Jaka kamera?

b4rti

New member
Witam serdecznie.
Koledzy, tak na szybko zakładam taki temat, ponieważ dzisiaj o 0:25 ,miesiąc przed terminem, urodził mi się syn.
Myślałem, że mam jeszcze ok 4 tygodnie czasu... Niestety a może stety ;) Jestem kompletnie nieprzygotowany. Pierwsze minuty syna nagrałem na Iphone`a bo nie miałem nic innego przy sobie... Nie mam kurcze czasu na ponowne przeglądanie naszgo forum, więc dramatyczna prośba o wybór kamery !!!
W domu dysponuję plasmą 37pV Panasa i lustrzanką E-500 Olka (nowe szkło odbieram jutro, a właściwie już dzisiaj)
Proszę o pomoc, bo chcę najważniejsze godziny życia syna chciałbym uwieczić a niestety z braku czasu nie wiem na czym!
Proszę pomóżcie !!!! Mam do wydania ok 2 k (oczywiście z racji sytuacji z pewnym buforem). Sprawa (jak dla mnie) pilna!. Liczę na Was !!!!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kamera ma być HD, czy SD?

Na HD trochę mało, ale tak na szybko to może Panasonic HDC SD9 - kosztuje około 2tys, nie jest to może jakaś rewelacja, ale na domowe potrzeby w zupełności wystarczy.

Jeżeli SD to polecam Panasonic NV GS330 - bardzo dobra kamera za około 1500zł.

Pozdrawiam
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Jeżeli możesz wydać tylko 2 tys. to polecam ci kamerę Sony HD,bo teraz tylko taką opłaca się kupić,HDR-CX 105.Na ceneo można ją kupić już za 1917 zł.
Jest to całkiem przyzwoita kamera na karty pamięci i ma w dodatku jeszcze wbudowaną pamięć 8 GB.Polecam!
 

jackpe

New member
Mała,lekka,długi czas pracy na akku, dobry i pewny uchwyt, jak najjaśniejszy obiektyw, szeroki kąt,ew.możliwość montażu konwertera. To większość które są wymagane przy noworodku i małym dziecku. Wszystko to docenisz w momencie kiedy sam będziesz się nim zajmował i będziesz miał wolną tylko jedną rękę a w drugiej dziecko :) Ponieważ nie chciałem targać torby z lustrem do sali zaraz po urodzeniu dziecka, są ważniejsze sprawy, to pierwsze zdjęcia robiłem pda:) a w domu to już różnie bywało. Kiedy nie miałem nic pod ręką to i kompaktem Canona G10 też nagrywałem :) Każdy sprzęt jest dobry, byle był wygodny:)
A tak na marginesie to gratuluję - bo to najważniejsze,wyśpij się jeszcze póki możesz i życzę Ci jak największej ilości czasu do spędzenia z maluchem:)
 

b4rti

New member
Dzięki wszystkim za odzew.
W natłoku nowych obowiązków i problemów z wcześniakiem dopiero teraz mam chwilę czasu żeby coś napisać.

@jackpe: o której kamerze piszesz?

Generalnie skłaniałbym się w stronę Panasa ( mam TH 37PV80 ze slotem SD), więc może HDC-SD20 (jestem w stanie dołożyć te 2 stówki) tylko czym się różni SD9 od 20 i czy warto dopłacać.

PS. Mały w dalszym ciągu w szpitalu, stąd kompletny brak czasu na tzw "cokolwiek" o wyborze kamery nie wspominająć. Doradźcie coś, please !
pozdrawiam
brjs
 
D

djrobus

Guest
Przede wszystkim gratulacje!!

Tak na szybko, to propozycje powyżej są w tym przedziale jak najbardziej, zwłaszcza Sony
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3820
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4404
Z uwagi na wyposażenie i możliwości wybrałbym
HDC-HS20EP-K
HS20big.jpg
 

jackpe

New member
b4rti napisał:
@jackpe: o której kamerze piszesz?
brjs

Nie pisałem o żadnym konkretnym modelu tylko o przydatnych tylko mniej więcej taka kamera powinna mieć abyś był z niej zadowolony. Ponieważ w tej kwocie na dzisiaj chyba nie da się kupić nic z nowości, albo naprawdę dobrego, może poszukaj czegoś na Allegro z używanych. I poczytaj koniecznie posty kol. Slimak w tematach: Nowe kamery od Sony,Nowe kamery od Panasonica,Nowe kamery od Canona, czy jakoś tak podobnie:) Masz tam bardzo przystępnie opisane czym różnią się niektóre super nowości od poprzednich modeli. To po to abyś się nie wpakował w coś hiper-bajer :)
Tak naprawdę to te porównania powinny gdzieś być przyklejone, aby były łatwiej dostępne dla nowych forumowiczów.
 

b4rti

New member
Tak czytam i czytam korzystając z tego, że żonka z synkiem wciąż w szpitalu :( i zacząłem się zastanawiać nad HF100 lub HF10
Myślicie, że warto?
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Poradzę ci jedno,ale wiem że niektórzy z tym się mogą nie zgodzić,kamery Canona są dobre,ale mają dużą awaryjność,kup lepiej Sony lub firmę która ma najmniejszą awaryjność wśród kamer Panasonic,tylko 2% awarii za 2008r.
 

mihn

New member
Witam forum w pierwszym poście. ;)
Jako że ja chcę lekko przyszłościowo - to postawiłem na HD. Budżet do 3000 :) Generalnie patrzyłem na JVC GZ-HD300, Canony z serii HF10(0) i HG20/21, Panasonic HDC-SP20EP/HDC-SP100, oraz Sony HDR XR105/XR200V/CX105/CX11
Teraz grupa pytań:
Co jest lepsze: karty czy dyski?
Czy jest jakaś różnica jak szybka jest karta?
Czy wszystkie kamery które są nazwane Full HD nagrywają obraz interpolowany?
Dzieki za odpowiedzi.
 

Marcin_s

Member
Awaryjnosc Canona... HF to kamera z minimalna iloscia czesci mechanicznych. Problem dotyczyl kamer DV i HDV. Canon na karty jest nie do zajechania.
Piszesz ze pierwsze chwile dziecka naglales naiPhone... nie zebym sie czepial ale iPhone nie nagrywa video!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
moze nagral przy pomocy jakies aplikacji, mms tez mozna wysylac jak mamy odpowiednia aplikacje

kiki sa swietne zdjecia bez jaj, moj SE robi duzo lepsze zdjecia a ma juz 2 lata
 

Marcin_s

Member
Seba_Fan napisał:
moze nagral przy pomocy jakies aplikacji, mms tez mozna wysylac jak mamy odpowiednia aplikacje

kiki sa swietne zdjecia bez jaj, moj SE robi duzo lepsze zdjecia a ma juz 2 lata
nie mozna wyslac - tylko dostajesz przekierowanie na strone www by obejzec, dopiero za tydzien bedzie to mozliwe (nowy soft)
Straczy czepiania sie - sam mam iP

Polecam Canona!
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Marcin_s napisał:
nie mozna wyslac - tylko dostajesz przekierowanie na strone www by obejzec, dopiero za tydzien bedzie to mozliwe (nowy soft)
Straczy czepiania sie - sam mam iP

Polecam Canona!

tez mam, ale jest aplikacja oddzielna, ja nie pisze tutaj o stronie www
 
Do góry