Zestaw Stereo do PS3/Filmy/Gry/MUZYKA

bibi55

New member
Witam,

Posiadam obecnie zestaw 5 głośników Wharfedale Diamond 9.1 + amplituner TECHNICS SA-DX750, prawda jest taka że mimo że posiadam 5 głośników korzystam tylko z 2 w systemie stereo, niestety nie mam możliwości rozstawienia 5 sztuk stąd taki a nie inny wybór, głośniki kupiłem w zestawie 5 sztuk, chciałem je teraz zamienić razem z amplitunerem na nowy zestaw 2 kolumn podłogowych stereo i nowego wzmacniacza.

przyznam szczerze że nie znam się na tym kompletnie :/ sprzętu używam głównie do gier PS3 i słuchania muzyki za pośrednictwem konsoli.

czy mógłby mi ktoś doradzić jakiś komplet 2 głośników i jakiś wzmacniacz do tego do kwoty 2500 zł. Czy jest rozsądne zamienianie tego co mam, czy może lepiej dokupić jakiś dobry subwoofer i to wystarczy ?

Muzyki jakiej słucham to gównie hip hop, pokój wielkości 20m2.

Zastanawiałem się nad tymi modelami :
-Wharfedale Diamond 10.7
-JBL STUDIO 190
-KLIPSCH RF-62 II RB
-Pylon PEARL
-MAGNAT QUANTUM 655
-HECO METAS XT 501

do tego myślałem o wzmacniaczu HARMAN KARDON HK 980 jeżeli uda mi się coś więcej pieniążków wyłuskać :)

ewentualnie taki gotowy zestaw : http://allegro.pl/cambridge-audio-topaz-am10-klipsch-rf-52-stereo-i2800722113.html

co Wy na to ?

z góry dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Lowkey

New member
Zamiana jest rozsądna ponieważ nieźle brzmiący sub to kwestia min. 1500zł.
Sprawdź: HK 980+Klipsch RF52/62, lub seria F20, Magnat 655, JBL S180/190, Roth Audio Oli 40.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
HK980 to w tym przedziale cenowym dobry wybór. Kolumny do odsłuchania polecam te co kolega Lowkey, a w szczególności RF62, Studio 190, Oli40.
 

bibi55

New member
Dziękuję za odpowiedź,

Bardzo dużo osób na forum chwali i poleca Oli40, co prawda myślałem o Oli30 ze względu na ich gabaryty ale nie chciałbym też kupić głośników które okażą się za małe, a jak się sprawa ma z tych technicsem który posiadam, czy da radę on obsłużyć na wstępie te kolumny dopóki nie zakupię nowego amplitunera ?

Chciałem jeszcze zapytać do jakich pomieszczeń (chodzi mi o wielkość) zalecane są kolumny Oli30 oraz Oli40 ?

z góry dziękuję za pomoc.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam Oli40 na 19m2 i jest w sam raz. Do Twoich 20m2 Oli30 będą za małe. Słuchasz hip-hopu i tu bas jest ważny. Jak coś to kupuj Oli40. Mam zamówiony wzmacniacz Denon 720, jak dojdzie do mnie to dam Ci znać jak to gra. Co prawda ja słucham rocka ale moja żona ma sporo płyt z hip-hopem.
 

Lowkey

New member
Jakoś je ogarnie, dupy nie urwie, ale zagra.
Wiele zależy od pomieszczenia, ustawienia bla bla bla.. 40stki będą pewniejsze.
 

bibi55

New member
a Waszym zdaniem które z tych 3 modeli : Oli 40, JBL s190, RF-62 sprawdzą się najlepiej w konfiguracji :
GRY 40%
MUZYKA 40%
FILM 20%

i takie dodatkowe pytanie, jaka powinna być minimalna odległość między głośnikiem a ścianą, bo każdy z w/w modeli posiada otwory br z tyłu a ja chciałem kolumny przysunąć jak najbliżej ściany.
 

bibi55

New member
Przyznam szczerze że najmniej pod uwagę brałem właśnie te JBL, zastanawiałem się pomiędzy Oli 40 a RF-62, czy mógłby ktoś kto miał styczność z tymi modelami napisać swoje odczucia, byłbym wdzięczny.

z góry dzięki
 

Lowkey

New member
RFy są żywe i szczegółowe, jednak nie każdemu musi odpowiadać ich dźwięk.
Oli to cieplejsze kolumny, bardziej podchodzą pod twoje preferencje muzyczne.
Proponuję również ogarnąć propozycję BlackNinja.
 

bibi55

New member
dzięki za odpowiedź

a jeszcze chciałem zapytać o kolumny KEF C7 i YAMAHA NS777, też widziałem że kilka osób poleca, chciałem poznać wasze opinie na temat tych modeli.

z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

Lowkey

New member
KEFy raczej odpuść do takiej muzy, Yamahy być może by się nadały, ale moim zdaniem nieco zamulają dźwięk. Musiałbyś posłuchać, bo Tobie może się podobać.
 

bibi55

New member
Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem Oli 40 :) w sklepie sprzedawca odpalił mi je na wzmacniaczu Cambridge Audio Azur 650A i pizgało tak że szok, na moim Technicsie też dają radę całkiem przyjemnie ale jednak trzeba zainwestować w jakiś wzmacniacz, co myślicie o tym CA ? Jakaś inna propozycja ?
 

piotr10

New member
Bez reklam
technics su-8600 , 3500, 7700 - miałem hk 3490 i grał dźwiękiem płaskim i suchymw porównaniu do tych starych technicsów.
PLUS JEST Taki, że te wzmaki wyżej 600 zł. nie kosztują.

Ja mam zestaw - Technics su 8600 + Klipsch RF 82 w pokoju ponad 60 metrów i subwoofer sprzedałem (JBL es250), bo nie było go słychać, ani nic nie uzupełniał ( sprawdzałem włączając i wyłączając na przemian ).

Szczerze polecam. Nie polecam szczerze sprzętów nowych za mniej niż 2000 - NIE GRAJĄ!!!!!!!! SZKODA PIENIĘDZY !!!!!
 

bibi55

New member
ten wzmacniacz CA który mi proponowano kosztuje u nich poza promocję 2300 zł i przyznam że w połączeniu z tymi Oli40 gra naprawdę dobrze, druga kwestia jak to jest z kablami ? jak duży wpływ ma jakość kabla ? bo ja mam u siebie raczej z taniej pułki, jakie kable są dobre za rozsądne pieniądze oczywiście ?
 

piotr10

New member
Bez reklam
Z kablami bym nie przesadzał, ale najtańsze można tylko do kosza wyrzucić.

2xrca mam ultralink matrix2 - fajna kontrola basu, dobra przestrzeń i cena znośna ( 180 zł. za metrowy ) - myślę, że to jest max odnośnie kabli do tego przedziału cenowego klocków.
Głośnikowe mam monster kable 4mm - raczej nie bede ich zmienial, ale tu sie jeszcze zastanawiam ( jak dam ze srebrem to popraawie gore, ale pogorsze dol, jak zostawie to mam zaje....dół, ale troszke niedomagajacą górę ( troszkę wina Technicsa - sprzęt vintage ma swoje specyficzne brzmienie, które na szczęście mi pasuje ).

Radzę posłuchać - ja HK3490 wywaliłem z mojego systemu zastanawiając się nad kupnem wzmaka za ok 5000 zł. do momentu jak kolega przywiózł do mnie Technicsa su7100 ( podstawowy model - dał za niego 100 zł. w idealnym stanie wizualnym i technicznym). Podpięliśmy pod moje Klipsche i ja i on byliśmy w szoku ( on, bo jego kolumny tak dobrze nie chodzą z tym wzmakiem - Klipsch RF 82 mają niesamowitą skuteczność - ten Technics ma Tylko 35 watów na kanał a ja , że tak tani i stary sprzęt położył HK3490 - 120 sztucznych wacików za którego dałem 1800 zł. pare lat temu!!!)

Jeśli bym nie pokusił się na odsłuch, dalej miałbym dylemat bo wolnych 5000zł. nie mam na sprzęt.
Na drugi dzień rano Technics Su8600 ( kilka modeli wyżej i dwa razy mocniejszy, z większym współczynnikiem tłumienia z lepszym stosunkiem szum/sygnał ) już jechał do mnie .Teraz jak słucham muzy, oglądam filmy i gram w gierki to uśmiech z gęby mi nie schodzi a żona ma szczęśliwego męża.
 

bibi55

New member
Panowie mam nie mały dylemat,
zastanawiam się na co się zdecydować, czy brać wzmacniacz czy amplituner z wejściem optycznym, jako że głównie gram na PS3 i słucham muzyki również za pomocą konsoli, filmy oglądam na odtwarzaczu multimedialny Philipsa, z obu tych urządzeń wychodzę sobie dzwiękiem po kablu optycznym do amplitunera który mam teraz, nie wiem jak będzie w przypadku zdecydowania się na wzmacniacz, jak duża jest różnica w jakości dźwięku po przejściu z konsoli do tv hdmi i potem chinchami do wzmacniacza ?

Czy powinienem zdecydować się na wzmacniacz czy na amplituner ?
 
Do góry