żywotność lcd

sss333

New member
mam pytanko, jaka jest żywotność lcd, i czy jest możliwość sprawdzenia czasu pracy lcd, interesuje mnie lcd samsunga
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
to stary artykuł i stare dane
I plazmy i LCD to 60.000 grania.
Nawet nowe matryce LCD mają wytrzymać 100.000 / informcje firm niezależnych o producentów/
Po tym czasie ekrany nie lądują w koszu.
Pioneer w nowych matrycach plazm - mówi o czasie 80.000
pozdrawiam
 

marro

New member
LCD TV + PC = kolejne starcie

Cze Kiki
Oczywiscie masz racje ale artykul pomimo tego ze stary to ciekawy i czesto a moze przede wszyskim pokazuje ludzia roznice w technologiach LCD - PLASMA . A czesto o to pytaja :?

pzdr. Marek
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...do tego LCD, LCD nierówne (w technologii) i tańsze modele nadal kłopoty np. z "subpixelami" mają .

Ps - tez jestem ciekaw , czy lansowana przez producenta żywotnosc dotyczy całości, czy np tylko :lampy, czy matrycy?
 

helper

New member
W opinii producentów matryc LCD, sama matryca, jeśli tylko nie zostanie uszkodzona mechanicznie, teoretycznie nie powinna się zużywać. Podawany w specyfikacjach czas pracy telewizora LCD (60 000h) dotyczy żywotności lamp podświetlających matrycę. Czas ten oznacza, iż po tym czasie parametry obrazu mogą ulec znacznemu pogorszeniu (producenci określają to chyba nawet w procentach). Po tym okresie zalecana jest wymiana lamp podświetlających i telewizor powinien funkcjonować "jak nowy". Jednak nawet przy intensywnej eksploatacji użytkownik nieprędko wyda pieniądze na nowe lampy. Szybciej już na telewizor w "nowszej technologii".
 
Do góry