GRY- Bajki- Jaki TV 49-55" - raczej do 4000

orzel_man

Member
Witam Serdecznie,
Przeglądam, czytam forum, testy i już pomłu zaczynam zazdrościć ludziom, którzy mają klapki na oczach, jak mój tata i mówią "Tylko Sony" ima problem z głowy, wie ile ma kasy, i wybiera z konkretnej marki...do kwoty jaką posiada...proste...
Obecnie użytkuję Sharpa LC42DH77 od chyba 5 lat... jesem bardzo zadowolony... jednak przyszedł czas na zmiany... przeprowadziłem się i z czasem chciałbym coś większego kupić...ściana większa i odległość.
Jak to wygląda:


1. Odległość od ekranu: ~3 max 4m
2. Jak słońce świeci w pokoju: słońce świeci przez większość dnia na ekran, po południu z boku. Ale są konkretne rolety jak trzeba. Odległość od okien ok 4,5m
3. Jak duży jest pokój: ~25m2
4. Preferowana technologia: LCD/LED'
5. Jaki masz obecnie telewizor: Sharp LC42DH77
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: żona: Bajki opołudniami. Wieczorem FIlm, TV. KONSOLA PS4 - późnym wieczorem... TV ma być jak najlepszy pod konsolę, reszta to temat drugorzędny
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: weekendy trochę w ciągu dnia - Bajki, głónie wieczory
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: zawsze przy świetle, Lama z boku
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry, ale bez przegięcia i białych linii wokół konturów. Najlepiej coś pomiędzy.
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie ma znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora: min 49-55"
12. Preferowana marka: Z SHarpa jestem zadowolony, śmiga eleganko. Myślę o Panasonic i Phili
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, poświaty, długiego czasu reakcji na działania pilota(ale to drugorzędny temat), przejaskrawionych ustawień męczących oko po 5 min patrzenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone: NC+, PS4 - głównie, czasami komputer. Amplituner .
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: TV ma głównie być zakupiony pod kątem konsoli PS4. To jest Priorytet. Dzieci i żona nie są maniakami, więc dla nich jak będzie "ładniejszy" to będzie dobrze ;)
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Jak lecą bajki, to siedzimy na kanapie, wtedy jest lekko z boku i na wprost. fotel na środek i na wprost.
17. Czy ważne jest wifi: nie jest to priorytet. I tak będzie listwa maskująca na przewody, więc może być i na kablu.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie wiem co to jest. więc może nie być.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: ewentualnie youtube i obrazy do kalibracji. Ale równie dobrze przglądarki może nie być.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: Nie
22. Ma mieć 3D: Jest to na samym końcu listy. Może równie dobrze nie być.
23. Ma mieć slot na karty SD: racyej tak
24. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecynie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, Jeden przewód HDMI do Amplitunera. Reszta idzie prze ampltuner do pozostałych urządzeń.
27. Ile programów HD: 20-30... nawet nie wiem ile, ale trochę tego jest. Mało TV oglądam.
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Fajnie by było już iść w 4k
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Przede wszystkim DObra jakość obrazu i współpraca z PS4. bezawaryjność, odwzorowanie kolorów, możliwość zapisania własnych parametrów obrazu
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 4 godziny dziennie weekendy ok 6-9 godzin
33. Budżet: Chciałbym do kwoty 4000 maxymalnie ale raczej wezmę raty, więc pare stówek będę w stanie dorzucić.



Prośba o pomoc.
WIelkie dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli bariera nie przekraczalna to z nowych masz tylko dwa modele 4K i 100 Hz:
- TCL 58S7806 za 3250 zł
- Philips 55PUS6561 za 3799 zł
Inne nowe modele Samsunga, Panasonic, Sony są droższe o 1,5-2 tyś zł.
Co ile lat wymieniasz telewizor ?
 

orzel_man

Member
Ok,
dzięki za info,
Myślę dość poważnie o Philipsie, ciekawi mnie ambilight.
ale jak czytam recenzje Panasonica DX750 to skłaniam się do dołożenia kasy.

