Zielone piksele

anitakraft

New member
Witam,
Kilka dni temu kupiłam swój pierwszy telewizor LCD. Jest to Sony 37EX500. Wczoraj zauważyłam, że trzy piksele święcą cały czas na zielono. Raczej tego nie widać z większej odległości tylko jak się przyglądam z bliska. Proszę napiszcie mi czy takie coś to normalna sprawa i występuje w większości LCD czy może powinnam reklamować telewizor ?

Przepraszam, jeśli to pytanie jest głupie ale się nie znam na tych rzeczach :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
powinieneś mieć w instrukcji jaki % dopuszcza w tych modelach Sony.
Nie czytałem instrukcji.
Zadzwoń też na Info Sony - powinieneś dostać odpowiedź i napisz proszę co i jak.
 

anitakraft

New member
W instrukcji znalazłam tylko takie coś:

"Ekran składa się z pikseli. Niewielkie czarne plamki i/lub białe punkciki (piksele) występujące na ekranie nie oznaczają defektu odbiornika."
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wiem że zgodnie z przepisami Unii ileś pikseli jest dopuszczalne.
Dlatego poproś o interpretację info Sony.
A z jakiej odległości widzisz je na ekranie ?
 

anitakraft

New member
widzę je z odległości 30-50 cm. Szczerze mówiąc jak się bardzo przyglądam prawie z nosem w ekranie to takich jasnych ledwo widocznych punkcików widzę więcej.
 

kiloan

New member
Zadzwoń na infolinię Sony lub zgłoś naprawę na ich stronie. Każdy przypadek załatwiają indywidualnie. Przyjedzie ktoś z serwisu i zadecyduje co dalej. Po to masz gwarancję, a serwis sony działa naprawdę nieźle.
Pozdrawiam,
 

Ares78

New member
widzę je z odległości 30-50 cm. Szczerze mówiąc jak się bardzo przyglądam prawie z nosem w ekranie to takich jasnych ledwo widocznych punkcików widzę więcej.

Zawsze są jakieś sprecyzowane normy co do ilości martwych/świecących pikseli, polecałbym przedzwonić na infolinię. Wcześniej możesz również zrobić niewielki test przygotuj w paint 4 plansze: RGB + czarna, wrzuć na pendrive i odtwórz przez USB w telewizorze. Jak jest ich kilka to możesz zrobić jak napisał Kiloan czyli wysłać zgłoszenie.
 
Do góry