czy warto płacić za Full HD

filip003

New member
Witam wszystkich w moim pierwszym poście na tym forum.
Chciałbym kupić telewizor LCD. Co do rozmiaru to zdecydowałem już że będzie to 37".
Niestety nie mogę się zdecydować czy Full HD czy może wystarczy mi HD ready.
Oglądam Cyfrę+ (ale nie HD) oraz zwykłe DVD.
Właśnie brak źródeł HD powoduje, że zastanawiam się full czy ready :confused:

Będę zobowiązany gdybyście mogli mi pomóc.
Odległość od tv ok. 2,7 m; budżet do 3 tys. pln.
Zastanawiam się, czy warto szukać modelu 100Hz, czy raczej nie odczuje się tego efektu.
Poza tym proszę o info czy Sony albo Toshiba to dobry wybór.

z góry dziękuję i pozdrawiam
 

bor@s

New member
hmm

mój HD ready doskonale sprawdza się zarówno w SD jak i HD. Co więcej, mam drobną wadę wzroku -0.5 i muszę do HD ubierać okulary, bo przy 2,5m od ekranu już nie jest tak wyraźnie. Podsumowując dla tak małego ekranu jakim jest 37" HD Ready w zupełności wystarcza. Co do 100Hz w sporcie spradzi się na pewno, w filmach niekoniecznie, uzyskasz efekt "teatru telewizji", gdzie nawet Terminatora będzie się oglądało niczym Klan.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy takich warunkach HD ready wypadnie lepiej bo ma mniejsze skalowanie.
Musisz zadbać o model 100 Hz:
JVC 32 P80
Toshiba 32 R 3500
 

filip003

New member
kiki napisał:
JVC 32 P80
Toshiba 32 R 3500
czyżby 37" był na moje warunki za duży?
czy różnica między tymi telewizorami jest naprawdę tak duża jak różnice w cenie (min. ponad 800 pln)?
JVC w porównaniu do Toshiby to raczej mało popularna marka na rynku lcd, chyba że się mylę
 

Kom4rek

New member
Polecam plazme Panasonic 42PX80-100Hz

nie dosyc ze 42 cale to 3xHDMI,tuner DVB-T, kontrast 15000:1(statyczny) 500000:1(dynamiczny) no i zero smużenia :) a obraz sd widac bardzo dobrze jak i hd. a koszt to 3000 pln
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że 37" nie będzie za duży i nawet 42" Plazma będzie rewelacja
/ Panasonic 42 PV 80/
Ale LCD 37 do Twoich potrzeb i za 3000 zł - ja takiego nie znam.
Takie rzeczy tylko w Erze :D
Dlatego dostałeś w ofercie modele które spełnią Twoje oczekiwania - to są właśnie extra modele ale 32".
 

filip003

New member
Toshiba 32R3500

We wtorek odebrałem moją Toshibę 32R3500.
Jedyne co mogę powiedzieć, po przesiadce z kilkunastoletniego crt, jest super.
Po przeczytaniu wszystkich postów o smużeniu, artefaktach itp. zaczynam się zastanawiać, czy ich autorzy kupują telewizor by mieć przyjemność z oglądania, czy może czerpią satysfakcję z nieustannej krytyki.
A druga sprawa to, że kupując telewizor za 2.000 pln nie można od niego oczekiwać fajerwerków jak w modelu 2-3 razy droższym.

Anyway, dziękuję za ukierunkowanie w wyborze.

PS. Może komuś przyda się ta informacja.
TV kupiłem na zadowolenie.pl + odbiór osobisty. Z czystym sumieniem mogę polecić ten sklep. Zapłaciłem 1.999 pln :D
 

janusz

New member
Bez reklam
kiki napisał:
oczywiście że 37" nie będzie za duży i nawet 42" Plazma będzie rewelacja
/ Panasonic 42 PV 80/
Ale LCD 37 do Twoich potrzeb i za 3000 zł - ja takiego nie znam.
Takie rzeczy tylko w Erze :D
Dlatego dostałeś w ofercie modele które spełnią Twoje oczekiwania - to są właśnie extra modele ale 32".
W Erze? No jeszcze u Samsunga!
Kom4rek wsakazał model 37A656, który jest miażdząco lepszy od propozycji Kiki. Tym bardziej, że Samsung to nie byle Toshiba czy JVS, to marka nr 1.
Jeżeli masz wątpliwości to po prostu idź do sklepu i pooglądaj, różnica klas.
 

