55OLED818 - dziwne dźwięki z głośników TV po podłączeniu soundbara kablem HDMI

b0guslaw

New member
Cześć.

Szukałem wszędzie opisu podobnego problemu, ale niestety nie udało mi się go znaleźć.
Mam nadzieję, że mimo wszystko właśnie nie tworzę dubla.

Pacjent: 55OLED818
Podpięty HDMI-ARC do Soundbar PHILIPS TAB8907/10

Z okolicy TV wydobywały się dziwne dźwięki. Ciężko je opisać, ale spróbuję: to falowane szumienie z delikatnym buczeniem o wysokiej częstotliwości. Szumienie nie jest jednostajne. Ciągle się zmienia.. Raz jest mocniejsze, a raz słabsze. To tak jakby dźwięk piszczenia jakiejś cewki. Przy głośnym oglądaniu TV to nie przeszkadza, ale wystarczy, że scena w filmie jest bardzo cicha i ten dźwięk szumienia jest słyszalny.

Na początku myślałem, że to wina soundbara. Okazało się, że dźwięki wydobywają się z głośników TV. Gdy tylko wyciągnę kabel HDMI, dźwięk ustaje.

Próbowałem różnych kabli i wpinałem je do HDMI-ARC, a także zwykłego portu HDMI. Za każdym razem jest tak samo.


Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli jeśli telewizor działa na innych podłączeniu lub podłączony przez wifi to wszystko jest ok ?
 

b0guslaw

New member
Tak. Wtedy jest w porządku. Korzystałem w ten sposób z TV do czasu kupienia soundbara. Wtedy nie było tego dodatkowego szumu.
Problem pojawia się w momencie podłączenia przez kabel HDMI. W sekundę pojawiają się ciche szumo-piski o wysokiej częstotliwości.

Czy istnieje szansa, że to kwestia braku uziemienia soundbara?

Wtyczka, która była w zestawie nie posiada dodatkowego bolca.
 
Do góry