Zużycie prądu - pomiar.

ja61szcz

New member
Właśnie zmierzyłem pobór prądu w moim Philipsie 42PFP5332, więc zainteresowanym podam, że pobór waha się w przedziale od ok. 180W do 230W w zależności od nadawanego programu i ustawień własnych telewizora. Średnie zużycie w czasie próby wyniosło 193W. Producent podaje rzeczywiście maksymalną moc, mianowicie 261W. Pozdrawiam plazmowiczów.
 

tomania

New member
Witam !
Dobra wiadomość i potwierdza wcześniejsze opinie o poborze prądu przez plazmy. Jest on zmienny w przeciwieństwie do LCD gdzie podobno jest stały.
Czy zychciałbyś krótko opisać metodę pomiaru i zastosowany miernik ?
Dziękuje i pozdrawiam.
Tomasz
 

ja61szcz

New member
Tv podłączony został do osobnego licznika prądu, a pomiar odczytywałem dokładnie co godzinę. Najwyższy pobór notując przy szybko zmieniających się sekwencjach klatek,( np. film akcji i teledyski) natomiast najniższy w trakcie meczu piłki nożnej.
 

maniekk

New member
Jeżeli ten mecz, o którym piszesz to Polska:USA (0:3 :( ) , to małe zużycie prądu mogło być spowodowane małą ilością ruchu na ekranie :D :D :D :D
 

kenda2

New member
Wcześniej podawałeś wartości poboru mocy a teraz zużycie energii na liczniku energii. To w końcu co mierzyłeś i jakim przyrządem?


ja61szcz napisał:
Tv podłączony został do osobnego licznika prądu, a pomiar odczytywałem dokładnie co godzinę. Najwyższy pobór notując przy szybko zmieniających się sekwencjach klatek,( np. film akcji i teledyski) natomiast najniższy w trakcie meczu piłki nożnej.
 
Do góry