Zestaw stereo do 6000 zł.

Rubashnikov

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :) Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupienia swojego pierwszego zestawu stereo. Chciałbym kupić odtwarzacz + wzmacniacz no i oczywiście kolumny do tego. Ewentualnie jakieś dobre kable do tego wszystkiego. Zestaw mam zamiar wykorzystywać w 100% do muzyki. Pokój w którym będzie stał ma 18m2, a rodzaj muzyki to głównie różnego rodzaju elektronika. Dobrze byłoby również zmieścić się w 5000 - 6000 zł.

Proszę o jakąś poradę, niestety nie mam czasu jeździć na odsłuchy więc jeśli już bym się wybrał na taki to chociaż chciałbym wiedzieć do czego zawęzić poszukiwania :)

Pozdrawiam
 

mors111

Active member
Bez reklam
mi osobiście podoba się Onkyo TX8050
ma kilka fajnych funkcji:
-radio
-radio internetowe
-wejście USB ( muzyka Flac , MP3 )
-DLNA ( muzyka z komputera )
-ma dość dużą moc
-ma wejścia coaxialne jak i optyczne ( więc w przyszłości można je wykorzystać )

do tego jakieś rozsądne kolumny i będzie spoko sprzęt z "bajerami"

Onkyo - Produkty ť Hi-Fi ť Amplitunery Hi-Fi ť TX-8050

jak bez bajerów to pewnie zaproponują coś innego
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Jak do elektroniki to spokojnie możesz się zastanowić nad zestawieniem Marantz PM6004 i do tego np. Canton Chrono, ewentualnie Paradigm 9v6, lub sprawdź sobie jeszcze Dali Ikon 6, bo grają trochę inaczej niż wcześniejsze propozycje, natomiast w tym przypadku trzeba będzie dorzucić trochę więcej.
 

Rubashnikov

New member
Bardzo dziękuje za podpowiedzi. Odnośnie Marantz pm6004 to właśnie zastanawiałem się nad zestawieniem Marantz cd6004 + pm6004 i do tego kolumny Klipsch rf-62. Co sądzicie o takim zestawie ?
 

Rubashnikov

New member
Mam dylemat między Paradigm 9 v.6, a Klipsch rf-62. Które waszym zdaniem lepiej będą brzmieć przy muzyce elektronicznej i w pokoju 18m2 ? Prosiłbym również o radę w kwestii zakupu kabli do sprzętu :)
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Tutaj najlepiej niech już zadecyduje odsłuch. Podłącz sobie jedne i drugie do tego stereo Marantza i wtedy będziesz miał całkowity pogląd na sytuację, ponieważ każdy nawet w tym samym gatunku muzycznym szuka innych walorów i inaczej to odbiera, więc zawężone pole poszukiwań masz, to teraz pozostało odsłuchać :)

Mój faworyt to Paradigmy i Canton Chrono jak na tą kasę, ale to tak jak mówię coś co mi pasuje do tego typu muzyki w tej kasie, a z Tobą może być inaczej i to nie znaczy, że któryś z nas nie słyszy :p

P.S. Co do kabli to spokojnie wystarczy Ci Profigold, czy AudioQuest po sensownej kasie o grubości 2,5mm maksymalnie 4mm.
 
Ostatnia edycja:

Rubashnikov

New member
Jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Mam już ostatnie pytanie, a mianowicie czy wzmacniacz Marantz pm6004 udźwignąłby Paradigm Monitor 11 v.7 ?
 
Do góry