Zestaw stereo z dostępem do serwera NAS (Marantz, CA?)

Dakon

New member
Witam serdecznie

Chciałbym wymienić moją ponad dwudziestoletnią wieżę Technicsa (jeszcze z magnetofonem...) na coś nowego.
Słucham pop-u, muzyki elektronicznej, rocka, czasem jazz-u.
Pokój jest połączony z kuchnią (razem ok. 27 m2), pomiędzy nimi jest otwarte wyjście na korytarz. Kolumny ustawione będą na krótszej ścianie (szerokości 3,5 metra, ze względu na ustawienie mebli i drzwi balkonowych odległość pomiędzy kolumnami to ok. 140 cm), w odległości co najmniej 2,5 metra od słuchacza. Ze względu na problemy z rozmieszczeniem większej ilości kolumn do kina domowego, chcę mieć tylko stereo. Fundusze do kupna sprzętu stereo i kolumn to 10 - 15 tyś.

Mam dość niewielką kolekcję płyt cd, które mam już w większości przegrane (flac i mp3) i odtwarzam je z NAS. Myślę więc o kupnie:
1. jakiegoś odtwarzacza strumieniowego (np. Marantz NA 7004, Cambridge Audio Stream Magic 6), a do tego jakikolwiek tani odtwarzacz blue-ray, na którym pewnie parę razy do roku zapuści się jakiś koncert, film lub płytę CD. Z drugiej strony dobre odtwarzacze mają już dostęp do sieci i DLNA, tak więc może lepiej zamiast odtwarzacza strumieniowego kupić porządny blu-ray i poprzez niego słuchać muzy z komputera? Nie wiem tylko jak to jest z praktyczną obsługą, wyszukiwaniem utworów itd. oraz brzmieniem. Widzę, że np. Armanig ma i tuner i blu-ray, więc może sieciowość tego napędu jest tylko kiepskim dodatkiem.
Bardzo częstym źródłem dźwięku będzie też TV.
Ważna jest dla mnie również prostota obsługi (jeden pilot do wszystkich urządzeń, przydałoby się również sterowanie z Androida), muszę też wziąć pod uwagę spójny wygląd całości, aby sprzęt podobał się partnerce :)

2. Jeśli chodzi o wzmacniacze, to aktualnie brałem pod uwagę Marantz PM6005, PM7004 (zapewne używka, bo zniknął ze sklepów), CA Azur 851a (choć to przekraczałoby założony budżet - może niższy model też jest ok?) oraz NAD C356. Czy coś jeszcze jest warte przesłuchania? Wiem, że wzmacniacze są z różnych półek cenowych, ale wszystko zależy od cen pozostałych komponentów.

3. Mam kolumny Eltax Liberty 3+. Lubię ich brzmienie i porządny bas, choć przydałoby się więcej przestrzeni i lepsza średnica. Ze względu na to, że będą stały przy ścianie (w zależności od głębokości kolumn 15 - 25 cm od ściany), szukam kolumn z bas-refleksem z przodu i nie aż tak wymagających pod względem ustawienia jak Liberty. Na razie na liście do przesłuchania mam Dali Ikon Mk 6 oraz MA BX6.

4. Jaki sprzęt kupić do małego pokoju - również powinien odtwarzać muzykę przez DLNA, dobrze by czytał flac, abym nie musiał mieć muzyki w dwóch formatach dla różnych urządzeń. Mile widziane jakieś radio (może być internetowe). Myślałem o Yamaha Pianocraft 755, ale ponoć brzmieniowo jest gorzej niż wersje bez dostępu do sieci? Niestety ze względu na wąskie miejsce na półce, odpadają pełnowymiarowe elementy. Biorę też pod uwagę kupno miniwieży bez dostępu do sieci i podłączeniu jej do karty dźwiękowej PC-ta, ale zapewne wówczas dźwięk będzie gorszy?

Pozdrawiam

Dawid
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kup komplet stereo, który mam w "stopce" i pięknie zagra również ze wszystkich urządzeń sieciowych, które masz w domu.
 

