Zły soft..pomocy !

gelevra

New member
Witam.
Pisze w pewnej sprawie . Od 2 dni jestem posiadaczem kina domowego LG 503 TH. Niestety przez pomyłke włożyłem plyte z firmware do poprzedniego DVD firmy Grundig . Nie mogłem zatrzymać aktualizacji. Gdy włączam kino pojawia sie napis DVD/CD i po chwili pisze Good Bye i się wyłacza . Płyty nie idzie wyciagnąć , gdyż DVD zaraz po włączeniu się wyłacza. Co zrobić w takiej sytuacji? W internecie nie mogę znaleźć żadnej aktualizacji do tego kina. Proszę o pomoc , Pozdrawiam ,
Kamil
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Sprubuj w jakis sposob wyjąć plytkę a potem oddaj na gwarancje nie przyznawaj się ze włożyłes jakąś płytke z softem ,samo sie zepsuło i już .Módl się żeby się nie kapneli raczej nie powinni sie kapnąć.
.wesołych swiąt.
Edit: tylko nie zepsuj mechanizmu przy wyjmowaniu płytki bo wtedy to napewno na gwarancje nie wezmą .
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
W ogóle to trochę się dziwie, że kino LG zaakceptowało do procedury uaktualnienia obce oprogramowanie (Grundig)...:confused:

Pozdrowienia!
 

dinderi

New member
Procedura aktualizacji opiera się min. na nazwie woluminu (płyty) i nazwie pliku aktualizacji. Wiele (szczególnie te tańsze) z odtwarzaczy na procesorze MTK ma zaprogramowaną standardową nazwę, zarówno woluminu, jak i pliku. W takich przypadkach mozna wgrać wszystko, nawet zdjęcie w jpegu, zamiast softu.
Nic tu dziwnego.
Ale dziwne jest to, że soft wgrał się "przypadkiem". Przypadkiem, to sobie można palec do oka włozyć, a nie wgrać soft do odtwarzacza.
Leeonsjo napisał:
Módl się żeby się nie kapneli raczej nie powinni sie kapnąć
Ja bym na aż taką ignorancję panów z serwisu nie liczył. Są jacy są, ale do totalnych ... raczej nie należą.
 
Ostatnia edycja:

vib

New member
nie no bez przesady - jesli aktualizacja w jakims urzadzeniu nie polega na zrywaniu plomb, wchodzenia w zastrzezony teoretycznie tryb serwisowy itp itd. a wrecz przeciwnie - kiedy producent dopuszcza a wrecz zaleca aktualizacje i zrobil do tego odpowiednie narzenia (narzedze = wsadzam plytke i sie samo aktualizuje, albo cos tylko wybieram z menu) to nie mozna miec pretensji do uzytkownika, ze glupia chinska elektronika przyjela zly soft i sie zainstalowala

prawde mowiac to pewnie w USA z ich podejsciem do takich spraw bylbys juz milionerem bo bys producenta pozwal za to, ze nie zabezpieczyli sprzetu a ty zostales narazony na straty moralne i stres :)
 

franeek

New member
Podejrzewam że wobec wszechobecnej mody na "softowanie" sprzętu takie podejrzenie w podobnej usterce to pierwszy domysł serwisantów.

Swoją drogą jakieś dziwne te sprawy z softem - mogli by cos wymyślić - jakąś pamięć w sprzęcie z dodatkowym wgrywalnym przełączanym upgrade bądź możliwość korzystania z softu podpiętego do usb i nie było by problemu ,że jakiś soft sieje takie spustoszenie. Coż - widoczniej w ślad za służbą zdrowia " Lepiej Leczyć niż Zapobiegać" :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: kończą się czasy czegoś co wytrzymuje słuszną ilość czasu i tak oto padają telefoniki, ipody - dvd KD i rynek się kręci - pewnie rozwiązanie by się znalazło ale po co?

Sami nakręcamy rozwój sprzętowy który siłą rzeczy musi iść w minimalizm jakości - w końcu to my kupujemy coś nowego bo nam stare do wystroju mieszkanka nie pasuje :p
 
Do góry