Philips OLED707 Telewizor OLED 4K Ultra HD: 48'', 55'' i 65'', DTS Play-Fi i Imax Enhanced.

Gebss

New member
Cześć Panowie,

Jestem tu nowy, temat zapewne się powieli, ale zakupiłem Phillipsa OLED55 707/12. Jak większość użytkowników tu posiadających ten model, największym minusem jest brak wybierania głosowego w pilocie.... w supporcie dostałem informację, że można to zrobić jedynie instalując w telefonie apkę Google Home i sparować ją z telewizorem. Nie jest to zbyt wygodne.

Moje pytanie brzmi - czy inne piloty posiadające mikrofon będą kompatybilne z moim modelem? Lub co zrobić, żeby móc korzystać z funkcji głosowej? :) z góry dzięki za odpowiedź.
 

tomekk3108

New member
Czy ktos potwierdzi, ze udalo mu sie sparowac inny niz z zestawu pilot z wbudowanym mikrofonem i dzialaja mu wyszukiwanie glosowe, asystent itp? Mam TV 65OLED707/12. Jesli tak to jaki konkretnie pilot i gdzie kupowany?
 

tomekk3108

New member
Gdyby ktos szukal rozwiazania co do pilota z mikrofonem to mi sie udalo sparowac to z pilotem Philips YKF463-006(link: https://allegro.pl/oferta/oryginaln...gm10bephn0024ht-klawiatura-qwerty-15078282300). Troche trzeba bylo pogrzebac zeby go sparowac z 65OLED707/12 ale sie udalo. Tutaj instrukcja na podstawie komentarza w aukcji allegro i moich prob:

Na aukcji allegro znalazlem taka instrukcje:

"Instrukcja parowania po BT dla modeli oled 706, 707: 1. „Uruchamiacz Aktywności” (google: de.szalkowski.activitylauncher) tego nie ma w sklepie google, trzeba pobrac z apkpure, polecam jakis explorer plików 2. Na liscie szukamy ustawienia .accessories.AddAccessoryActivity. Klikamy na …AddAccessoryActivity. Pojawi sie ekran wyszukiwania bluetooth 3. Nastepnie na pilocie przytrzymujemy ok. 3sek. przycisk PAIR (sources), aż zacznie migac niebieska dioda.Na ekranie na liscie po prawej powinien być nasz nowy pilot. Koniecznie potrzebujemy drugiego pilota lub myszki żeby kliknąć na wykryte urządzenie (nie uzywamy w tym celu nowego pilota,ten musi migać do zakonczenia parowania). 4. Po kliknieci po powinien pojawić sie info, że sparowano pilota a dioda przestaje migać. Od teraz działają komendy głosowe oraz klawiatura qwerty."

W moim przypadku ta aplikacja "Uruchamiacz Aktywnosci" w najnowszej wersji nie odpala sie na TV (OLED707/12), dlatego musialem zainstalowac starsza wersje 1.15.2 z tego linku:
apkpure.com/pl/…ons
Dodatkowo juz przy parowaniu przez kilka pierwszych prob nie udawalo sie, wiec czasem trzeba probowac kilka razy, moze tez podejsc blizej TV z pilotem. W kazdym razie wyszukiwanie glosowe, asystent i klawiatura z tylu pilota po tych zabiegach dziala
 
Do góry