Co byłoby lepsze do grania.
Phili czy Panas?
Jak będzie wielka różnica w cenie, to zjadę z rozmiarem ekranu,
Obecnie mam 42" więc każdy większy będzie lepszy.


Widzę że Philips z serii 7150 też w cenie do 4tys można wyrwać.
warto iść w to czy lepiej wspomniany wyżej przez Ciebie?
 
Ostatnia edycja:

orzel_man

Member
Podrzucicie jeszcze w jakich rozmiarach idą ?
faktycznie, taki 55 cali to z 2tysie drożej trzeba mieć.. więc może coś w okolicach 49/52 też będzie ok.


EDIT:
Wyczytałem że są 50/55/65 cali
więc może pójdę na kompromis i kupię 50" w cenie do 5 tysięcy.


Czy jeśli mielibyście wybór :
Phili 55"
czy panas 50"
w którą stronę byście się skłaniali?


Wiem, że to kwestia indywidualna.
Z drugiej strony, 5 cali to sporo a mam odległość 3- 3,5 metra do TV...
cena też przemawia za philipsem.


Powiedzmy, że znajdę argumety by przekonać żonę do dorzucenia 1 tys. PLN.
i zwiększamy budżet do 5k.
 
Ostatnia edycja:

09kk

New member
5 cali to faktycznie dużo
Panas to 50 i 58 cali.
Wybór miedzy panasam a philipsem jak dla mnie jest tylko jeden-panas, to inna liga jakości obrazu.
Oczywiście to moja subiektywna opinia.
Jezeli bym miał wybrać 50 cali lepszy czy 55 cali gorszy to bym wybrał 50 cali.
Za Panasonic-em przemawia obraz a to chyba najważniejsze
 
Ostatnia edycja:

orzel_man

Member
No właśnie... jestem podobnego zdania.
NIe kupuję TV już.
Zobczymy jak będą ceny się kształtować za jakiś czas. Wejdą niedługo nowsze modele z pewnością.
Może uda się kupić w przyszłym roku 58DX750. TO by było coś...
 

orzel_man

Member
Wczoraj zrobiłem pomiary na ścianie ;)
mam cegłę białą, więc mus być ją trochę widać.
wiem że rozmiar jaki mnie interesuje to 50" (poza tym będzie jeszcze ładniej wyglądać wszystko niż na 55;)

Przy śniadaniu dzisiaj doszliśmy do wniosku, że jednak nie ambilight,
chociaż może efekt fajny ale dbamy o oczy więc i tak przy zapalonych lampkach ogląday TV.

Więc krąg się zacieśnia,
Szukamy 50"; 4k; min 100Hz , może być smart - nie musi. 3d mnie nie interesuje, jak najniższy input lag. Dużo FPS i strzelanek przygodowych.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Na razie ceny Panasonica poszły w górę.
Więc wielkich zmian nie będzie.
Wszystko zależy od kasy...

Wzrost cen Panasów w obliczu "uśmiercenia Firefoxa" z logiką nie ma zbyt wiele wspólnego. Życzę powodzenia producentowi, ale z taką polityką cenową rynku raczej nie zawojuje. Wprawdzie model 58DX780 można już kupić za 6391 zł, ale to nadal drogo biorąc pod uwagę:
- archaiczny player systemowy,
- brak obsługi DTS-u,
- tylko dwa złącza HDMI w specyfikacji 2.0a, co przy konieczności dokupienia porządnego zewnętrznego playera sprawia, iż zostaje nam wolne tylko jedno złącze HDMI 2.0, a więc docelowo w przyszłości na dwie nowoczesne konsole ze złączami 2.0 miejsca zabraknie, o nowoczesnym tunerze sat już nie mówiąc, oczywiście można ten problem rozwiązać dokupując nowoczesny amplituner ze złączami HDMI 2.0a i przepuszczaniem sygnału HDMI 4k 60p z HDR-em, ale wszystko to wiąże się z dodatkowymi kosztami i to nie małymi.

