Zielone powidoki - TH-42PV80

fafik007

New member
Witam,

Kilka osób już pisało o tym problemie (zielone krawędzie przy szybkim ruchu) jednak ten problem strasznie mnie nurtuje.
1. dlaczego raz jest to widoczne a raz nie?
2. czy po okresie docierania jest możliwość że to "przejdzie"
3. czy jest możliwe że te powidoki występują tylko w niektórych sztukach tego samego modelu ?? (jakiś drugi gatunek - jedni to obserwują inni nie)
4. czy te powidoki występują tylko na sygnale SD czy na HD również? (niestety nie mogę jeszcze sprawdzić na sygnale HD)
Jeśli ktoś zna odpowiedź na któreś z pytań to będę wdzięczny.
 

candyboy

New member
Na moim 42PV80P "green ghosting" jest widoczny tylko przy użyciu "zoom3" i podczas szybko poruszających się białych liter na czarnym tle.Zauważylem to na DHD,SD raczej nie oglądam.Podczas normalnych audycji u mnie efekt ten jest nie widoczny.Nieraz się uparcie wpatrywałem w ekran czy przypadkiej jakieś zielone cienie gdzieś nie wystąpia i nic się nie dopatrzyłem.
 

WaJa

New member
Proponuję ci poszukać odpowiedzi na twoje pytania w wątkach dotyczących twojego modelu plazmy.
Większość tych tych tematów była poruszana już wielokrotnie.
Niestety nie ma jeszcze doskonałych technologii i zawsze można do czegoś się przyczepić.

Pozdrawiam i życzę jak najmniej problemów z wymarzoną plazmą :) .
 

motobartcompany

New member
ad.1 To zależy od materiału jaki jest nadawany, sygnał nie ma znaczenia. Ważniejsza jest kolorystyka no i obraz musi się poruszać. Im szybciej tym więcej zielonych krawędzi.
Trudno dostrzec zielone krawędzie na meczu piłki nożnej z uwagi na zieloną trawe. Wystarczy jednak oglądnąć film który ma szarawą kolorystyke lub czarno biały. Podobny przykład jest z grą Gears of War, szara kolorystyka bardzo uwydatnia tą wade która występuje we wszystkich plazmach.

ad.2 Nie ma takiej możliwości. Moja plazma ma 3 tys godzin i zielone krawędzie są tak samo widoczne jak na samym początku. Być może kiedyś bardziej się "dopali" ale wtedy obraz też będzie bledszy.

ad.3 To występuje na każdej plaźmie, ponoć na panasie najwiecej. Tylko że ja to samo obserwuje na plaźmie samsunga czy pioneer'a.
Niektórzy tego nie dostrzegają lub w bardzo małym stopniu, najprawdopodobniej wpłym na to ma budowa naszego oka no i jak mózg rejestruje materiał:)

ad.4 te zieolne powidoki jak to określiłeś występują na każdym sygnale. Ja miałem 2 plazmy i takie sygnały: xbox 360, ps3, DVD komponent, DVD HDMI, N-box. Cyfrowy polsat.
Na każdym z tych sygnałów zielone krawędzie występują w takim samym stopniu.

http://pl.youtube.com/watch?v=uhqket8-QaQ

http://pl.youtube.com/watch?v=VLdVI31KU8w
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Zdaje mi się, że raz zauważyłem to na swoim Samsungu A451. Przy stopklatkach tego nie było, więc nie jest to wina źródła. Ale nie jest to uciążliwe i mało zauważalne.

ArtS :)
 
Do góry