Zmiana Tv na 65 z HDR 5-6 tyś

dziureq

New member
Witam serdecznie

Szukam TV do salonu. Ogrom przeczytanych informacji doprowadził do wniosku, że wszystkie tv sa do D. Jak tylko znalazłem coś ciekawego zaraz okazało się, że coś z nim nie tak.
Na początku miał to być telewizor tani szybko zrezygnowałem z tego pomysłu. Potem padło na 65sm8600 (ciekawy pilot) po lekturze forum zdecydowałem się na 65XF9005. Wczoraj zobaczyłem promocje neo LG65b8 za 6300 zł trochę poczytałem i myślę niech będzie ten OLED no i okazało się że to TV z ekspozycji (dzwoniłem do dwóch sklepów). OLED z ekspozycji to raczej niezbyt dobry pomysł. Chyba że brać w razie czego reklamować? Szczerze to napaliłem się na ten słynny HDR


Aktualnie posiadam 55PFS7109 średnio jestem z niego zadowolony. Na początku kilku krotnie się zawiesił ale to już minęło tzn rzadko się zdarza. Czasem nie reaguje na pilot, często wiesza się przy przewijaniu filmów z YT. Po podłączeniu dysku strasznie długo myśli.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? jedna lub dwie i pół ;)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu – raczej na wprost chyba że mam gości
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Duże okno ale prawie caly czas rolety w dole bo drażni mnie widok słońca w TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 55pfs7109
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz, dobry HDR
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: TV kablowa vectra (wcześniej było nc i chyba obraz był lepszy)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Dekoder, Xbox oneX, Dysk przenośny
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Około 5 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Przyrodnicze, film, gra
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak często YT i Netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Tak konsola xbox one x
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? To raczej kwestia pory roku. Zimą raczej wieczorami :grin:
17. Preferencje co do wielkości? 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Powolna praca
19. Preferencje co do marki ? Raczej nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5 – 6 tyś
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? Nie
23. Czy ma mieć smart TV? Tak
 

Piotrex44

Member
napaliłeś się na HDR a LG65b8 ma dość kiepski HDR. Jeśli zależy Ci na jednym z najlepszych HDR i bez problemów z wypalaniem OLED zobacz sobie
Sony XG9505 genialny TV na matrycy VA.
 

dziureq

New member
Ten soniacz to już 7 tys czyli poza budżetem. Może faktycznie zapoluje na 65xf9005 bo można go wychaczyć za 5,5 a to już parę złoty w kieszeni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To mieści Ci się SOny 65Xf9005 . Cena 5500 zł
Jak będziesz niebieski to masz jeszcze pakiet gratisów o wartości 500 zł.

Mieści Ci się Qled TCL 65X815 - ten jest z Androidem 9,0. Dolby Atmos, HDR Dolby Vision i jest z soundbarem.
Ten jest w programie pilotażowym gdzie sam ustalasz ceny.

Mieści Ci się LG 65SM9010 z podświetleniem strefowym , z kropkami kwantowymi. za 5250 zł
 
Do góry