60'' help

1FRESH1

New member
Witam, w zeszlym tygodniu wrzucilem temat na temat :D poszukiwan 55'' tv do grania. Wiec, bylem dzis w Media i okazalo sie ze potrzebuje 60'' !! To po pierwsze. Po drugie, do 10 stycznia jest promocja na wszystkie sprzety, czyli to co lubie najbardziej raty 0% !!
KiKi doradzil mi Panasonica TX-L55WT50E. Okazalo sie ze mieli ten model i dosc dluugo nie bylo zainteresowania i pan przekonywal mnie ze sa duzo lepsze tv w tej cenie. Chcieli mi wcisnac Sony kdl55hx 850. Nie przemawia do mnie ten Tv. Jakis maly ekran no i d...y nie urywa. Za to widzialem ten model Samsunga ue60es 6100 w sasiedztwie z LG i sharpem. Wyswietlany byl ten sam obraz ''testowy''. Obraz byyl bardzo fajny. Podpowiedzcie cos prosze. Jak najmniejszy input lag oczywiscie, potrzebny do grania w fps'y. Nie mniej niz 60''. Dzieki
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Sharp 60LE830 - jeden z najlepszych tv w 60".
Ale trochę mało wymagań rzuciłeś, stąd trudno coś dokładnie.
 

1FRESH1

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 17m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5m do 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? glownie wprost, goscie bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec, jezeli bedzie ciekawa oferta to sie postawi
6.Jak słońce świeci w pokoju ? pokoj z oknami na zachod, dopiero po poludniu promienie wpadaja do pokoju. Nie na dlugo gdyz slonce zachodzi dosc szybko za inny budynek.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 32'' lcd nie pamietam modelu. Sprzed 4 lat
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dlna, wifi, 3D im wiecej tym lepiej
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? wszystko przez hdmi. Zwykla kablowka UPC
10.Jakie urządzenia ? PC, 3 konsole, amplituner
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5+
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? a jaka roznica?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? dokumentalne, motoryzacyjne, ogolne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 90%
16.Preferencje co do marki ? LG ze wzgledu na moj typ design'u
17.Preferencje co do wielkości ? min60 max 60
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? cena ;D
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? mix
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 8.000 im taniej tym lepiej
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, zalezy co lepsze do grania
 

1FRESH1

New member
Tak myslalem ze Sharp albo Sharp wchodzi w gre :D. A jak sie spisuje 3D w tym Tv? Czytalem juz ten test i nie dostal wystrzalowych notowan :( Moze podpowiedzcie jeszcze jak serwis Sharpa w Polsce sie miewa. Dodajcie tez moze jakis model Szajsunga albo Lg wart sprawdzenia. Czy moze Sharp z ta przekatna jest bezkonkurencyjny? Ciezki orzech, tym bardziej ze mam jeszcze 2 dni...
 

1FRESH1

New member
Przegladam zagraniczne fora i roznorodne testy TV do gier i wszedzie prowadzi Samsung. Albo cos w tym jest albo marketing??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybór należy do Ciebie. Ja też Sharpa i jestem super zadowolony. A wybierałem długo.
 

1FRESH1

New member
Hmm, ktos moze widzial w akcji z grami tego sharpa ktorego poleca KiKi? A co powiecie o tym ze Tv niedlugo zjada z cenami po CES 2013. Moze warto poczekac z miesiac na lepsze ceny?
 

octopus1975

New member
Czy teraz bedzie zjazd cen to nie wiem. Wg mnie byly utrzymywane przed Swietami i po Swietach. A po nowym roku obnizki. Czy beda wieksze watpie poniewaz kazdy iles tam zaplacil za tv i nie moze go sprzedac ponizej zakupu tym bardziej, ze Le830 znika ze sklepow jak cieple buleczki! 2 miesiace temu na allegro byl wybor z 10-15 sklepow z 60le830 a teraz jak sa 2-3 to max. W Saturnie, MM i podobnych tez jest ciezko go kupic. Byc moze jeszcze w Wawie w Arkadii i Zlotych Tarasach. Ja szukalem tv z 6 mies, w koncu wybralem moj poczatkowy TV i 830 jest na polce. I ma tez rozsadna cene. Nawet za duzego wyboru nie masz. Wiekszosc tv ma 55" a 60 jest malo. Pozniej kilka 64 czy 65 ale to kolejne 50-100% drozej.
 

1FRESH1

New member
Przyznam racje, 5'' cali w gore i ceny rosna strasznie! Zaowazylem ze raczej nie ma za bardzo w czym wybierac w tym rozmiarze. Tym bardziej ze mam wieksze wymagania niz tylko obraz z kablowki. Wczorja bylem w media to mieli kilka sharpowi dwa byly 60'' tylko nie pamietam modelu ale podejrzewam ze to bedzie ten :D
@Octopus Powiedz jak wrazenia ze sterowania w poziomie menu? Muli, przycina? Jak 3D? Konsoli uzywales albo PC? Jakies mankamenty ktore Ci przeszkadzaja? Ogolnie jak oceniasz?
Pozdro
 

1FRESH1

New member
@MixMich
Wiem dlaczego male zainteresowanie, poniewaz nie nazywa sie Samsung i nie ma ramki jak paznokiec :D Ten Sharp to taki przyczajony tygrys :D
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Seria 2013 zapowiada się naprawdę interesująco. Pierwsze przecieki z Toshiby i Sonego pozwalają patrzeć na ten rok jako w końcu coś przełomowego - bo od dwóch lat oprócz 3d bez okularów nic ciekawego się nie pojawiło, ciągle ulepszanie tego samego do perfekcji jedynie.
 

octopus1975

New member
Na stronie sharpa znalzlem jedynie, ze 840 ma 400Hz a nie 200 jak 830 i kilka innych rozwiazan programowych. I kolor obudowy srebrny. Zadnych wiecej roznic nie widze, nawet jak staly 830 i 840 obok siebie to sorry ale moze jestem slepy ale 2 tys wiecej za suche dane na papierze to przewalka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybór należy do Ciebie , jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację w domu.
Ja mam 830 i jestem mega zadowolony. Napisz na PW dostanie info.
 
Do góry