Czy Plazma umiera?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To stare wiadomości. Pisaliśmy o nich wiele razy.
Na razie plazmy mają się dobrze aczkolwiek wszystko zależy od komercjalizacji OLED TV.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
moim zdaniem za 2-3 lata wszyscy zakoncza produkce plazm,ta technologia ma najlepsze lata dawno za soba,ja napewno tesknic nie bede.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
To zobacz jakie to przykre, że technologia mająca lata świetności za sobą jest lepsza od LCD/LED mające lata świetności obecnie :-o
 

arturos1970

New member
Bez reklam
To zobacz jakie to przykre, że technologia mająca lata świetności za sobą jest lepsza od LCD/LED mające lata świetności obecnie :-o
to jest twoje zdanie i ja to szanuje,moje jest zupelnie inne,ale ty zapewne sie z tym nie pogodzisz bo przeciez masz plazme panasonica i wiesz wszystko najlepiej.
 

digitalus

Banned
Najwazniejsze ze jest wybor i mozna kupic lcd lub pdp .
PDP czyli plazma zdecydowanie wygrywa :)
Kliknij na link nizej
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Active member
Bez reklam
arturos ja zrobiłem bardzo prosty test. Postawiłem obok siebie Plazmę, którą mam i LED Samsunga. Na obu zarzuciłem ten sam mecz piłki nożnej. Na LED od razu zabiły mnie smugi pojawiające się za piłką oraz rozmycie obrazu. A że jestem fanem sportu wybór był prosty.
 

don111

Banned
moim zdaniem za 2-3 lata wszyscy zakoncza produkce plazm,ta technologia ma najlepsze lata dawno za soba,ja napewno tesknic nie bede.
jako coś co jest ulepszane, może mieć najlepsze lata za sobą ?
jeśli będzie coś lepszego w rozsądnych cenach to niech kończą produkcję... na razie te najlepsze LED co najwyżej remisują pod względem jakości obrazu, jeśli chodzi o opłacalność zakupu (cena/jakość) to przegrywają walkowerem, więc za dobrze by nie było gdyby tylko ta technologia została na rynku
 

slimak

New member
Bez reklam
To stare wiadomości.

Informacja o powolnym wycofaniu się z „małych” rozmiarów została powtórzona kilkanaście dni temu podczas prezentacji plazm Panasonica w Europie. Panasonic docelowo zamierza zakończyć produkcję Plazm 42 i 50 cali i skoncentrować się na plazmach 55 cali i większych. :-(
 

arturos1970

New member
Bez reklam
arturos ja zrobiłem bardzo prosty test. Postawiłem obok siebie Plazmę, którą mam i LED Samsunga. Na obu zarzuciłem ten sam mecz piłki nożnej. Na LED od razu zabiły mnie smugi pojawiające się za piłką oraz rozmycie obrazu. A że jestem fanem sportu wybór był prosty.
mowisz to komus kto ma dwie plazmy w domu,niestety obydwie odstawione,jedna z nich to panasonic ktory okropnie migotal dopuki sie nie zepsul,druda to samsung,ten nie migotal,ale bzyczal glosno,pozatym co chwila jakies powidoki,co to za komfort ogladania jak sie czlowiek zastanawia czy cos sie nie wypali,dziekuje za taka przyjemnosc,teraz czekam na oleda w rozsadnej cenie,moze za 2-3 lata realne i to pewnie bedzie killer of plasma.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
mowisz to komus kto ma dwie plazmy w domu,niestety obydwie odstawione,jedna z nich to panasonic ktory okropnie migotal dopuki sie nie zepsul,druda to samsung,ten nie migotal,ale bzyczal glosno,pozatym co chwila jakies powidoki,co to za komfort ogladania jak sie czlowiek zastanawia czy cos sie nie wypali,dziekuje za taka przyjemnosc,teraz czekam na oleda w rozsadnej cenie,moze za 2-3 lata realne i to pewnie bedzie killer of plasma.