Resumując, zamiast Panasa za 6400 zł, wolałbym kupić Soniaka 55XD9305 w saturnowej promocji za 6578 zł.
Myślę, że ceny 6000 zł za Panasa 58DX780 oraz 5500 zł za 58DX750, byłyby cenami adekwatnymi do możliwości tych modeli. Niestety Panas od zawsze się wysoko cenił, więc na szybki i istotny spadek cen nie ma co liczyć. Jak widać nawet "uśmiercenie firefoxa" zbytnio nie wzruszyło producenta. Ciekawe jak na takie podejście zareagują świadomi problemów klienci.
 
Ostatnia edycja:

warczek

New member
Tv

Też ostatnio miałam dylemat przy zakupie telewizora. Wahałem się między panasonikiem, a samsungiem. Kupiłem panasa TX-50DX750E i jestem mega zadowolony. Obraz żywy, kolory naturalne, smart śmiga płynnie. Co najważniejsze, dobrze współpracuje z ps4, na tym mi szczególnie zależało. Najlepiej wybrać się do sklepu i obejrzeć różne modele na spokojnie.
 

orzel_man

Member
No i tak pewnie zrobię.
najpierw zobaczę jaki wybór będzie w klasie cenowej.
ale chyba na panasonicu się skończy.
tv pewnie kupię w przyszłym roku, więc ceny może polecą...
no chyba że jakieś raty na święta w MEEGA promocji jak będą....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No ale 58DX750 to kwota 6349 zł, a model 50Dx750 za 4550 zł więc obydwa się nie mieszczą w klasie do 4 tyś zł. A przed samymi świętami ceny idą w górę ...
I co gorsza często brakuje i tak towaru.
 

orzel_man

Member
Zgadzam się z Tobą że obecnie nie mieszczą się w klasie do 4 tysięcy.
ale rozważam dorzucenie paru stówek - i tak część pójdzie na raty.
Może kupię po Nowym roku, jak wyprzedaże starych roczników będą ;)
 

orzel_man

Member
Mielę cały czas temat... i na poważnie zaczynam się zstanawiać czy potrzebuję 4k... wiem, że to przyszłość itd... ale na tym etapie nie zamierzam kupić konsoli która to obsłuży... a za podobne pieniądze mógłbym mieć solidny, pożądny model FULL HD.
podrzucicie coś?... dojrzewam do decyzji i niedługo pewnie wybiorę się do sklepu bo BF1 dobrze wygląda... a może jeszcze lepiej...;)
Myślę o czymś od sonego... może warto coś z serii W805/ W809
Wtedy może nawet 55 cali by weszło. Czy od razu seria 850?
Oglądam jdynie NC+ sporadycznie jakiś film z PC a tak to bajki... i granie.
TV jest głównie dla mnie, więc do konsoli obecnie bez 4k czy HDR.

Z drugiej strony mocno polecany jest SAMSUNG KS7000 - pomimo niezbyt ciekawej obudowy...
Im więcej czytam tym mniej wiem..


Edit:
Kurde teraz mnie naszło... wszystko mam podłączone przez amplituner... a on ma standard HDMI 1.4 - obsługuje 3d u ARC ale chyba 4k to już nie pociągnie, ... Ampli YAMAHA RXV-471.
zacząłem zagranicze fora czytać i jest jeszcze gorzej.
Obecny sharp LC42 DH 77 e ma już chyba 6 czy 7 lat... więc chciałbym go wymienić...
Nawiasem mówiąć możliwe żeby miał czas reakcji 4ms ?

Mam dylemat bo nie zmienam TV co 5 lat tylko rzadziej, więc bezpieczniej byłoby teraz dołożyć i mieć już na przyszłość 4K HDR itd...
 
Ostatnia edycja:

orzel_man

Member
Podjąłem decyzję,
wczoraj do domu wjechał KDL-55W809C
TV brardzo fajnie wykonany. Alu ramka itp itd.
pracuję nad ustawieniami...i kalibracją....
ale tryb gra... to jest to o co mi chodziło ;)
tak naprawdę nie muszę nic robić... dobrze zestrojony obraz... jak dla mni,
bo lubię cieplejsze odcienie i obraz nie wyostrzony tak że kłuje w oczy.
jestem narazie bardzo zadowolony... i niewyspany ;)
pozdrawiam i dzięki wszystkim za dobre rady.
 
Do góry