H/K, Marantz, Yamaha

slupek

Member
Witam serdecznie.

Zastanawiam się nad zakupem amplitunera AV i głośników:

1) Marantz SR 6300
2) H/K AVR-355
3) Yamaha RX-V1900

Głośniki:
na początek kolumny podłogowe:
1) MA BR5
2) MA RS5
z czasem dokupiłbym pozostałe z zestawu, by uzyskać 5.0 lub 5.1.

Pokój 18,2m2 w kwadracie
Muzyka - 60-70%
Filmy - 30-40%

W przyszłości planuję zakup jakiegoś BlueRay'a.
To co wyżej to są tylko propozycje, rozważę wszystkie wasze opinie, może uda mi się zorganizować odsłuch.
Od niedawna mieszkam w Szczecinie, może ktoś z tego miasta może polecić jakieś firmy?

Proszę o pomoc, ewentualnie inne propozycje. Już raz próbowałem Was poprosić na pomoc, ale ze względu na kłótnie wątek został usuniety :(
Chcę się zmieścić do ok 7.000
Myślę, że zakupu dokonam w ok. połowie maja.
Jak już podejme ostateczną decyzję nie omieszkam porozmawiać na PM z blackninja
 

lighthammer

New member
Witam,

możesz udać się na odsłuch do sklepu Audiofil (ul. Wyszyńskiego 4
(przy CityBanku) albo al.Wojska Polskiego 7a). Osobiście nie mogę polecić tego sklepu, słyszałem o nim kilka mało pochlebnych opinii (chociaż sam niczego tam nie kupiłem). Ceny wysokie, biorą ok. 100 złotych za zorganizowanie odsłuchu. Poza tym jakiś czas temu znalazłem ich profil na allegro - kilka mocnych negatywów. Możesz zorganizować u nich odsłuch, a komponenty chyba lepiej kupić u @blackninja.

Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
moge ci jedynie podpowiedzec ze kolumny MA moga byc bardzo dobrym wyborem zarowno ze wzgledu na ich "walory dzwiekowe" jak i cene- akurat wyjatkowo w ich przypadku ceny w Polsce sa porownywalne z cenami w kraju pochodzenia...
 

slupek

Member
lighthammer napisał:
.....
możesz udać się na odsłuch do sklepu Audiofil (ul. Wyszyńskiego 4
(przy CityBanku) ...........
Możesz zorganizować u nich odsłuch, a komponenty chyba lepiej kupić u @blackninja.

...

Tam właśnie już trafiłem, są vis-a-vis KFC :)
Za odsłuch chcieli 200zł :hmm: ale twierdzili, że jeśli kupisz sprzęt u nich, to tą cenę masz odliczoną od sprzętu. Dziwna praktyka - ja chciałem tylko odsłuchac MA BR5 + H/K i ewentualnie MA BR6.
O polecane firmy pytam do odsłuchu - zakupu jak napisałem dokonam zapewnie przez kolegę z forum :)
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
A co myślałeś? Że specjalnie kolesie ze sklepu będą Ci podłączać sprzęt, który nie jest podłączony tylko po to żebyś sobie posłuchał??? Kolego, wiedz, że ludzie z takich sklepów nie są idiotami i im też się nudzi taka praktyka, że ktoś przychodzi by posłuchać, a i tak u nich nie kupi.
 

slupek

Member
Akurat ten sprzęt mieli podłączony.
Moja odpowiedź jest: TAK własnie myślałem.
Jeśli klient chce wyłożyć za cały sprzęt 8-10k, to oczekuje od sprzedawcy więcej niż "dzień dobry".

Wtedy nie zakładałem, że u nich nie kupię, byłem na etapie rozglądania się, zbierania opinii, wybierania sprzętu.

Jeśli sprzedajesz drogi sprzęt, to powinny obowiązywać inne zasady niz w mięsnym.

To właśnie podejście tych osób z tego salonu spowodowało, że więcej tam się nie pojawię - chcoćby mieli ceny trochę lepsze niż konkurencja.
 

pav3l

New member
Bez reklam
PopaY napisał:
A co myślałeś? Że specjalnie kolesie ze sklepu będą Ci podłączać sprzęt, który nie jest podłączony tylko po to żebyś sobie posłuchał??? Kolego, wiedz, że ludzie z takich sklepów nie są idiotami i im też się nudzi taka praktyka, że ktoś przychodzi by posłuchać, a i tak u nich nie kupi.

Bez urazy ale tekst zalatuje trochę poprzednim systemem gospodarczym, że tak powiem. W moim przypadku telefon do sklepu, że chcę to i to u nich odsłuchać, sprzedawca się spytał czy na tą i na tą godzinę pasuje, po odsłuchu 7k PLN zostawiłem właśnie w tym sklepie. Tak powinna wyglądać obsługa.
Jeśli sprzedawca zażądałby pieniędzy za odsłuch -> zmiana sklepu.
 

asoz

New member
Ja nie widzę w tym nic dziwnego, że sklepy chcą za odsłuch kasę i nie ma takiego sklepu, który robi to za free. Przynajmniej ja nie miałem przyjemności w takim być. Tylko 200 pln to trochę dużo, ja płaciłem 50 pln.
 

