Zestaw startowy

shedir

New member
Witam. Do tej pory używałem zestawu Genius SW-HF 6000 podłączonego do Xonara D1, w moim komputerze. Jako, że sprzedałem owe głośniki, pomyślałem, że dobrze by było zainwestować w coś lepszego. Jako, że budżet mam na starcie nieco ograniczony, borykam się z problemem doboru kolumn.
Chodzi mi o to, aby docelowo stworzyć kino domowe, w którym za odtwarzacz muzyki i filmów, ewentualnie gier służyłby komputer, a za stanowisko "nadawcze" telewizor oraz zestaw kolumn i amplitunera, koniecznie 5.1. Jako, że w prezencie otrzymałem subwoofer Jamo SUB200, myślałem, aby skompletować go z Jamo S426 i docelowo za kilka miesięcy dokupić jakiś amplituner(w tej chwili chciałbym go podłączyć pod jakiegoś Technicsa, którego mam, tak aby po prostu coś grało). Pokój ma 12m2.

Jak widać budżet na kolumny to jakieś 700 zł, subwoofer już mam.

Tutaj nasuwa się kilka pytań z mojej strony:

1. Muszę przyznać, że mimo iż Genius to głośniki komputerowe to zrobiły na mnie niemałe wrażenia jak na sprzęt tej klasy, co prawda za sprawą Xonara. Czy odczuję wyraźną różnicę, kupując taki zestawik?
2. W jaki sposób będę mógł się połączyć z komputerem, celem przesłania dźwięku do amplituner'a, oczywiście nie pogarszając go "po drodze"? Chciałbym, aby to amplituner zajął się sygnałem należycie.
3(w odniesieniu do pkt 2). Czytałem, że należy użyć wyjścia cyfrowego, a by to amplituner zajął się obróbką dźwięku, czy w takim układzie potrzebuję nadal Xonara czy wystarczy te wyjście jakie znajduje się na płycie głównej?

Proszę o poradę co w takiej sytuacji mam zrobić. Dodam, że cenię sobie dobrą jakość dźwięku i przede wszystkim szczegóły, gdy całość dopełnia odpowiednio mocne uderzenie bassowe, lecz tylko kiedy trzeba, zaznaczam również, że za punkt odniesienia miałem wspomniane Geniusy. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 

MarcinGD

New member
2. Amplituner musi miec DAC z wejsciem optycznym. Wtedy mozesz z Xonara z wyjscia S/PDIF out podlaczyc do wejscia optycznego w amplitunerze. Druga opcja to poprzez usb jesli amplituner ma wejscie usb.

3. Mozesz sprzedac xonara i uzyc wyjsc z plyty glownej podlaczajac jak wyzej do amplitunera.
 

shedir

New member
Czyli pomiędzy optycznym w Xonarze, a na płycie nie będzie różnicy w dźwięku, zaś sama jakość względem powiedzmy odtwarzaczem DVD podłączonym do ampli nie będzie się różnić? Ponadto słyszałem, że coaxial jest lepszy od optyka.

I co z podpunktem pierwszym i ewentualnymi alternatywami dla tych kolumn?

Pozdrawiam.
 

shedir

New member
Coś wybiórczo odpowiadacie na moje zapytania ;-). Czekam na konkrety dotyczące samego sprzętu i różnicy w połączeniu pomiędzy płytą a Xonarem. W szczególności chciałbym się dowiedzieć czy odczuję dużą różnicę względem tego co miałem,a co zamierzam nabyć lub ewentualne propozycje. Mimo wszystko dziękuję osobom udzielającym się :).
 

jaco.37

Member
Bez reklam
2. Amplituner musi miec DAC z wejsciem optycznym. Wtedy mozesz z Xonara z wyjscia S/PDIF out podlaczyc do wejscia optycznego w amplitunerze. Druga opcja to poprzez usb jesli amplituner ma wejscie usb.

3. Mozesz sprzedac xonara i uzyc wyjsc z plyty glownej podlaczajac jak wyzej do amplitunera.
Usb w amplitunerach nie jest do łączności z komputerem.Z komputerem poprzez usb się na pewno nie połączysz.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
na optyku u mnie gralo najslabiej.najlepiej na analogu pozniej coaxial.tak jest z onkyo natomiast wczesniej mialem ampli sony i cdek sony i najlepiej gralo coaxialu.zalezy od sprzetu i i co w nim pakowano
 

shedir

New member
Dobrze tę wątpliwość u mnie rozwialiście a co z konfrontacją Jamo S426 z Geniusem 6000+XONAR, oraz czy jest różnica pomiędzy coaxialem z płyty głównej, a tym z Xonara, jeśli chodzi o jakość przesyłanego strumienia i jak wypada połączenia komputera coaxialem względem DVD podpiętego do ampli?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Aby omówić temat połączeń cyfrowych potrzeba długiego referatu .Na tym forum znajduje się kilkanaście wątków (w różnych działach ) musisz poszukać i połączyć to sobie w całość

To też ukłon w stronę administratora i moderatorów forum aby może wprowadzić dział technika gdzie by były poruszane tylko takie kwestie techniczne ,kilka głównych tematów "przykleić" i wtedy każdy zainteresowany znajdzie odpowiedź
 
Do góry