Głośnik centralny? Gdzie sub?

Vaderus

New member
Bez reklam
W listwach przypodłogowych to raz wyjdzie trzy razy tyle kabla a dwa musiałbym przechodzić przez drzwi a tam listwy brak.

W 100% masz racje!
Jak bym robił remoncik, to pewnie zastosowalbym kombinacje szerokiego kanału/peszli pod podłoga i resztę na krótkich już odcinkach pod listwami (o ile wtedy w ogóle by trzeba jeszcze coś ukrywać).
 

pkomp

New member
zalewanie kabli czy układanie peszeli to głupota bo w tym wypadku niekoniecznie zrobisz to na stałe jak z kablami zasilającymi.
listwa przypodłogowa to najlepsze rozwiązanie tej kwestii i najtańsze w przypadku jakichkolwiek zmian
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Ja jednak stawiam na peszle bo jak mam pociągnąć w listwie na przeciwległa ścianę? Jak mam przejść przez 2 pary drzwi gdy tam nie ma listwy (uprzedzę i dodam, że też drzwi balkonowe). Poza tym jak wyliczyłem prowadząc na okrężkę w listwach muszę kupić 20m kabla więcej - 200zł. Dodatkowa długośc to też chyba jakaś tam strata sygnału. Kabel do suba prowadząc w peszlu kupuję 4m, w listwach 10m. Zresztą tutaj sprawa tyczy się tylko głośników tylnych. No i moim zdanie w przypadku zmian nie ma różnicy bo jedną końcówkę kabla mam z jednej strony pokoju a drugą z drugiej i nawet zmieniając mogę do nowej lokalizacji pociągnąć w listwie. I też po zmianie mogę kombinować w listwach.

P.S. - gonić elektryków, którzy chcą kłaść elektrykę w podłodze :D
 
Do góry