FullHD --> SD downsize problem

ellah

New member
Witam.

Mam problem z konwersja materialu FullHD do zwyklego SD.

Material zrodlowy jest nagrany w rozdzielczosci 1920x1080 w kodeku H264, rozszerzenie pliku *mp4 (kamera Samsung).

Kazda proba konwersji takiego materialu do HD czy SD uzywajac roznych kodekow konczy sie tym samym - obrac sie tnie, sa zaklocenia w obrazie jakby bitrate szwankowal, w kazdym badz razie widac zarysy postaci, ale mnostwo zaklocen.

Probowalem juz z roznym bitratem (8000, 4000, 100), roznych programow i ustawien (allplayer, xilisoft hd converter,SUPER © Simplified Universal Player Encoder & Renderer, i ciagle to samo - obraz z zakloceniami.
Jednoczesnie material nagrany juz tylko w hd jest konwertowany bezproblemowo.
Czy ktos sie spotkal z takim problemem?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
ellah napisał:
... ... mam problem z konwersja materialu FullHD do zwyklego SD.

Spróbuj Pinnacle Studio 12.1 (niedługo będzie wersja 14) do wytworzenia DVD z plików Samsunga

Nie mam takiej kamery, ale myślę że Pinnacle zrobi to dobrze.
 

ellah

New member
Dzieki Gucio, ale nie stac mnie na razie na taki program.

Może problem jest w tym, że materiał jest nagrany w Interlaced czyli 1920x1080i i 25fps?? Jednakze Super Encoder ma zaznaczona opcje Deinterlaced to Porgressive przy kodowaniu... i dalej to samo

570649225d2aaac5med.jpg



Ja juz sie poddaje, probowalem wszystkich ustawien, dalej to samo. Helpppp
 

nagdob

Member
Bez reklam
Nie wiem jak jest z samsungiem, ale każda szanująca się firma daje z kamerą jakiś program do przynajmniej szczątkowej obróbki i nagrywania filmów. Np. Sony ma PMB (Picture Motion Browser) w którym można robić zarówno struktury AVCHD jak i przekodowywać do MPEG-2 (na płytę DVD). Sprawdź, czy samsung nie ma takiego programu.
 

ellah

New member
Hej,

Jest program ale raczej do obróbki a nie do konwersji.

Czy może jeszcze jakieś pomysły? Może problem leży gdzieś w kodekach na kompie? Zaznaczam że odtwarzanie tego przed przerobka idzie bez problemu...
 

trainiart

New member
Proszę spróbować tego:
http://www.erightsoft.com/SUPER.html

Spawdzałem przed chwilą konwersję H.264 (w tym plik MP4 Samsunga) do formatów:
Xvid, DVD Std (VOB) i AVI z kodekiem MPEG II.

Konwersje bezproblemowe, odtwarzania również !
Jeżeli efekt się powtórzy, źródła należy szukać w systemie. (usunąć wszystkie kodeki - program instaluje własne)

Powodzenia.

(Jeżeli Super Encoder, o którym mowa w odpowiedzi do Gucia, jest tym o którym ja piszę, to żródłem błędów są tylko kolizje kodeków - patrz wyżej)
 
Ostatnia edycja:

ellah

New member
trainiart,

Wlasnie tego programu tez uzywam. Gdyby to bylo kolizje kodekow to by przeciez mi nie odtwarzal, a odtwarza zrodlowy material bezproblemowo.

Jakiego kodeka wybierasz ffmpeg czy mencoder?
 

trainiart

New member
Wybór kodeka wbudowanego w "SUPER..." nie powinien mieć istotnego znaczenia (dla tego rodzaju błędu). Najlepiej dla sprawdzenia wykonać konwersję z H.264 do DVD Std (VOB) - tam nie trzeba praktycznie nic ustawiać.
Zdziwiło mnie natomiast coś innego, mianowicie to: "1920x1080i i 25fps" (wczoraj przeoczyłem). Powinno być: 1920x1080p/25 fps lub 1920x1080i/50 fps (nie wiem, czy któryś z Samsungów zapisuje dodatkowo 1920x1080p/50 fps) , (jaki to model kamery?).
Aby cokolwiek więcej napisać musiałbym sprawdzić konkretny (byle krótki) plik MP4 i dokonać jego konwersji u siebie.
 

trainiart

New member
Ściągnąłem sobie wczoraj plik testowy z kamery HMX-H105. Rzeczywiście "SUPER.." (i nie tylko) podaje 1080i/25 fps.
Zaglądnąłem też do specyfikacji tej kamery. Tam z kolei podano tryby: między innymi 1080i/50 fps, 720p/25 fps.(co wydaje się nadzwyczaj logiczne).
Ponieważ dla mnie 1080i/25 fps jest conajmniej dziwne, a konwersja do DVD std (VOB) daje efekt opisany (czyli beznadziejny - potwierdzam, to nie sterowniki), poszukam rozwiązania problemu.
Jeżeli nikt wcześniej nie pomoże, to ja ze względów czasowych (jego braku) zajmę się tym przypadkiem w najbliższą sobotę.
 

bor@s

New member
hmm

ja do konwersji plików H.264 (TS4 z tunera Tehnisat przerobiony wcześniej do kontenera TS programem TSMuxer) używam programu mencoder (dołączany w pakiecie do Mplayera http://www.mplayerhq.hu/ )
Jest uruchamiany z linii poleceń, trochę trudny, ale za to czyni cuda z filmami. Przed konwersją warto uruchomić film poleceniem mplayer nazwa_pliku i jeżeli odtwarza się dobrze, to i konwersja na inny format powinna się powieść.
 

ellah

New member
trainiart napisał:
Nie ma również żadnego problemu przy konwersji do DVD używając Cyberlink Power Producer. To właśnie sprawdziłem przed chwilką.

Dziekuje kolegom za zaonagazowanie i pomoc. Sprawdze te programiki i dam znac, ale pytanie pozostaje to samo - czy to wina materialu nagranego w interlaced ?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
ellah napisał:
Dziekuje kolegom za zaonagazowanie i pomoc. Sprawdze te programiki i dam znac, ale pytanie pozostaje to samo - czy to wina materialu nagranego w interlaced ?

Napewno nie jest winny materiał.
Napewno soft dostarczony do kamery przez producenta potrafi wykonać płytę DVD
Napewno inne creatory\edytoy\producery jak Pinnacle lub Sony Vegas czy Nero też to potrafią.

1. Czy masz zainstalowany Picture Motion Browser. PMB wymaga aby zainstalować wszystkie aktualizacje z sony.pl jekie go dotyczą. :mrgreen:
2. Czy umiesz za jego pomocą wykonać DVD.
 

luki78

New member
Witam ja mam ten sam problem co kolega . problem jest tylko przy rozdzielczości 1080 i nie mam pojęcia co robić dalej, przy konwertowaniu z 720. nie ma żadnego problem jest ok. zastanawiam się jeszcze nad nowym firmwarem bo jest dostępny na stronie samsunga ale czy to coś poprawi ten błąd nie wiem i co w ogóle on poprawia bo nic i nigdzie na ten temat nie pisze. :|
 

ellah

New member
Hej,

W tej chwili jedyne co udaj mi sie zrobic to - downgrade do 1280x720p programem dolaczanym do Intellistudio i potem kolejna przerobka superencoderem do avi / dvd.

Troche na okrete, ale dziala.
 
Do góry