Czy jest sens płacic za telewizje n jak jest DVB-t ?

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Witam

Kończy mi się niedługo umowa z N-ką i zastanawiam się coraz bardziej nad jej przedłużeniem.
Można powiedzieć że jest tam 6 pakietów podstawowych o różnej tematyce (w każdej kablówce czy satelicie te kanały są prawie identyczne).

1.Informacja i rozrywka
- czyli wszystkie informacje i lipne teleturnieje (na dvb-t jest tvp1,tvp2,Tvn,Polsat.....czyli spokojnie będę wiedział co się dzieje w świecie)

2.Hity filmowe i seriale
- które tak naprawdę są takie słabe że śmiać się chcę.Można dokupić sobie odpłatny pakiet HBO i CANAL + ale tylko w jakości 720p lub 1080i (na Blu-ray oglądam filmy z rocznym wyprzedzeniem i to w 1080p)

3.Bajki
- nie oglądam tych w telewizji (tylko pełnometrażowe animacje typu Shrek na Blu-ray)

4.Muzyka MTV i Viva i inne
- muzyka w której występują bananowe dzieci (sucham hip hopu i hardcor hip hopu a w telewizji takich wykonawców jak PIH,PEJA,CHADA,HEMP GRU itd nikt nie puszcza gdyż jest tam sporo przekleństw).

5.Sport -bardzo lubię sport ale to co serwuje n-ka to jakaś lipa,na Eurosport i Eurosport 2 cały czas tylko golf,tenis,brydż,bilard itd (na dvb-t mam Polsat a tam Formuła 1 i czasami walki bokserskie.Trochę mało ale od czego jest You-tube)

I teraz nadszedł czas na ostatni pakiet bez którego bym trochę ubolewał.Mianowicie:

6.Kultura i nauka a tak naprawdę 3 kanały - Discovery,National Geographic i Animal Planet.

Czy ktoś wie coś na temat czy mają wejść do DVB-T podobne kanały?
Jak tak to te wszystkie kablówki i satelity to dla mnie po prostu lipa.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Sprawa nie jest taka oczywista, ale...
Ad.5
Trochę to spłyciłeś, np. kanał Eurosport jest dość różnorodny a nie tylko te dyscypliny o których napisałeś.
Ad.6
O tych kanałach w DVB-T możesz zapomnieć ( no chyba, że będą w płatnym Muxie)

Podsumowując sam sobie odpowiedziałeś. W Twoim przypadku nie ma sensu przedłużać umowy i przejść na DVB-T.

Pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli lubisz oglądać telewizję i stać Ciebie na rachunki to warto sobie przedłużyć umowę ,ja akurat korzystam z oferty pre-paodowej i też sobie chwalę .Dla osób które mało oglądają telewizję oferta naziemnej telewizji cyfrowej jest w zupełności wystarczająca

Nie ma szans aby coś wartościowego trafiło do DVB-T, szumowina z prywatnych platform satelitarnych już o to zadbała ,własnie uchwalono ustawę która zwiększa o 150% opłatę za wydanie koncesji na miejsce na muxie - taki zabieg skutecznie ostudził potencjalnych nowych nadawców chcących oferować swoje programy .Polski rząd (najgorszy od 1945r) wspierając prywatne lobby,a osłabiając naziemną telewizję , właśnie to uchwalił ,więc dla osób chcących obejrzeć coś lepszego pozostaje jedynie oferta satelitarna
 

damian6832

New member
Mialem cyfrę+ przez 19 miesiecy, w dodatku wzieta w promocji, 9 miesiecy abonament 10 zl, nastepne 10 miesiecy abonament 20 zl. W tym czasie u mnie mozliwy stal sie odbior DVB-T wiec rozwiazalem umowe z satelitarna. Nie mam czasu na tv, a poza tym czy 5 czy 50 kanalow to i tak nie ma co ogladac, taka prawda, dlatego DVB-T w zupelnosci mi wystarcza. ;)
 

zibciu

Member
...a co zrobić jeżeli ktoś chce mieć tylko "Mini Mini +" dla dziecka?
Nam z żoną do szczęścia potrzeba tylko podstawowych kanałów, ale dla naszej dwuletniej córeczki chcielibyśmy mieć ten kanał bonusowo. Ma ktoś najtańszą propozycję?
 

marx2

New member
Tu cię mają - nie ma takiej oferty bo jak by była to by prawie nikt satki nie brał. Dla starszego dziecka masz puls w którym jest dużo bajek.
Możesz sobie zorganizować nagrywarkę i nagrywać bloki bajek nadawane wtedy gdy dziecko nie może oglądać. Np na puls 2 jest taki blok bajek, sporo pojedynczych jest w tvp 1, trochę na polsacie. Innymi słowo zamiast płacić abonament poświęcasz swój czas aby zorganizować własny kanał z bajkami.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Kończy mi się niedługo umowa z N-ką i zastanawiam się coraz bardziej nad jej przedłużeniem.

Rozwiąż umowę, poczekaj do kwietnia/maja (wtedy będzie wspólna oferta połączonej N-ki i Cyfry+) i zdecydujesz czy brać coś za kasę. Na razie odbieraj DVB-T.

Tylko dzięki DVB-T platformy satelitarne i kablówki mają coraz bogatszą ofertę.
---------------------------------------------------------------
Konkurs na nowe 4 kanały w DVB-T :

SATKurier.pl / TV naziemna / Rusza konkurs na 4 miejsca w MUX 1

" Kanały, które zostaną wyłonione w drodze konkursu mają pojawić się w MUX-1 nie później niż od 28 kwietnia 2014.

Cztery opublikowane ogłoszenia zawierają wytyczne dotyczące tematyki kanałów :

1. kanał o tematyce społeczno-religijnej
2. kanał o tematyce edukacyjno-poznawczej
3. kanał o tematyce filmowej
4. kanał przeznaczony dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców i wychowawców "
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przypomnę że podczas pierwszego konkursu było 17 chętnych ,można było lepiej wybrać ,ot choćby TVN Meteo no ale wybrano inaczej .Z tej niebieskiej listy z bardzo dużym prawdopodobieństwem wybór padnie na :
1. TV Trwam (lub inna stacja przygotowana na prędce )
2.TVP Dokument
3.TVP Seriale
4.Boing
 
Do góry