zestaw stereo do 2.500 -3.000 zł

loopic

New member
Witam,
w najbliższych tygodniach mam zamiar kupić sprzęt stereo do 2.500 zł (no jak coś będzie naprawdę dobrego to 3.000 zł).

Trochę już poczytałem na ten temat i wytypowałem kilka propozycji:

1. Yamaha PianoCraft MCR-840 - tutaj atutem jest, że wszystko mam w komplecie + DVD i stacja dokująca pod iPoda (używam), słyszałem dobre opinie o tym sprzęcie, nie ukrywam też, że podoba mi się jego estetyka, małe kolumny podstawkowe (a takich szukam). Problem jest taki, czy do tego zestawu podłączę mikser z gramofonami? Chyba jest tam wejście aux, ale chciałbym się upewnić, czy będzie to odpowiednio grało? I czy lepiej to będzie grało niż...

2. wzmacniacz Yamaha A-S 300 + cd Yamaha cd-s 300 + odpowiednie kolumny podstawkowe (nie duże, nie musi być duża moc, bardziej liczy się jakość dźwięku, mogą być używane)

3. wzmacniacz cambridge audio sonata AR 30 + Sonata CD 30 + odpowiednie kolumny podstawkowe (j.w.)

Jak myślicie, który z powyższych zestawów może zagrać najlepiej i z jakimi kolumnami. Dodam, że na kolumny mogę przeznaczyć 800-900 zł, Mogę być używane. Wstępnie myślałem o Monitor Audio M2, Pylon Audio Pearl Monitor, Kef C3, Monitor Audio Bx2, Tannoy M2 (używki).

Teraz kilka szczegółów co do moich preferencji muzycznych i gdzie ten sprzęt ma grac.
Sprzęt ma być do pokoju ok. 16 m2. Pokój jest przestronny, nie ma w nim dużo gratów. Kolumny nie muszą mieć dużej mocy, dla mnie liczy się bardziej jakość dźwięku. Nie zamierzam organizować przy tym imprez, a raczej spokojnie wieczorem słuchać muzyki. Słucham głównie spokojniejszych odmian elektroniki (dub techno, ambient, downtempo, minimal, trochę nu jazz), lubię głębokie, przestrzenne dźwięki.

Który z wymienionych zestawów polecacie do takiej muzyki, a jeśli opcje 2 lub 3 to jakie kolumny wybrać. Podkreślam, że nie zależy mi na głośnym słuchaniu muzyki, więc kolumny nie muszą być duże, a nawet wskazane jest, żeby były małe.
 

Madas

New member
Bez reklam
kolega ma w domu HK 980 CD też HD 970 i Monitor Audio M2 i gra to naprawdę świetnie pokój ok 15m słucha muzyki Jazzowej, Funky i Reggae
 

loopic

New member
Rozumiem, że tej mini wieży nie bralibyście pod uwagę? Czy nie zapewni ona takiego dźwięku jak składaki?

Znalazłem takie zestawy w cenie od 2.700 do 3.000 zł:
1
yamaha a-s300 + yamaha cd-s300 + kef-c3

2
cambridge audio sonata ar 30 + cd 30 + kef-c3

3
cambridge audio sonata ar 30 + cd 30 + mission-mx1

Co byście wybrali i ewentualnie poradźcie coś w sprawie przewodów do głośników. Z góry dziękuję.
 

coopernikus

New member
sluchalem ostatnio yamahe rs700 czyli pewnie gra to podobnie do serii as i musze powiedziec ze w niej ewidentnie brakuje srodka, wysokie sa niezle, niskie tez ladnie graja, jak leciał kawałek z duza iloscia basow i wysokich to miodzio, ale przy fortepianie czy czyms po srodku nie dawala tak dobrze rady jak HK czy Onkyo.
 
Do góry