Zestaw z Sony STR-DG510 a HD

tomekow

New member
Witam,
W makro jest zestaw Sony za 1580zł:
- amplituner STR-DG510
- DVD DVP-NS78B
- Głośniki SS-FCR4000 bez suba
Na plus:
- raty O%
- głośniki drewniane nie plastiki
- wiecej nie jestem w stanie napisac....
Minus:
- sprzet z dolnej półki
- nie ma kodowania DolbyTru HD

Jak w nazwie - sprzet do filmow nie muzyki i teraz pytanie -
czy jezeli kupie w przyszlosci DVD HD playera to będzie dzwiek 5.1 mimo braku DolbyTru HD?
czy to samo wzg BlueRaya?
Ile warte te głośniki?
Ile minimalnie trzeba dopłacic do sprzętu na który "audiofil nie zdepcze ze śmiechem"
Dodaje ze mam plazme Panasonica 42PV60H i jak dotąd głownie puszczam Xvidy z kompa, ale chce troche przyszlosciowo zainwestowac = 3-5 lat włączajac jedynie dokupienie lepszego playera.
Z góry dzięki za sugestie.
tom
 

AndrzejIgor

New member
Jest tu taki Pan - Skibus - tego co chcesz kupić to pewnie nawet nie zechciałby deptać ;)

A tak ne serio - to przecież chcesz kupić KD - z tym z definicji audiofile mają mało wspólnego. Jeśli chciałbyś kupić coś co byłoby szeroko rozumianym kompromisem między KD a stereo - to bez piątaka by się raczej nie obeszło.

I proszę tąwypowiedź traktować z przymrużeniem oka.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Audiofile operują na sprzęcie, o którym tutaj raczej bardzo rzadko się wspomina. Umówmy się, że zamiast słowa audiofil będziemy mówić o słuchu muzycznym.

ArtS :)
 

tomekow

New member
dobra masz racje :), audifilem nazwałem świadomego i wymagającego użytkowniak sprzętu audio :)
zastanawiam się co robić, kupić sprzęt dolnej półki z głośnikami (do 3k), które audiofil uzyje jako podpałkę czy zbierać mozolnie kase na coś konkretnego... ech zycie "materialisty" jest ciężkie ;)

a tak na marginesie, ilo kanałowe filmy są i będą standardem, czyli czy 5.1 mi wystarczy czy przy HD etc. nastawiac sie na 7.1, x.1 ??
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Amplituner w roki rozpałki może być mało przydatny. :)

Standard DVD oferuje możliwość zapisu do systemu 6.1 (Dolby Digital EX i DTS ES). W przypadku 5.1 i 6.1 brakujące kanały są generowane w sposób wirtualny. Przy czym w przypadku 6.1 scena jest bardziej realistyczna, gdyż sygnał kanałów tylnych jest jest wspomagany rzeczywistą informacją z kanału szóstego.

Nowe standardy HD umożliwiają zapis 7.1 (teoretycznie możliwe jest zapisanie wielu więcej kanałów, ale chyba się tego nie wykorzysta w praktyce). Dlatego warto dziś rozważyć budowę systemu 7.1. Jeśli tylko masz miejsce oraz środki na taki system, powinieneś go rozważyć.

Na koniec prośba. Nie cytuj ostatnich wypowiedzi, gdyż tworzą się powtórzenia.

ArtS :)
 
Do góry