaczego chyba jeden zabek jest do kitu i jak na niego trafi to lipa jest" ... no i zastanawiam się czy się w to ładować... ile może kosztować ewentualna naprawa takiej usterki ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie można oczywiście z góry zakładać że kupiona używka od razu wyląduje w serwisie - bo to nie prawda .Z nowymi urządzeniami tez są problemy i tez się psują
Jeżeli u Ciebie każdy grosz się liczy to rzeczywiście pozostaje jedynie używany CD ,ktoś na tym forum kupił nowy Denon DCD 520 za 699zł ,w tej cenie trudno oczekiwać więcej porównując jego budowę i dźwięk
NAD 512 jest dość leciwym urządzeniem jego zaletą jest zastosowany napęd Sony serii KSS to dość niezawodne i trwałe napędy i nadal dostępne ,nie wiem ile możesz wydać na odtwarzacz i czy Ci zależy żeby kupić jak najtaniej
Odnośnie tej usterki trudno stwierdzić czy jest to uszkodzenie poważne ,przyczyna może być też prozaiczna zgęstniał smar pod łożyskiem silnika i są problemy z wysuwanie szuflady
Jeżeli już jesteśmy przy "angielskiej szkole dźwięku" to dobrą propozycja są odtwarzacze Cambridge Audio oferujące naprawdę fajny dźwięk np.coś takiego Cambridge Audio Azur 340C (3281812054) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Jeżeli stać Ciebie na większy wydatek to coś takiego Cambridge Audio 540c v2, gwarancja (3278802731) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - to jest już większy kaliber brzmienia ,który zadowoli nawet bardziej wymagającego słuchacza
 

marecki6

New member
Bez reklam
tego NAD'a mogę mieć za 200zł ... nie ukrywam, że nie chcę wydawać zbyt wiele ponieważ nie wiem czy po podłączeniu tego sprzętu pod amplituner faktycznie odczuję aż tak dużą różnicę w brzmieniu
 

krzysiekw7

New member
Ja mam taki zestaw - hk3490 +chorusy 716v i panasonica BD 120. Myślałem nad poprawą dźwięku w stereo, w tym celu zakupiłem CD denona za 200 pln z allegro i jeszcze trochę za regulację lasera. Dźwięk się wygladził scena stereo poprawiła ale ciągle brakuje mi tzw pi.....cia, innymi słowy zestaw ciągle nie wyzwala emocji jakich się spodziewałem. Kable to VdH cs122 IC qued nie pamiętam symbolu za około 4 stówy.
Zastanawiam się co teraz - chyba zmiana ampli...

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja mam taki zestaw - hk3490 +chorusy 716v i panasonica BD 120. Myślałem nad poprawą dźwięku w stereo, w tym celu zakupiłem CD denona za 200 pln z allegro i jeszcze trochę za regulację lasera. Dźwięk się wygladził scena stereo poprawiła ale ciągle brakuje mi tzw pi.....cia, innymi słowy zestaw ciągle nie wyzwala emocji jakich się spodziewałem. Kable to VdH cs122 IC qued nie pamiętam symbolu za około 4 stówy.
Zastanawiam się co teraz - chyba zmiana ampli...

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Masz niezłe kolumny, ampli HK też gra dość basowo, do tego kable VDH które kładą nacisk na raczej niskie tony, wiec trochę dziwne że brakuje ci basu? Chyba że to bardziej Ci chodzi o dynamikę niż o bas? Tak trochę na marginesie, to faktycznie do tych kolumn przydałby się trochę lepszy klasowo wzmacniacz.
 
Do góry