Zidoo Z9X Pro

Piotr26x

New member
Witam,
Do tej pory byłem posiadaczem Apple TV 4K i uważam, że to super sprzęt, jednak gdyby nie brak możliwości przesyłania dźwięku PCM do amplitunera (ARCAM AVR11), miałbym jeszcze lepsze wrażenia.
Infuse PRO to świetne oprogramowanie. Jednak po zapoznaniu się z wątkiem dotyczącym KODI, postanowiłem sprawdzić, jak sprawuje się Kodi z Real Debrid, dlatego zakupiłem Zidoo Z9X Pro z myślą o obsłudze Kodi i wszystkich formatów dźwięku przestrzennego. Niestety, coś robię źle i potrzebuję pomocy:

  1. Nie udaje mi się uzyskać dźwięku Dolby Atmos z Zidoo. Amplituner pokazuje TrueHD w każdej aplikacji, próbowałem wszystkich ustawień dźwięku i obrazu. Nawet Apple TV z Infuse pozwala w niektórych plikach przesłać dźwięk Atmos do amplitunera (Netflix czy ATV+ też wysyłają Atmos) a na Zidoo, w tych samych plikach, otrzymuję TrueHD. Przez chwilę myślałem, że problem leży w kablu HDMI. Po zmianie na lepszy pojawił się na chwilę dźwięk Atmos w niektórych plikach, jednak gdy pojawił się plik, w którym nie było Atmosa, a tylko TrueHD, to Atmos znowu zniknął, nawet w plikach, które wcześniej obsługiwał. Ręce opadają.
  2. Zainstalowałem nowe Kodi i niestety jedyną dostępną rozdzielczością w ustawieniach Kodi jest 1920x1080. Nie wiem, jak to zmienić. Brak w Kodi obsługi HDR czy DV.
  3. Udało mi się skonfigurować FEN i RD w ZDMC, niestety ZDMC ma obsługę dwóch odtwarzaczy: Zidoo i wbudowany. Zasoby lokalne otwierają się przez odtwarzacz Zidoo, a pliki działają z HDR czy DV i ogólnie wszystko odtwarza się płynnie, z wyjątkiem Atmosa. Jednak pliki z zasobów RD otwierają się wbudowanym odtwarzaczem ZDMC, który nie obsługuje DV, a płynność odtwarzania pozostawia wiele do życzenia. Myślałem, że szarpanie obrazu wynika z problemów z Real Debrid, jednak użycie wbudowanego odtwarzacza ZDMC do lokalnych zasobów również powoduje zacięcia obrazu.

Czy Zidoo to kiepski wybór do Kodi i obługi dzieku przestrzenego z zasobów lokalnych?

Pozdrawiam,
Piotr
 
Do góry