marzec

New member
To prawda, potwierdzam telewizor Samsung LE40A656 można kupić w okolicach trzech (3200-3600) natomiast ten sam TV 37 cali poniżej trzech tysięcy. Telewizor ma 100 Hz i jes udany modelem. Polecam. A i jeszcze jedno, ten kto sprzedaje telewizory zawsze będzie chwalił modele które sam sprzedaje. W ostatnim magazynie AUDIO Video (można kupić w Empiku) telewizory JVS LT42 DS90 i Toshiby40XF350 wypadły najsłabiej.(samsug 40A656 wypadł najlepiej i w tym przedziale cenowym jako jedyny miał 100 Hz )

A Era niema z tym nic wspólnego..... Pozdrawiam.
 

ramadeus

New member
janusz napisał:
W Erze? No jeszcze u Samsunga!
Kom4rek wsakazał model 37A656, który jest miażdząco lepszy od propozycji Kiki. Tym bardziej, że Samsung to nie byle Toshiba czy JVS, to marka nr 1.
Jeżeli masz wątpliwości to po prostu idź do sklepu i pooglądaj, różnica klas.

Włącz sobie jakiekolwiek Sony Bravia,to zobaczysz co jest prawdziwą marką nr 1.
 

janusz

New member
Bez reklam
Musze się zgodzić, że Sony to bardzo mocna konkurencja, przez wiele lat marka nr 1, ale w ostatnich latach oddał a to miejsce Samsungowi, co nie znaczy, że Sony znowu nie będzie liderem.
 

asoz

New member
Samsungowi ?! W Samsungu postawili na ilość, a szkoda że nie na jakość...
Faktyzcnie ostatnio Sony trochę przysnęło, a konkurencja nie śpi.
 

janusz

New member
Bez reklam
Nikt słabych jakościowo nie kupuje, a samsunga można obejrzeć w każdym sklepie i gołym okiem widać, że większość konkurencji deklasuje jakością.
 

bemx2k

New member
Janusz

Pewniakiem masz Samsunga albo robisz u nich za Dyplomate ;)

Owszem Samsung sie stara jak moze zeby zaistniec w top klasie LCD
i napewno ma kilka bardzu udanych modeli
ale uogolnianie ze Samsung is 1st to lipa .

Spokojnie mozna znalezc bardzo dobre i udane modele JVC , Sharpa i Toshiby a wszystko to na naszym forum HDTV
 

janusz

New member
Bez reklam
Tylko z ostatnim zdaniem mogę się zgodzić.
To jaka marka jest najlepsz to w subiektywnej ocenie dla każdego inna marka z kilkunastu największych. Obiektywnie można porównać tylko która marka znalazła najwięcej nabywców i która marka w/g świata biznesu jest najwięcej warta (takie badania są prowadzone w USA, oczywiście mogą nie być w pełni obiektywne). W obu przypadkach nr 1 jest Samsung, nawet jeżeli w subiektywnej opinii na forum jest inaczej.
 

asoz

New member
Zgadza się. Samsung to masówka. Ich produkty są tanie, ale nie odwdzięczają się taką jakością jak Pioneer'y czy Bravie.
 

janusz

New member
Bez reklam
Pioneer'y i Bravie to też masówka. Udeżają jedynie w nieco wyższe pułapu cenowe (produkty Samsunga to średni pułap cenowy, marek tańszych jest od groma), idąc dalej Loewe robi jeszcze lepsze, ale droższe. Idąc tym tropem to marki niszowe, produkujące odbiorniki luksusowe należy uznać za liderów. W takim rozumowaniu jest też sens.

Nie cytujemy poprzednika
 
Ostatnia edycja:
Do góry