Ampli i kolumny - pomoc w wyborze

boncio1

New member
Witam,
Mam prośbę do forumowiczów o pomoc w wytypowaniu sprzetu do odsłuchu i w konsekwencji do zakupu. Sprzęt dla kumpla.

Proporcje:muzyka 60%, film 40%, ewentualnie drobna zmiana w stronę kina.
Muzyka: różna, także ma to być sprzęt uniwersalny. Choć na pewno nie musi być dobry do technopodobnych łupanek ;-)
Myślę że w zakresie odbioru muzyki: wyrażnie słyszalne wszystkie instrumenty, selektywność brzmienia, czyste wysokie i klarowne basy, duże możliwości korekcji - z tą korekcją się nie zgadzam, ale znajomy chce :).

Jest to mieszkanie w bloku, także nie musi być moc taka która by sąsiadom strącała doniczki z parapetów ;) więc zestaw 5.0 jak najbardziej. Poza tym subka zawsze można dokupić później.
Mała uwaga że dużo muzyki ma z mp3 i chce mieć przyzwoity odbiór.

Wielkość pomieszczenia to ok 18m2.

Kwestie stylistyczne: głośniki w obudowie "drewnopodobnej" i najlepiej w kolorze mocno ciemnobrązowym (Wenge) pod meble. Kumpel też nie chce wielkich głośników, żeby nie zabierały miejsca w pokoju, ale nie wiem czy monitory będą wystarczające. Co pośredniego?

Kwota do wydania ok 7000PLN, ale w tym jeszcze musi się zmieścić TV LCD/LED 40". Przy okazji jaki polecacie TV, bo nie chcę zakładać kolejnego watku? Na mój gust, to TV do 3000, a reszta na ampli i kolumny.

Z góry dzięki i pozdro.
 

boncio1

New member
Quadrale są szerokie więc odpadają. Klipsche są dość wąskie, ale głębokie, no i metr wysokości. Za to BR z przodu, więc można dostawić do ściany. Wiem, że to typowa wielkość, ale nie ma nic mniejszego. Widzicie tutaj problemem jest też ilość miejsca na głośniki.
Co do ampli, to 255 też polecam, bo osobiście mam :)
Ciekawe, że poleciłeś poprzedni model HK :hmm: Nie znam różnicy cenowej, ale z tego co pamiętam, to 260 od 255 niewiele się różni.
 

pkomp

New member
no niestety pewne rzeczy są nie do przeskoczenia...potrzebowałem małych kolumn to wybierałem pomiedzy jbl sc178 hkts11 i cantonem.....

gdyby nie miejsce to stałoby cos znacznie większego na własnych podstawkach
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
amplituner ktorykolwiek wybierzesz w okreslonym przedziale cenowym bedzie prezentowal mniej-wiecej ta sama klase, nalezaloby jednak podkreslic ,ze znajomy ma racje z ta mozliwoscia korekcji, im bardziej rozbudowana (dajaca wiecej mozliwosci) tym lepiej .
kolumny- pomysl o przyzwoitych monitorach podpartych dobrym subem.
po raz chyba setny- w ukladzie wielokanalowym sub jest niezbedny !
 

boncio1

New member
Załączam schemat pokoju i tym samym odświeżam temat, wymiary ok. 4x3,5m. Zdjęcia nie posiadam, ale myślę, że to pomoże.
 

Attachments

  • m_p.jpg
    m_p.jpg
    8,6 KB · Wyś: 114

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Moja propozycja to:

- Tanszy ale nowszy ampli Onkyo 608 lub starszy ale gorzej wyposazony HK255 (czyli ok. 1800-1900)
- Kolumny Monitor Audio BR5 (BX5 mogą być za drogie) z zestawem 5.0. Obie sa małe i wąskie, duzo mniejsze i węższe od tradycyjnej reszty a do tego nie gorzej a w wielu przypadkach lepiej grające, moze ciemny orzech spasuje (2800-3000). Ze schematu wynika, ze 18 m to cale pomieszczenie, ale obszar odsluchowy zajmuje jedynie polowe pokoju, więc "piatki" spokojnie wystraczą
- i jeszcze zostaje ok 2000-2500 na tv niezly 32" lup gorszy 40"

Nie patrz na ceny internetowe. Są zawyzone. Poczytaj forum, to dowiesz się gdzie atrakcyjnie warto robic zakupy.

Pozdrawiam
 
Do góry