Dakon

New member
Niestety Twój zestaw trochę przekracza cenowo moje możliwości :(
Zresztą miałbym chyba problem z tymi kolumnami - część głośników skierowana jest na bok, a po jednej stronie, kilkanaście cm obok kolumny stoi komoda, która pewnie jeszcze bardziej by psuła dźwięk, niż przy standardowych kolumnach dmuchających do przodu i tyłu? A czy próbowałeś jak Twój sprzęt gra z kolumnami Dali Ikon 6 Mk 2 lub MA BX6?
Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Głośniki spróbuj inne ale CA 851A i CA MS6 mogę polecić w ciemno.
Możesz zobaczyć też DefTech 8040. Są tańsze a pokrętło z tyłu i subwoofery są nieocenione.
 

realmadryt23

New member
15k to sporo kasy,daruj sobie opinie innych,musisz wybrac sie do sklepu I odsluchac to co beda mieli,z tego co przeczytalem wiesz oco chodzi I napewno niepotrzebujesz niczyjej pomocy,zobaczysz ze kazdy bedzie ci polecal to co ma u siebie w domu I ja moge zrobic to samo,idz do sklepu I sam dokonaj wyboru,.co do NA7004 sam jestem nim zainteresowany ale wez tez pod uwage MIUSICAL FIDELITY m1 clic
 

Dakon

New member
Zamierzam oczywiście dokonać odsłuchów, bo w końcu gusta są różne. Chciałbym tutaj uzyskać kilka wskazówek na jaki sprzęt zwrócić uwagę przy moich założeniach, dlatego wszelkie podpowiedzi będą mile widziane :)
 

realmadryt23

New member
przeczytalem raz jeszcze twoj post,i wydaje mi sie ze najlepszym rozwiazaniem bedzie zakup kina domowego z wysokiej polka.twoj budrzet to 15k,i mysle ze sporo ci z niego zostanie.w kinie masz mnustwo gniazd usb,hdmi,radio ,itp Ty I tak nastawiasz sie na skapresowana muzyke wiec po co sie pchac w stereo.Zanim przeskoczylem na stereo mialem zestaw Marantz sr 7007,+ TANNOY REVOLUTION SIGNATURE 5,0.oczywiscie nikt ci niekaze inwestowac w system 5,0,rownie dobrze mozesz zostac z 2,0.te rozwiazanie zaspokoi twoje potrzeby a dzwiek jest na dobrym poziomie
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żaden amplituner kina domowego nie ma szans w stereo nawet ze średnim wzmacniaczem. Wiem, ponieważ przetestowałem. Także jeżeli stereo to ze wzmacniaczem i streamerem audio.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Dakon

New member
przeczytalem raz jeszcze twoj post,i wydaje mi sie ze najlepszym rozwiazaniem bedzie zakup kina domowego z wysokiej polka.twoj budrzet to 15k,i mysle ze sporo ci z niego zostanie.w kinie masz mnustwo gniazd usb,hdmi,radio ,itp Ty I tak nastawiasz sie na skapresowana muzyke wiec po co sie pchac w stereo.Zanim przeskoczylem na stereo mialem zestaw Marantz sr 7007,+ TANNOY REVOLUTION SIGNATURE 5,0.oczywiscie nikt ci niekaze inwestowac w system 5,0,rownie dobrze mozesz zostac z 2,0.te rozwiazanie zaspokoi twoje potrzeby a dzwiek jest na dobrym poziomie

Kino domowe przestałem brać pod uwagę po przeczytaniu wielu informacji, że jednak w stereo jest coraz lepiej, ale nadal to nie to. Chyba jednak do odsłuchów dodam jakieś wysokiej klasy kino domowe, które przy okazji rozwiązałoby mi problem z nagłośnieniem sąsiedniego pomieszczenia (multiroom) i zobaczę, czy moje ucho będzie słyszeć jakąś różnicę :) Chyba Marantz jest najlepszy w stereo? Czytałem w papierowych magazynach zachwyty dotyczące brzmienia stereo nowych modeli Yamaha Advantage, ale nie wiem ile w prawdy...Fakt, że Yamaha mi się wizualnie bardziej podoba niż Marantz ;-)
Pozdrawiam
 

realmadryt23

New member
powiedz mi gdzie napisalem ze kino zagra lepiej w stereo od ampa???napisalem tylko ze kolega sie nastawia na muzyke z marantza na 7004,lub wejsc usb,wiec po co mu sprzet stereo za 15k????
 

