Zewnętrzny twardy dysk a telewizor i PC

mirage

New member
Witam serdecznie wszystkich.
Sorki, ze pisze tutaj, ale... sam nie wiem już gdzie pisać i gdzie szukać. Jeśli się powtarzam z tematem to sorki, ale ja nic tutaj nie znalazłem. Mam mały problem i nie bardzo wiem, jak z niego wybrnąć. Posiadam od ponad pół roku telewizor Panasonic TXP50VT30. Dokupiłem ostatnio zewnętrzny twardy dysk i... no właśnie, jak mam a raczej czym mam go sformatować, żeby dysk był widoczny zarówno przez telewizor jak i przez komputer. Bo jak go naruszy telewizor to nie widzi go komputer. Chodzi o to, żeby np. oglądać filmy, które można sobie wrzucić bezpośrednio z kompa na dysk. Zbieram na dyskach zewnętrznych m.in. materiały z kamery, które co jakiś czas chętnie mógłbym sobie pooglądać bez zbędnych zabaw ze zgrywaniem, wypalaniem itp., tylko wiecie... podłączam dysk i oglądam.
Jeśli można to proszę to przedstawić łopatologicznie bom cienias w temacie. ;-))
Wielkie dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
 

kartofel

New member
Jeżeli sformatujesz dysk z poziomu telewizora to staje się on widoczny tylko i wyłącznie dla telewizora na pc będzie niewykrywany(taką operację wykonujesz jeśli chcesz nagrywać coś z cyfrowej telewizji naziemnej dvb-t) nagrania można obejrzeć tylko na TWOIM TV żadnym innym.
Natomiast jeśli chcesz używać dysku jako urządzenia do odtwarzania filmów, muzyki, zdjęć to musisz go sformatować na komputerze, umieścić filmy itp, a następnie podłączyć do tv i wybrać media player.
 

mirek71

New member
a czy można dysk podzielić na 2 części i jedną sformatować w tv pod nagrania z dvbt (NTC) a 2 część dysku pod filmy z neta ... tj jak i co zrobić aby tv sformatował połowę dysku??? (mam panasonica 50g30 ...)
 
Ostatnia edycja:
Do góry