Zestaw stereo do spokojnego odsłuchu za 2000zł

Lazi11

New member
Witam
Poszukuję wzmacniacza do 1000zł do muzyki elektronicznej. Zależy mi na czystym brzemieniu, ciepłym i soczystym niedudniącym basie.
Lubię sprzęty starsze, które mają duszę ale takie które zarazem są estetyczne. Proszę was więc o propozycje sprzętów starych i nowych które waszym zdaniem wyrózniają się jakością dzwięku. Do tego dobrał bym sobie małe kolumienki w cenie też do 1000zł.

Denon, Yamaha, Martanz, Harman, Pioneer, Unitra.
W czym szukać?
Dzięki
 

Lazi11

New member
Nie da się już edytować posta wcześniejszego takze pozwolę sobie dopisać pod spodem.
PIONEER A-10-K
Denon PMA-720AE
PIONEER SX-20DAB-K
Technics SU-VX700
Denon PMA-925R
Pioneer A-20-K
N8e musi być mocny. Ma grać czysto i soczyście.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam
Poszukuję wzmacniacza do 1000zł do muzyki elektronicznej. Zależy mi na czystym brzemieniu, ciepłym i soczystym niedudniącym basie.
Lubię sprzęty starsze, które mają duszę ale takie które zarazem są estetyczne. Proszę was więc o propozycje sprzętów starych i nowych które waszym zdaniem wyrózniają się jakością dzwięku. Do tego dobrał bym sobie małe kolumienki w cenie też do 1000zł.

Denon, Yamaha, Martanz, Harman, Pioneer, Unitra.
W czym szukać?
Dzięki

Cześć - tutaj masz sprzęt z którego będziesz mega zadowolony:

https://allegro.pl/oferta/wieza-yamaha-rx-497-8714184038

a do tego kolumny:

https://allegro.pl/oferta/audiofilskie-monitory-heco-elany-300-bcm-8729120079

nie są to moje ogłoszenia, ale podobny sprzęt posiadam
 

Lazi11

New member
Jutro jadę po Yamahę a-s501
Warto czy nie warto?
Zastanawiam się nad drugim Denon PMA1500r

Ktoś miał do czynienia z którymś z powyższych?
 

Lazi11

New member
No i tak to wygląda.
Zastanawiam się teraz nad monitorami klipscha.
Jakieś propozycje?
 

Attachments

  • 20191209_225813.jpg
    20191209_225813.jpg
    469,2 KB · Wyś: 51

Lazi11

New member
Panowie,
Wybaczcie że się rad waszych nie posłuchałem, choć to też niezupełnie prawda ponieważ, kolega wyminił Wzmacniacze PMA i szukając opini doszedlem do 1500r który jest dla mnie optymalnym rozwiązaniem.
Yamaha zasila stereo jamo s606 do tv.

Ale idziemy dalej...
Kolumny stereo do pokoju 25m^2.
Początkowo myśalłem o małych klipschach ale że człowiek się zna jak wilk na gwiazdach, zmieniam koncepce podązając za opiniami ludzi zdających się mieć większe ode mnie pojęcie w temacie.
Odłuchiwałem osobiście Denona 1500r na kolumnach Yamaha NS-1000x (tak to te za 30k PLN :p) i dzwięk jaki usłyszałem mnie oszołomił wręcz. Nie sądziłem że tak pięknym może być dzwięk.
Kontynuując jednak - poszukuję czetoś na modłę tych kolumn Yamahy jako że razem grało to wybitnie dla mnie, ale i oczywistym jest że nie skuszę się na sprzęt za taką kwotę. Interesuje mnie stereo Yamaha NS-1000M lub NS-700x.
Jesli dysponuje ktoś porówanniem tych dwóch proszę o opinię, będę bardzo wdzięczny za każdy głos.

Pozdro ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Klipsche grają efektownie i z rozmachem ,to nie jest raczej propozycja dla "romantyków" .W kwestii ciepła i muzykalności lepiej się sprawdzą np. Tannoy Mercury 7.2
Z używanych - niektóre modele Celstion ,Dali ,Acoustic Energy
 

Lazi11

New member
Witam,
Budżet nieco podniosłem i zainwestowałem w kolumny Yamaha NS-1000x.
Dzwięk zdumiewa. Choć jeszcze jest sporo do poprawienia w akustyce pomieszczenia już dziś efekt spełnia wszystkie odsłuchowe oczekiwania. Polecam wszystkim poszukujących czegoś więcej ;)
 

Attachments

  • 20200308_150853.jpg
    20200308_150853.jpg
    608,7 KB · Wyś: 51
  • 20200305_193034.jpg
    20200305_193034.jpg
    995,6 KB · Wyś: 38
Do góry