Co sądzicie o takiej konfiguracji 7.1

mayo67

New member
W perspektywie około 3 miesięcy (po przeprowadzce) planuję zestawić następujący zestaw 7.1

AVR 255/260 lub 355/360
Front KEF IQ50
Centralny KEF IQ60C
Sub KEF PSW2500
Surround'y (4 szt) HKS4

Pomieszczenie ma 50 m2 z czego kino zajmie ca połowę.

95% kino, 5% muzyka - smooth jazz, lounge, electro (generalnie spokojne klimaty).

IQ 50 podoba mi się wizualnie i kolorystycznie pasuje. Jest też chyba maksymalnie dużą kolumną jaką mogę zaakceptować - nie lubię wielkich klamotów. Nie słuchałem ich jeszcze, ale wg innych postów ponoć nieźle grają z 255/355.

HKS wymusza układ i design salonu - mogę zamienić na coś innego ale w porównywalnych wymiarach.

Budżet ca 10K ale bardzo elastyczny.

Co wy na to?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
kef iq50 - dobre kolumny jednak odsluchaj je koniecznie i porownaj z innymi! przy twoich potrzebach (95% kino) moga byc nawet zbyt szczegolowe (co moze powodowac ,ze beda meczace) , druga sprawa ,ze na 50 m2 moga byc troche slabe...
co do glosnikow surround- osobiscie jestem przeciwnikiem mieszania kolumn z roznych firm , co prawda to "tylko surround" , ale przy formatach HD moze to byc odczuwalne
 

mayo67

New member
Rzeczywiście być może iq50 mogą być za słabe - kolejna zatem koncepcja to następujący zestaw:

HK AVR 355 lub 360
Front KEF IQ70
Centralny KEF IQ60C
Sub KEF PSW2500
Surround'y - tu mam największy dylemat - muszą być małe, będą wisieć na ścianie (tył) i na suficie (środek) - zaznaczone są na rzucie salonu(4 szt)

Rozważam następujące:

- wspomniane już HKS4 (ca 900 zł)
- bose 161 (dodatkową zaletą jest biały kolor - lepiej się wtopią w ścianę) (ca 1900 zł)
- infinity TSS-SAT500 (ca 700 zł)

lub w ostateczności KEF HTS5001.2 (ca 6000 zł) - są zbyt duże no i diablo drogie. Na tylnej ścianie jeszcze bym je jakoś przeżył, ale na suficie będą mnie pewnie drażnić.

Może macie jakieś inne koncepcje na surroundy i w ogóle na cały zestaw.

Budżet mogę podnieść powiedzmy do 15K.
 

Attachments

  • salon.jpg
    salon.jpg
    99,8 KB · Wyś: 79

mayo67

New member
Powiedzmy, że 15K na ampli + kolumny 7.1. Dzisiaj empirycznie sprawdzałem jak duże kolumny zdzierżę jako surroundy i wychodzi na to, że KEF'y 5001 odpadają - musi to być coś zdecydowanie mniejszego.
 

mayo67

New member
Może i dobrze grają ale design zdecydowanie odpada, a surround'y za duże.
Na przód to raczej zdecydowanie KEF - na razie opieram sie tylko na opiniach, a w przyszłym tygodniu postaram się ich posłuchać. Surroundy jak juz pisałem muszą być małe - coś w stylu wstępnie wybranych przeze mnie powyższych propozycji.
 
Do góry