Zestaw stereo do 3,5 tys. - bardzo proszę o sugestie

Rosanne

New member
Witam ponownie
Kupiłam kino domowe, o którym pisałam wcześniej- ONKYO TX-SR508 / DV-SP406 / QUADRAL QUINTAS 5000. Podobno zestaw świetny jak na tę klasę cenową (3400), jednak powiem szczerze, że jakość dźwięku nie jest rewelacyjna, jak za taką cenę. Spodziewałam się jednak czegoś trochę innego, tym bardziej, że jest problem z odbiorem stacji radiowych przez amplituner, z którym radzi sobie zwykły prosty zestaw stereo mający kilka latek.
W związku z tym, mam jeszcze czas na zwrot i kieruję prośbę-pytanie do Was.
Jaki zestaw stereo (lub amplituner i głośniki) do takiej samej ceny dałby mi lepszą jakość dźwięku wraz z możliwością odłuchiwania radia i z portem usb? Chciałabym do tego dokupić także nagrywarkę DVD.
Przypomnę metraż- 15 m2, muzyka np. psychodeliczna, w której liczy się głębia i efekt przestrzenności, np. pink floyd, the raveonettes.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi. :)
 

killpit

New member
Gdzie kupiłaś ten zestaw? i skąd jesteś jeżeli można zapytać.
Czy słuchałaś to kino które kupiłaś?
Zależy tobie na kinie czy tylko stereo?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Kolumny za jakieś 1,6kPLN (do psychodelicznych klimatów Dali będzie OK - w tej cenie Dali Concept 6 - zżerają QQ, ale są od nich sporo droższe), wzmak za podobną kwotę NAD C326BEE, albo po taniości C315BEE. Co do radia i mp3 - polecam... W zasadzie to nic nie polecam, bo zarówno mp3, jak i radio nie oferują jakości wystarczającej do słuchania muzyki (zamiast wzmaka mógłby być NAD C715 jako "all in one: wzmak, CD + USB mp3/wma", ale ma jednak trochę za małą moc na kolumny podłogowe - 2x25W może być mało w porównaniu z NAD C325)... Poza tym NADy są potwornie brzydkie.

A na poważnie - polecam przed zakupem jednak posłuchać sprzętu na ulubionych płytkach, bo to oszczędza sporo wydatków...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najpierw ustalmy że taką cenę masz przynajmniej dwie klasy wyżej zestaw:
Onkyo 607 + dvd 406 + Jamo 606.
Ktoś nieźle Cię skroił.
Twój zestaw gra dobrze ale nie w tej klasie cenowej.
 

Rosanne

New member
Szkoda, że wcześniej o tym nie wiedziałam, mogłabym zdecydować się na coś innego...
Wolałabym nie mówić w jakim sklepie kupowałam, jakoś mi niezręcznie. Sam zestaw 3300, z kablami 3500. Cóż...
Co do pytania- tylko muzyka. Jeśli chodzi o kino zaopatrzyłabym się w nagrywarkę DVD i po kłopocie. A tego kina nie słuchałam przed zakupem.
No ładnie... Teraz już kompletnie nie wiem co zrobić.
 
Do góry