zestaw stereo + bluray do 3000-3300pln max

kruk663

New member
witam.chciałbym kupić bluraya z zestawem stereo, czyli wzmacniacz (amplituner chyba nie ma sensu w przypadku 2.1) i dwa głośniki frontowe, w póżniejszym terminie ewentualnie subbufer i oczywiście bluray.pokój 40m2, sprzet do muzy i filmów 50%/50%.cena do 3300pln max.tylko prosze nie pisac ze sprzet stereo nie nadaje sie do kina domowego;]
 
D

Deleted member 141725

Guest
Nadaje się nadaje :)
Yamaha Pianocraft MCR-940 - do 3300 kupisz spokojnie.
Jednak w takim pomieszczeniu koniecznie jeszcze subwoofer.
Słyszałem 840 (bez blu-ray) na 52metrach z subwooferem (jakiś JBL) i jest nieźle!
 

PeterMac

New member
Bez reklam
jasne ze sie nie nadaje do kina :) przeciez kino to przede wszystkim dzwiek surround czyli min. konfiguracja 5.1, a co uslyszysz z tylko frontów z tego, takze lepiej normalne stereo (z mozliwoscią rozbudowy) czyli ampli+fronty i zapomnij o kinie na razie, tym bardziej przy takim metrażu w sałbizne nie ma sie co pchać.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 141725

Guest
Jakbym za 3300zł miał kupić kino domowe czyli ampituner + blu-ray + 5-7głośników + subwoofer to zdecydowanie wolę stereo. PeterMac kino domowe faktycznie kojarzy się z przynajmniej 5.1 - ale mówiąc o sprzęcie do oglądania filmów to stereo jak najbardziej się nada (pomijając zagorzałych kinomaniaków :) ) . Sam po 7 latach na systemie 5.1 potem 7.1 przesiadłem się niedawno na stereo i filmy ogląda się przyjemnie, ale przede wszystkim muzyki (u mnie ok 70%) słucha się w dużo lepszej jakości, a przy proporcjach 50/50 i kwocie ok 3-4tyś zdecydowanie stereo.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
pvt - kupowanie zestawu stereo z myslą o kinie domowym to kompletnie durny pomysł, oglądanie filmu/koncertu ze sciezką dzwiekową np. w DDTrueHd, DTS-HD 5,1 tylko na fronatch to kompletna bieda w porównaniu jak to zabrzmi na zestawie 5.1 :) traci sie dosłownie wszystko, każdy efekt dookólny, rozmieszczenie sceny, lektora z centrala/wokal, wiadomo o co chodzi :) przepaść jest ogromna.
Dziwie sie ze postawją jakies wieżyczki stereo z wbudowanym blu-ray playerem :) durnota straszna, no chyba ze mają wyjscie na pozostałe kanaly.
Ja tez jestem za tym zeby kupić na początek stereo a potem rozbudowac w tej kwocie, jakby był mniejszy metraż to mozna zaczać od razu np. od mini zestawów 5.1 kolumienek np. od KEF'a, ale przy tym metrażu to sie nie wyrobi zbytnio.
 
Ostatnia edycja:

kruk663

New member
Nie każdy ma możliwość dobrego rozmieszczenia głośników w pokoju (szczególnie tylnich).poza tym myślę, że nawet na stereo dzwięk z bluraya będzie brzmiał przyzwoicie.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Prawda jest taka. Stereo nie da efektów przestrzeni kina. Zawsze będą ograniczenia. Faktycznie kupowanie stereo z myślą o kinie to kiepski pomysł, tak samo jak kupowanie kina z myślą o stereo.

Ja zrezygnowałem z KD, gdyż oglądam 1-2 filmy w miesiącu max i wiem, że na tym tracę. Zyskuję natomiast dziesiątki godzin w miesiącu z dobrym dźwiękiem stereo. Niestety trzeba wybrać mając ograniczony budżet, a dla mnie ważniejsza jest muzyka stereo (koncerty też słucham w stereo - DD i DTS mnie nie przekonuje w koncertach). Filmy nawet z Blu-Ray można obejrzeć z dobrym dźwiękiem, dynamiką i jakością jednak nie pozwoli tak pochłonąć się w efektach jak Kino.
Jeżeli nie myślisz o rozbudowie do systemu wielokanałowego to polecam posłuchać:
- Amplituner Harman Kardon HK3490
- BD np. któryś z polecanych na forum JVC czy LG (podłączysz cyfrowo do w/w amplitunera więc jakoś dźwięku CD także będzie dobra)
- do tego kolumny podłogowe - tutaj według własnego uznania po odsłuchaniu
 
Do góry