Zielony pas po środku Plazmy Panasonic 50VT30

saltix

New member
Witam.

Mam pewien problem z plazmą Panasonica 50VT30..

Przez środek ekranu idzie lekko zielono/żółty pas.. widoczny jest na białym tle.. jest on szeroki na 50% ekranu, jest to jak by przebarwienie.. Czy to jest kwestia kalibracji, czy wada matrycy?

Na forum jakimś widziałem, że ktoś miał taki sam przypadek.

Prosze o rade. Telewizor ma 4 dni.
 

saltix

New member

digitalus

Banned
Jesli nie masz jeszcze pieczatki sklepu na ostatniej stronie gwarancji , to jedziesz do sklepu i wymieniasz na sprawny telewizor
Zadzwon do sklepu i wymienia na sprawny telewizor . W sklepie MM po kilku dniach od chwili kupienia hdplaera wymienilem na sprawny bez problemu (gwarancja nie byla jeszcze podobita i jest termin na sprawdzenie sprzetu .W saturnie na pewno jest podobnie bo to ta sama siec co media markt) usterka to nie sprawne jedno wejscie usb.Jesli chcesz zglosic usterke na stronie panasonica klikasz na zakladke pomoc/Zgloszenie naprawy TV
https://uslugi.panasonic.pl/reklamacja.aspx

Proponuje jednak probowac wymienic telewizor w sklepie na sprawny bo w przypadku zgloszenia usterki na stronie panasonica bedziesz musial czekac na naprawe.
 
Ostatnia edycja:

saltix

New member
Zadzwon do sklepu moze wymienia na sprawny telewizor . W sklepie MM po kilku dniach od chwili kupienia hdpalera wymienilem na sprawny bez problemu (gwarancja nie byla jeszcze podobita i jest termin na sprawdzenie sprzetu w saturnie na pewno jest podobnie bo to ta sama siec co media markt) usterka to nie sprawne jedno wejscie usb.Jesli chcesz zglosic usterke to na stronie panasonica klikasz na zakladke pomoc/Zgloszenie naprawy TV
https://uslugi.panasonic.pl/reklamacja.aspx

Panowie.. a czy jak serwis przyjedzie to nie powiedzą, że to jest w granicach błędu i będzie problem? A tak to mam 14 dni na zwrot telewizora w Saturnie.

Dzwoniłem właśnie do Panasonica, mówili, żeby oddać telewizor do sklepu jako niezgodny z parametrami opisu.. czy jakoś tak.. jak będę chciał oddać go "normalnie" to muszę mieć wszystkie folie idealnie zachowane. A jak wiadomo kilka małych foli porozrywałem.

Teraz pytanie, co proponujecie w tej sprawie. Sklep ma takich 6 szt. i wszystkie to chyba jedna partia, co jak kolejny będzie miał tak samo pasek zielony ? :/


P.S. Cholera, gdzieś na necie widziałem na forum, że ktoś miał taki sam problem, nie wiem jak to rozwiązał :/
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Tylko cztery sruby do stojaka , nie trwa to godzine tylko kilka minut. Razem 8 srub jesli nie maja skreconego stojaka
 
Ostatnia edycja:

saltix

New member
Witam.

TV wymienili mi bezproblemowo w Saturnie.
Problem w tym, że widze na tym nowym dalej przebarwienie koloru białego, jest po środku taki zielony pas.. :( mniej niż przy poprzednim tv, ale dalej jest.

Znajomy kupił tańszą wersje 50ST30 i nie ma tego efektu :/ Obawiam sie, że cała seria jest taka, tv były z nowej dostawy, w jednym sklepie jest ich 9 w drugim 8 szt.. :/

Co proponujecie?? Robić coś z tym teraz, czy poczekac z rok i wtedy reklamacje zgłosić? Dodam, że podczas oglądania filmów efekt jest niezauważalny.
 

Blendor

New member
sprawdz w menu obraz jest cos takiego jak prewijajacy sie pas ruchomy pas , masz tam surowa biel czyssciutko umnie jest na 55 niema zadnych bruzd sprawdz u siebie jak bedzie ok to czepiaj sie źródła np bluray , satelita, czy to jeszcze masz
 

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam.

TV wymienili mi bezproblemowo w Saturnie.
Problem w tym, że widze na tym nowym dalej przebarwienie koloru białego, jest po środku taki zielony pas.. :( mniej niż przy poprzednim tv, ale dalej jest.

Znajomy kupił tańszą wersje 50ST30 i nie ma tego efektu :/ Obawiam sie, że cała seria jest taka, tv były z nowej dostawy, w jednym sklepie jest ich 9 w drugim 8 szt.. :/

Co proponujecie?? Robić coś z tym teraz, czy poczekac z rok i wtedy reklamacje zgłosić? Dodam, że podczas oglądania filmów efekt jest niezauważalny.

Na srodku masz zielona wyblakla plame ? Ten problem wystepuje w vt30 najczesciej w 50 calach byl juz opisywany w temacie poswieconym vt30 na forum. Jedni mowia ze zielona plama znika po 200 badz 500 godzinach pracy inni ze nie. Ja na swoim egzemplarzu widze zanik tej plamy zrobila sie znacznie mniej widoczna po przepracowaniu ponad 400 h
 

AKI

Member
.... Jedni mowia ze zielona plama znika po 200 badz 500 godzinach pracy inni ze nie. Ja na swoim egzemplarzu widze zanik tej plamy zrobila sie znacznie mniej widoczna po przepracowaniu ponad 400 h

Zgadza się, w moim ST30 jest coraz mniejszy efekt zielonej poświaty a zaledwie 2 tygodnie temu był irytujący, widoczny na każdej bieli i szarości. Mogę również stwierdzić że tv coraz lepiej świeci wraz ze wzrostem godzin jego używania.
 
Do góry