Zmiana z CRT 32PM11 na 42PV80

SR-71

New member
Zamierzam wymienić 3 letni CRT Panasonica 32PM11 na plazmę 42PV80,Będę na niej oglądał kablówkę analogową i cyfrową Vectra oraz DVD w średnio ciemnym pomieszczeniu z odległości 2.5m.

W związku z tym mam 2 pytania:

1.Czy obraz z tej plazmy będzie wyraźnie lepszy niż z CRT?
2.Czy jest jakaś inna lepsza plazma w cenie do 2500zł?
 

timonek

Member
Bez reklam
Zgadzam sie z poprzednia wypowiedzia co do kablowki to na wiekszym ekranie bedzie gorzej wygladala ale jezeli chodzi o dvd to juz bedzie lepiej a z jakoscia plazmy w tej cenie to jak wiekszasc sa to plazmy z najnizszego przedzialu cenowego wiec nei ma co tu wiele wymagac , co do tv crt wiadomo jest ze obraz z takiego tv jest najlepszy, nie wiem czy posiadasz lepszej jakosci tv crt ale jest dosc nowy wiec obraz powinienes miec dobry i moglbys nawet nei byc zadwolony z obrazu na plazmie , jezeli chcesz wymeinic ze wzgledu na wielksoc obrazu to wyjscia nie masz bo tv crt nie ma wiekszych wiec pozostaje ci tylko plazma .
 

Pawel70

New member
Ja przesiadłem się z crt Panasa co prawda 29' ale z podobnego okresu produkcji.
W porównaniu z plazmą stary tv jednak mial duzo lepszą czerń niż plazma (37PV80) co najbardziej jest widoczne w ciemnym pokoju przy ciemnych scenach.
Po za tym plazma daje trochę innego rodzaju obraz.Wg mnie bardziej przypomina obraz kinowy a nie telewizyjny jak stary crt.
Ja jestem generalnie zadowolony.Bałem sie że moze byc dużo gorzej.
 

SR-71

New member
Dzięki za odpowiedzi.
TV chcę wymienić tylko z uwagi na wielkość,bo CRT ma dobry obraz.
Liczyłem jednak,że z cyfrowej Vectry obraz będzie na nim lepszy niż na CRT,szczególnie przez HDMI.
Ostatnio kupiłem do sypialni LCD Sharpa 26D44 i pomimo tego,że spodziewałem się tragedii,szczególnie z analogowej Vectry miło mnie obraz zaskoczyl.Wiadomo nie jest to CRT,szczególnie kolory,ale i tak dużo lepiej,niż na Lcd z przed 3 lat.Zakladam,że 42PV80 musi być lepsza od tego Lcd Sharpa.
Niech mnie ktoś poprawi,kto widział oba w akcji, jeśli się mylę.Pytam o to,bo nie ma nigdzie w okolicy 42PV80 i muszę go kupić w ciemno.
 

timonek

Member
Bez reklam
Powiem tak nei widzialem tego modelu ale moge ci tylko powiedziec ze bierz plazme a nie lcd bo na plazmie bedziesz mial obraz bardzeij zblizony do tv crt pod wzgledem kolorow no i czerni zwlaszcza podczas ogladania w ciemnosci.
 

varnar

New member
Witam serdecznie - jestem tutaj nowym użytkownikiem.
Śledziłem bacznie tematy z forum przed zakupem nowego TV.
Właśnie przesiadłem się z Panasonica 29" 100Hz Quintrix z przed 3 lat na Panasonica TH-42PV80.
Tv przy starym wygląda olbrzymie. Jak na razie działa w trybie Eco. Kolory, płynność itp. super. Najczęściej oglądany sygnał to N-ka. Poza tym czasami wpinam ulubione antyczne konsole (Nintendo - pegazus, game cube, PS1 oraz 2)
Fakt Plazma daje taki kinowy klimat, przynajmniej ja mam takie odczucie w tym trybie ECO..


pozdrawiam
 
Do góry