imalas

New member
PopaY napisał:
A co myślałeś? Że specjalnie kolesie ze sklepu będą Ci podłączać sprzęt, który nie jest podłączony tylko po to żebyś sobie posłuchał??? Kolego, wiedz, że ludzie z takich sklepów nie są idiotami i im też się nudzi taka praktyka, że ktoś przychodzi by posłuchać, a i tak u nich nie kupi.
Odpowiadam!
Ci co biorą kasę za odsłuch to , nie powinni tam pracować!, bo co taki gościu robi cały dzień!?..bąki zbija i gada głupoty klientom, którzy przyszli posłuchać jak gra ich nowy sprzęt, a nie dyrdymały typu , że jak kupi to zwrócą mu te np.100, czy 200zł ZA CO? Płacić za oglądanie i sprawdzenie działania towaru!?...żenada! Takie sklepy omijam i informuję znajomych o takich żałosnych sprzedawcach! W polskiej tradycji handlowej nie stosuje się takich metod, które jednak mają zabarwienie ..."obco kulturowe" :D
Kupowałem ostatnio samochód i przejechałem się 4 - oma samochodami (2godz) ... na szczęście nikt nie kazał zapłacić np. za benzynę, czy tak cenny czas sprzedawcy z salonu!:)(kupiłem w innym salonie,tej samej marki, gdzie dostałem większy upust) , albo poszedłem na rynek kupić 3 kg mandarynek, nikt nie policzył za spróbowanie jednej szt. czy są słodkie?..itd itp.

Trzymajmy się zasady, że lepiej ominąć g...o, niż w je wdepnąć.
A życie samo zweryfikuje tych "sklepowych specjalistów":mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

slupek

Member
Właśnie zastanawiałem się nad BR6 lub też RS6 - obawiałem się tylko czy nie będą zbyt duże do 18,2 m2.

Mam szeroki wachlarz tego co słucham :)
Muzyka lat 80-90, smooth-jazz, pop, R&B, również spokojna muzyka klasyczna.
Mam też trochę płyt DVD z koncertami oraz planuję jak pisałem zakup BlueRay'a i zapewne kontertów na takich płytach (Queen, Sting, Tina, inne).

Zasadniczo to nie słucham ostrego metalu i techno, hip-hop, muzyki ludowej, disco-polo :)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Najfajniej w tej muzie sprawdzi się CA + MA, CA640R niestety nie ma nowych kodeków, a hdmi to tylko prosty switch, możesz poczekac na nowego CA640Rv2 ale to pieśni przyszłości. Don111 słucha BR6 w swoich 15m2 i jest z basem lepiej niż przy paradigmach.
 

don111

Banned
zgadza się, na pewno w większym pomieszczeniu zagrałyby jeszcze lepiej ale w moich 15m nie było żadnego problemu z basem (zero przydudniania jak to się czasem zdarza moim Paradigmom), chociaż sporo zależy też na pewno od wytłumienia pokoju
od bas reflexów praktycznie nie zależy nic, różnica przy zamkniętych otworach jest znikoma (tak jakby były strojone do obudowy zamkniętej)
tylko podłączając do amplitunera będziesz miał problem, one nie mają zbyt wysokiej skuteczności i wymagają sporej mocy żeby pokazały pełnię możliwości... jeśli chodzi o charakter to raczej jaśniejsza elektronika, bardziej twardo grająca w basie (i ogólnie też raczej utwardzone brzmienie) np amplitunery HK to raczej mi tu by nie pasowały (teoretycznie), CA chyba byłby ok, Denon też (tylko pewnie tutaj nie za ciekawie z mocą)
 

Ferrari95

New member
W zupełności zgadzam się z przedmówcami! Moje BR6 napędzane wzmacniaczem Marantz PM 8003 w pokoju 17m2 grają wprost rewelacyjnie :eek:k: Dźwięk jest czyściutki, szczególowy i bez jakichkolwiek przebarwień! Już przy potencjometrze ustawionym na godz. 8 przyjemnie słychać basy a przy godz. 9 po prostu się je czuje :)

Już się nie mogę doczekać jak wstawię swój zestaw do większego salonu :D
 

slupek

Member
Nastawiam się powoli na Marantz SR 6003 (lub SR 5003) & Monitor Audio BR6 (lub BR5) + BRLCR + BR1

Na taki metraż potrzebny jest sub: BRW10 ?

Mieszkanie w bloku (cegła) raczej słuchanie muzyki, oglądanie filmów i koncertów w umiarkowanej głośności.
 
Ostatnia edycja:

slupek

Member
OK, na SUB'a przyjdzie czas :) muszę do ok połowy maja nazbierać kasę na amplituner i Monitor Audio BR6 (lub BR5) + BRLCR + BR1.
Czy z tym zestawem nie lepiej na monitory kupić BR2?

Kwestia tylko, który amplituner?
Nastawiam się wstępnie na ten wyższy model Marantz'a SR6003 - nie wiem tylko jak jest z instrukcją PL do tego modelu.
 
Ostatnia edycja:

slupek

Member
Onkyo TX-NR 905 z tego co widzę to jest droższe od Marantz'a SR 6003.

Pytanie czy warto dopłacać?
Budżet nie guma, a i tak już nieźle go naciągnąłem ;)
Jeszcze mnie czeka zakup plazmy lub LCD 46-50".

Zastanawiałem się też na H/K 355, ale za dużo naczytałem się o róznych problemach z tym ampli.
 
Do góry