realmadryt23

New member
yamacha ladniejsza od marantza ??uuuu heh nie dlamnie. Wedlog mnie MARANTZ robi naprawde sliczne sprzety.powiedz mi czy bedziesz sluchal plyt cd czy uzywal innego zrudla???Ja moge ci polecic marantza lub arcama,zadne onky czy pioneer.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam Yamahę 3030 i jej stereo podobało mi się do czasu gdy podpiąłem NAD M3, CA 851A i inne. Wtedy zrozumiałem, co oznacza stereo.
A dodam, że do stereo yamahy miałem końcówkę mocy do poprawy jakości. Wzmacniacze to wszystko zmiotły.
 

eddielublin

New member
Zamierzam oczywiście dokonać odsłuchów, bo w końcu gusta są różne. Chciałbym tutaj uzyskać kilka wskazówek na jaki sprzęt zwrócić uwagę przy moich założeniach, dlatego wszelkie podpowiedzi będą mile widziane :)
najpierw realmadryt mówi, nie słuchaj innych, słuchaj sprzętu swoimi uszami

przeczytalem raz jeszcze twoj post,i wydaje mi sie ze najlepszym rozwiazaniem bedzie zakup kina domowego z wysokiej polka.twoj budrzet to 15k,i mysle ze sporo ci z niego zostanie.w kinie masz mnustwo gniazd usb,hdmi,radio ,itp Ty I tak nastawiasz sie na skapresowana muzyke wiec po co sie pchac w stereo.Zanim przeskoczylem na stereo mialem zestaw Marantz sr 7007,+ TANNOY REVOLUTION SIGNATURE 5,0.oczywiscie nikt ci niekaze inwestowac w system 5,0,rownie dobrze mozesz zostac z 2,0.te rozwiazanie zaspokoi twoje potrzeby a dzwiek jest na dobrym poziomie
potem jednak nie najlepiej kup kino którego nie potrzebujesz :)

yamacha ladniejsza od marantza ??uuuu heh nie dlamnie. Wedlog mnie MARANTZ robi naprawde sliczne sprzety.powiedz mi czy bedziesz sluchal plyt cd czy uzywal innego zrudla???Ja moge ci polecic marantza lub arcama,zadne onky czy pioneer.
wreszcie udowadnia Ci, żeś bezguście no bo jak jakaś Yamaha może być ładniejsza od Marantza. I absolutnie żadne tam onkja albo pioniery :grin:. Wybierz zatem to co uważasz za stosowne, pod warunkiem, że jest to "śliczny" Marantz. Posłuchaj propozycji Dyzia - CA albo ze swojej strony zasugeruję obleśnego Hegla...

Mam Yamahę 3030 i jej stereo podobało mi się do czasu gdy podpiąłem NAD M3, CA 851A i inne. Wtedy zrozumiałem, co oznacza stereo.
A dodam, że do stereo yamahy miałem końcówkę mocy do poprawy jakości. Wzmacniacze to wszystko zmiotły.
tą opinię jako popartą faktami brałbym pod uwagę, co do kolumn to tylko prześliczne MA SILVER10 do CA851:mrgreen:
 

Dakon

New member
tą opinię jako popartą faktami brałbym pod uwagę, co do kolumn to tylko prześliczne MA SILVER10 do CA851:mrgreen:

Hehe, nie róbmy jednak z tego wyborów miss audio ;-)
Z heglem i kilkoma innymi sprzętami doszedłby dodatkowy pilot - czyli obsługa osobno wzmacniacza, źródła i napędu blu-ray (biorę pod uwagę albo OPPO, albo jakiś badziew Samsunga lub inny). Ponieważ napęd będzie używany rzadko, to nie będzie z tym problemu i może być jakieś innej firmy, ale wzmacniacz i źródło muzyki chcę mieć na jednym pilocie. Wiem, wymyślam i utrudniam :D
Zastanawiam się też, czy któryś ze sklepów w Poznaniu lub okolicach ma możliwość wypożyczenia sprzętu - gdy już wybiorę to co mi się najbardziej spodoba na odsłuchach, to może warto by sprawdzić czy w moich, niestety nie nadzwyczajnych warunkach akustycznych, nie będzie brzmieć tak samo jak półkę lub dwie tańszy...
Pozdrawiam
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hegla nie słuchałem ale cały czas się staram o wypożyczenie. Podobno to bardzo dobry sprzęt. Na ten moment ciągle moim faworytem jest Vincent 800. Mam oppo 103 ale CA MS6 gra zdecydowanie lepiej więc oppo wykorzystuję tylko do filmów.
 
Do góry