jak dobrze rozumiem to ze względu na rozczarowania i brak pożądanego komfortu oglądania najbliższe 2-3 lata oczekiwania bez żadnego TV? :p To nowy jaki by nie był po takiej przerwie powinien ci się podobać :bober:
 

fluid

Banned
Mam G30 i z przykroscia musze stw ze te powidoki WYSTEPUJA ;( U mnie juz od konca stycznia po Australian Open nie znika logo Eurosportu, widoczne jedynie na bialym tle . Nie zniechecam sie tym jednak do plazm bo emanuja niesamowitym obrazem a z czasem i ten mankament powidokow zost.pewnie definytywnie wyeliminowany ;d tym samym absurdalne max. jest dla mnie twierdzenie ze plazma umiera ...umiera bo co ? bo Oledy wchodza ?! Fajnie ze wchodza bo to napedza konkurencje!mobilizuje producentow pdp do ciaglego dopracowywania 'ulepszania swych paneli.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
jak dobrze rozumiem to ze względu na rozczarowania i brak pożądanego komfortu oglądania najbliższe 2-3 lata oczekiwania bez żadnego TV? :p To nowy jaki by nie był po takiej przerwie powinien ci się podobać :bober:
niestety zle zrozumiales,mam aktualnie takie 55calowe cudenko z ktorego jestem zadowolony i nie jest to plazma:p
 
D

Deleted member 121090

Guest
arturos ja zrobiłem bardzo prosty test. Postawiłem obok siebie Plazmę, którą mam i LED Samsunga. Na obu zarzuciłem ten sam mecz piłki nożnej. Na LED od razu zabiły mnie smugi pojawiające się za piłką oraz rozmycie obrazu. A że jestem fanem sportu wybór był prosty.
Bardzo merytoryczny wpis, bardzo.
Jeśli podajesz konkretne przykłady to podaj jakie modele, przekatne porównywałeś.
Konkretnie proszę a nie lanie wody.
Ja mam 55VT30 Panasonica i jak na razie w cenie 8700zł bo tyle dałem za nowy nie widzę konkurencji.
 

don111

Banned
witam,od pol roku jestem szczesliwym posiadaczem le55c650, z zalozenia mial to byc tylko przejsciowy tv do czasu az dopracuja 3d,przyznam,ze niespodziewalem sie tak naturalnych kolorow i tak plynnego obrazu,filmy mkv i mp4 z usb bajka,c+sd tez ok,moim zdaniem to dobry tv,zwlaszcza za cene za jaka teraz mozna go kupic.
faktycznie cudeńko, plazma nie ma z nim szans... :D
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Może też się wypowiem w tym oryginalnie zatytułowanym wątku. W lutym ubiegłego roku kupiłem LED krawędziowy, 40LE820E Sharpa. Jak na krawędziowy ze średniej półki kosztował sporo, zapłaciłem 3,3k. Miał być cud, miód i orzeszki, 5 pixsel w kolorach, nowoczesny a okazało się sporo w nim wad m.in. nie równomierne podświetlanie matrycy, szkło bez filtra odbijające wszystko jak lustro, jasny pasek (tasiemka) na ekranie co miał się w normach Sharp mieścić, był 2 x serwis, nie udane naprawy zmiany rozmieszczenia dyfuzorów świetlnych i inne też poza tym nie kompaktybilność z kanałemi cyfrowym mojej kablówki i do tego firma SHARP Polska mająca serdecznie klienta i jego problemy w nosie - którą serdecznie pozdrawiam przy okazji życząc oczywiście Wszystkiego Najgorszego. Brak chęci do wymiany na inny lub taki sam model, mało tego nawet nie chciał serwis mi pisma napisać że zgodnie z prawdą naprawić nie potrafią bo sprzdawca TV chciał mi z takim pismem wymienić... Historia dla zainteresowanych w historii moich postów.
Pozostała mi samodzielna wymiana TV lub proces, wybrałem to pierwsze znając sprawność naszego sądownictwa. Kupiłem G30 (nie buczy) i mimo że nie jest to VT uważam, że sposób wyświetlania obrazu mnie osobiście bardziej odpowiada o równomiernym podświetleniu nie wspomnę... ahh i w listopadzie ubiegłego roku G30 wtedy z dostawą i pięcio letnią gwarancją kosztował mnie 2,8k.
Do momentu jak będą klienci na Plazmy to i będą je produkować, takie czy inne i nikt nie odda kawału rynku konkurencji za darmo co by tu kto nie wypisywał i jak się sadził, zdecyduje o tym rachunek ekonomiczny a że LCD i LED krawędziowe mają sporo wad (zalet też) to wszyscy o tym wiemy... i dokonujemy takich czy innych wyborów ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry