Zestaw stereo do małego pokoju

Manitexx

New member
Cześć!

Niedawno kupiłem telewizor Panasonic tx-47as650e i szukam do niego zestawu stereo. (wzmacniacz + głośniki)
Kwota- do 2000 zł(chętnie mniej), interesują mnie tylko nowe rzeczy
Do czego- 50% filmy, 50% muzyka- słucham zarówno rocka jak i pop/hip hop

Pokój jest stosunkowo mały około 13 m2 i do tego niewymiarowy(nie ma kształtu prostokąta)

Moje propozycje: Magnat Quantum 673 / JBL ES 20. Co do wzmacniacza to nie mam pojęcia.

Byłbym bardzo wdzięczny za propozycje.

Pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Obie wymienione kolumny mają poprawny dźwięk ,z tym że Magnat zdecydowanie większy potencjał szczególnie w basie i dynamice ,a to akurat może być pożądane w Twoim przypadku
JBL ES 20 to też fajne kolumny o wyrównanym dźwięku tzn .nie udowodniają na siłę coś czego nie potrafią

Najtańszy sensowny wzmacniacz to Denon PMA 520AE ,który teraz w promocji kosztuje 795zł cena bardzo uczciwa w stosunku do możliwości ,z innych tanich udanych konstrukcji - Yamaha AS 300 ok.1050zł z tym ,że w duecie z JBL ES 20 brzmienie może być trochę za jasne ,ewentualnie Onkyo A 9030 ok.1100zł, który ma "gęstszy środek pasma "
 

JanVid

New member
....Pokój jest stosunkowo mały około 13 m2 i do tego niewymiarowy(nie ma kształtu prostokąta) ....

.... do małego pokoju to kupuje się mini wieżę :) ....
.... a tak na marginesie:)
- 10 W realnej mocy zgłuszy całe mieszkanie (nie do wytrzymania :));
- 5 W jest to średnia realna wartość mocy z jaką słuchamy w domu muzykę po mimo niebotycznych mocy wzmacniaczy;
- akustyka to podstawa wszelkich odsłuchów hi-fi;
 

Madas

New member
Bez reklam
bez przesady do pokoju 13m2 spokojnie kupuje się kolumny podstawkowe lub małe podłogówki z możliwością odstawienia ich od ściany na min 50cm i odrobinę powietrza z boku kolumn

szkoda że chcesz sprzęt nowy w używkach mocno można byłoby poszaleć.
Ja osobiście posłuchałbym Heco Metas 300/301
 

Manitexx

New member
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Niestety mam jakieś uprzedzenia i kupuje tylko nowe rzeczy. Wstępnie kupiłbym Denon PMA 520AE + Magnat Quantum 673. Obawiam się właśnie tego małego pokoju. Czy w przyszłości będzie możliwość dołożenia czegoś do tego zestawu ? np subwoofer ?
Obecnie mam mini wierzę JVC EX-P1.
 

BLACK_KNIGHT

New member
Ja bym zwrócił uwagę na fakt że ma być to podłączone pod tv a te mają ostatnio dzwięk analogowy tylko na wyjściu słuchawek.Doradził bym ci wiec onkyo tx 8020 z cyfrowym wejściem i wyjściem na suba co może się faktycznie potem przydać przy rozbudowie systemu
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Obawiam się właśnie tego małego pokoju. Czy w przyszłości będzie możliwość dołożenia czegoś do tego zestawu ? np subwoofer ?

Bez urazy - całkowity brak logiki w rozumowaniu .Skoro obawiasz się małego pokoju ,to po co jeszcze dołączać subwoofer ???????

Magnaty jak na swoje rozmiary maja naprawdę niezły potencjał ,dźwięk jest porównywalny z niejednymi małymi podłogówkami .Jeżeli się boisz dużej mocy - przecież nikt Ci nie karze słuchać na pełnych obrotach
 

SDman

Banned
Cześć!

Niedawno kupiłem telewizor Panasonic tx-47as650e i szukam do niego zestawu stereo. (wzmacniacz + głośniki)
Kwota- do 2000 zł(chętnie mniej), interesują mnie tylko nowe rzeczy
Do czego- 50% filmy, 50% muzyka- słucham zarówno rocka jak i pop/hip hop

Pokój jest stosunkowo mały około 13 m2 i do tego niewymiarowy(nie ma kształtu prostokąta)

Witam,
przy obecnych cenach NAD`a (wojna dystrybutorów) nie zastanawiałbym się ani chwili.
NAD C316BEE (potarguj na 1100,-) oraz kolumny Alpha B1 PSB to Twój budżet.

PSB Alpha B1 loudspeaker | Stereophile.com

Jeśli dołożysz ~ 1k. do kolumn B&W 686 S2 to powstanie mini-wielki muzykalnością sprzęcik.
Synergia NAD`a 316 z B&W 686 S2 jest ogromna, zagrał sporo lepiej od droższego brata C326BEE
oraz uwaga od Moon`a 220i nie dla tego, że moon jest gorszy ale zwyczajnie za mocno pompuje na tanie kolumny i je obnaża.

Pozdr
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie NAD w aktualnych cenach jest bardzo ciekawa propozycją. Z Magnatem 673 powinien dobrze zagrać przy rocku. Trochę łagodniejsze cieplejsze brzmienie mają Indiana Line Tesi 260. Ciekawie grają też Monitor Audio BX2. Z mocnym kopem, ale i droższe Paradigm Mini Monitor v.7. Odsłuchałbym również Jbl Studio 230.
 

Manitexx

New member
Jeszcze raz dzięki za porady.

NAD C316BEE + Alpha B1 PSB/Magnaty 673.

Teraz pytanie które lepiej sprawdzą się podczas oglądania TV ? Jeżeli w tej kwestii grają tak samo, to które są cieplejsze ?
@przemko77- Zestaw ten w przyszłości może być przełożony do innego większego pokoju, więc możliwość dołożenia subwoofera może się przydać
 

SDman

Banned
Teraz pytanie które lepiej sprawdzą się podczas oglądania TV ? Jeżeli w tej kwestii grają tak samo, to które są cieplejsze ?

Witam,
sposób jest banalnie prosty, kupujesz (jeden sklep) NAD+PSB i w tym samym czasie Magnaty
moim zdaniem bez szans z PSB.
Zostawiasz co Tobie brzmieniowo pasuje.

Pozdr.
 

Manitexx

New member
Ja bym zwrócił uwagę na fakt że ma być to podłączone pod tv a te mają ostatnio dzwięk analogowy tylko na wyjściu słuchawek.Doradził bym ci wiec onkyo tx 8020 z cyfrowym wejściem i wyjściem na suba co może się faktycznie potem przydać przy rozbudowie systemu

Nie zauważyłem wcześniej tego postu. "ostatnio dzwięk analogowy tylko na wyjściu słuchawek"- co to dokładniej oznacza ?
 

popej

New member
Zrobienie sensownego testu audio nie jest proste. Minimum wymagań to precyzyjne wyrównanie głośności i przynajmniej jakaś namiastka procedury ślepego testu. Bez tego wnioski z testu nie mają większej wartości.
 

SDman

Banned
Zrobienie sensownego testu audio nie jest proste. Minimum wymagań to precyzyjne wyrównanie głośności i przynajmniej jakaś namiastka procedury ślepego testu. Bez tego wnioski z testu nie mają większej wartości.

Witam,
owszem zgadzam się ale to dla mniej więcej równorzędnych przeciwników
np. CA 651A vs Exposure 2010.
Chociaż przy dobrych kolumnach wystarczy zwykła pamięciówka jeśli są inne charaktery
brzmienia np. Exp 2010 vs Roksan Kandy K2 - na ślepo 10/10

Przy Onkyo TX 8050 vs ........... słychać różnicę nawet w nausznikach.

Pozdr.
 

edi7777

Member
Nie bardzo widzę gdzie ten test. Mam onkyo tx8050 i porównywałem z kilkoma wzmacniaczami na różnych kolumnach. Wypadał bardzo dobrze jak nie lepiej na tle nowych wzmacniaczy tak do 1,5k zł. Np. jak dla mnie zagrał lepiej od ca 640a v2 czy denona 720ae. Nie jest to miarodajne bo może akurat dobrze zgrał się z kolumnami ale uważam że jest to dobry sprzęt w tej cenie, który pozwala na dalszy rozwój bo może też robić za streamer. Sam myślę teraz o lampie yaqina lub mingda która mogę podłączyć pod pre out i osobno gramofon.
 

SDman

Banned
Nie bardzo widzę gdzie ten test. Mam onkyo tx8050 i porównywałem z kilkoma wzmacniaczami na różnych kolumnach. Wypadał bardzo dobrze jak nie lepiej na tle nowych wzmacniaczy tak do 1,5k zł. Np. jak dla mnie zagrał lepiej od ca 640a v2 czy denona 720ae. Nie jest to miarodajne bo może akurat dobrze zgrał się z kolumnami ale uważam że jest to dobry sprzęt w tej cenie, który pozwala na dalszy rozwój bo może też robić za streamer. Sam myślę teraz o lampie yaqina lub mingda która mogę podłączyć pod pre out i osobno gramofon.

Witam,
trochę dziwnie piszesz najpierw, że wypadał dobrze z kilkoma kolumnami potem, że zgrał się z jakimiś kolumnami i dla tego taki całkiem dobry lepszy od CA 640 v2 - szok normalnie.
To co by było jakby CA 640 zgrał się z jakimiś kolumnami.

Kolega na testy do mnie przywiózł 8050, jak chcesz dam Ci telefon do niego :smile:

Do dziś Onkyo stoi u niego w biurze i brzdąka na jakiś kolumienkach bo do domowego odsłuchu
audio się nie nadaje.

http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/113159-zestaw-stereo-do-duzego-pomieszczenia-2-a-2.html

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
Nie że z jedną para kolumn się zgrał tylko z tymi których słuchałem. Spora część osób szuka tu też sprzętu który potem podłącza do kompa tanim kablem do taniej karty dźwiękowej albo komórki i oczekuje super jakości. W takim przypadku wzmacniacz nie ma startu do streamu przez WiFi do takiego onkyo.
 

JanVid

New member
Poziomem motoryczności "pytającego" w dziedzinie hi-fi i akustyki jestem ze szokowany aż mi głos odebrało i nie jestem w stanie nic napisać.:shock:
 
Do góry