jak podłączyć laptop+kino domowe+tv z dźwiękiem 5.1?

kubayoo

New member
Witam. Posiadam laptopa toshiba L750d, tv Panasonic p42x10y, kino domowe yamaha rx-v365. Do tej pory oglądałem filmy przez ps3 i ps3media server aby mieć dźwięk 5.1 jednak filmy mkv ważace powyżej 6gb w dużej rozdzielczości się tną, planuję zakupić projektor i chciałbym oglądać właśnie filmy w tej większej rozdzielczości dlatego chciałbym podpiąć bezpośrednio laptopa do kina. Gdy podłącze laptopa przez hdmi do kina z kina hdmi do tv dźwięk mam tylko w tv nie powinien iść przez kino? Natomiast gdy podłącze audio optycznym z tv do kina a z laptopa do tv dzwięk jest i w tv i kinie tylko amplituner pokazuje tylko dwa kanały a nie pięć. Czy da się jakoś podłączyć abym miał 5.1 w kinie z laptopa i obraz w tv? W przeciwnym wypadku pozostaje mi tylkok kupić dodatkowo odtwarzacz blu-ray który odtwarza mkv, ale to za dużo tego sprzętu:)
Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
 

raf2007

Member
Witam,
Ja mam Plex Media Server (do pobrania za darmo) na mac book pro i TV LG 46 cali. Oglądam filmy po 4-6 GB zarówno 3D jak i normalne i nie ma żadnych problemów. Co do samego podłączenia to spróbuj podłączyć laptopa do TV kablem HDMI a TV z kinem domowym za pomocą kabla optycznego jeśli po takim połączeniu amplituner pokazuje stereo, to należy zmienić ustawienia dźwięku w TV (cyfrowe wyjście audio) zazwyczaj są dwie opcje PCM i auto. Ustaw na auto i wtedy będzie ok. Minusem takiego rozwiązania jest konieczność ściszenia TV pilotem lub ustawienie głośników TV jako nieaktywnych, tym samym dźwięk przekazywany jest na zestaw kina domowego.
Pozdrawiam
Rafał
 

kubayoo

New member
Podpiąłem tak jak piszesz jednak w ustawieniach audio do każdego kanału mam osobno czyli tv osobno hdmi 1,2,3 osobno i tak w tv mam opcje wybór spdif auto albo pcm poziom wyjscia opt. mpeg itp jednak jak dam hdmi czy to 1, 2, 3 opcje dźwięk jest tylko wejście hdmi1 cyfrowe albo analogowe i tylko tyle da się zmienić mam na cyfrowe ustawione ale to jest hdmi nie ma chyba żeby dźwięk z kanału hdmi szedł optycznym. Jeśli ktoś ma plazmę panasonica może jest zorientowany lub jakiś inny pomysł aby to podpiąc żeby było 5.1 dźwięk. Tak jak piszesz filmy 4-6gb chodzą super ale taki 12gb strasznie tnie
Pozdrawiam
 

Saszku

New member
HDMI z komputera do amplitunera i dalej HDMI do TV to poprawne podłączenie, poszukaj w ustawieniach amplitunera, na pewno można ustawić aby przesyłał sam obraz do TV, a dźwięk grał z głośników.

Takie samo połączenie stosuje się np dla DVD czy BLU-RAY.
 

kubayoo

New member
Męczyłem się kąbinowałem szukałem nie znalazłem takiej opcji przeszukałem internet okazało się że mój amplituner nie przesyła dźwięku przez hdmi tylko optycznym więc moje pytanie czy jeśli podepnę laptopa do tv i kablem optycznym z tv to będzie 5.1 da się to jakoś ustawić bo pokazuje tylko 2 kanały gdy puszcze film 5.1
 
Ostatnia edycja:
Do góry